Načítavam
English version
Vstup pre registrovaných

Registrácia
Novinky na e-mail

Tíško lež v tme a načúvaj dažďu, vrčaniu okoloidúcich áut, šelestu lístia. Zriekni sa rozhodnutí, úvah, času. Svet za oknom obklopuje ticho, ktoré ťa nežne objíma.
(P. Brown)

Viac výrokov

Bhante Pemasiri 2017

Vedie: bhante Pemasiri Thero
Termín: 09. 06. 2017 - 16. 06. 2017
Prihlasovať sa môžete:   od 07. 03. 2017   do 06. 06. 2017

Centrum Javorie v spolupráci s Karu​na Sevena, Centrom pre Theravádový Buddhismus ve Viedni a Centrom Lotus Vám ponúka jedinečnú možnosť zúčastniť sa sedem dňového meditačného kurzu z jedným z najvýznamnejších meditačných učiteľov Srí Lanky, bhante Pemasirim.

Bhante Pemasiri je théravádový budhistický mních známy svojím hlbokým porozumením a výnimočnou láskavosťou, humorom a súcitom. Pemasiriho študenti, nielen na Srí Lanke ale po celom svete, z rôznych náboženských prostredí, ho nazývajú nie len učiteľom meditácie ale aj sprievodcom životom.

Režim kurzu ešte nie je úplne známy budeme ho aktualizovať.  Dodržiava sa  ušľachtilé mlčanie a 5 alebo 8 etických predsavzatí. Večer bude výklad Dhammy s priestorom na otázky a odpovede. Počas kurzu bude mať každý meditujúci osobný rozhovor s bhante Pemasirim (inteview), kde podáva stručnú správu o tom, ako uplatňuje meditačné rady a pokyny. Bhanteho Pemasiriho budú sprevádzať bikkhu Vinithe, bhante Sílawansa a ctihodná Visudhi. Kurz bude vedený v sinhalčine, preklad bude zabezpečený buď do češtiny (bikkhu Vinithe) alebo angličtiny (bhante Sílawansa).

Po ukončení kurzu s bhante Pemasirim, je možnosť pokračovať v meditácií s bikkhu Vinithem. Na tento kurz sa treba osobite prihlásiť.

Strava

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed).

Bhante Pemasiri netrvá na striktnom dodržiavaní 8 predsavzatí, Preto tí meditujúci, ktorí sa rozhodnú večer príjmať pevnú stravu si  môžu objednať večeru za prípalotk 2€ pri príchode do centra. Pre tých meditujúcich, ktorí sa rozhodnú 8 predsavzatí dodržiavať bude podvečer nachystané malé občerstvenie. Pre tých, ktorí trpia alergiou na jedlo bude podávaná jednotná bezlepkovo-bezlaktózová strava.

Ubytovanie

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. Obmedzený počet izieb (resp. chatiek) bude poskytnutý záujemcom o ubytovanie osamote, za príplatok 5 € na noc. 

Príspevok

Záloha na tento kurz je stanovená vo výške 50 . Je možnosť prihlásiť sa len na celú dĺžku kurzu.
Táto suma zahŕňa ubytovanie a 2x denne stravu.

 

 

 

počet nocí

obsadenosť izby

sadzba
1 os./1 noc

1

7

 

1 osoba

35 €

35 €

245 €

 

 

 

2 osoby na izbe

 

30 €

 

30 €

 

210 €

 

 

 

3 osoby na izbe

25 €

25 €

175 €

 

 


Základná sadzba je pri obsadenosti 2 osoby na izbe. Len pri plnej obsadenosti kapacity budovy sa začnú obsadzovať izby po 3 osoby, a len v prípade dostatočnej voľnej kapacity sa budú poskytovať aj izby pre obsadenosť jedna osoba na izbe. Svoje ubytovacie preferencie prosím vyznačte v prihláške na príslušný kurz. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny.

 

Tí z vás, ktorí ste sa úspešne prihlásili, uhraďte prosím zálohové platby čo najskôr, aby ste neboli vyradení a nedošlo tým k zbytočným komplikáciám. Sledujte svoje mailové schránky, keď vám budú chodiť informácie o poplatkoch, splatnosti rezervácie, prípadne o preradení na čakaciu listinu.

 

 

Taktiež  platbe nezabudnite priradiť variabilný symbol (číslo registrácie) aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.


 

STORNO PODMIENKY:

Po potvrdení rezervácie sa záloha za kurz hradí podľa inštrukcii v rezervačnom emaily.

Potvrdením rezervácie súhlasíte s dole uvedenými storno podmienkami a zaväzujete sa dodržiavať ubytovací poriadok a program kurzu.

1. Deň nástupu na pobyt sa hradí vopred dohodnutá suma (viď cenník kurzov) v hotovosti za ubytovanie, platba kartou nie je možná.

2. Zrušenie pobytu 30 dní a viac pred nástupom na kurz je vrátená záloha v 90% z výšky zálohy.

3. Zrušenie pobytu menej ako 30 dní pred nástupom na kurz je vrátená 50% záloha z výšky zálohy

4. Zrušenie pobytu menej ako 10 dní pred začiatkom kurzu sa záloha považuje za storno poplatok a nevracia sa v plnej výške.

 

Ďalšie podrobnosti budú zverejnené neskôr alebo poslané priamo do Vašej emailovej schránky. 

 

 

 

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

09. 06. 2017 - 16. 06. 2017 - prihlasovanie na kurz/časť kurzu bolo zastavené, môžete sa však prihlásiť na čakačku  (info)
kapacita: 50 rezervované: 50 z toho záväzne rezervované: 45, na čakačke: 4
Pre iné