Načítavam
English version
Vstup pre registrovaných

Registrácia
Novinky na e-mail

Šťastie je ako motýľ, ktorý od nás odletí vždy keď ho chceme chytiť, ale ak zostaneme pokojne sedieť, môže si na nás sadnúť.
(N. Hawthorne)

Viac výrokov

Bhante Pemasiri 2017

Vedie: bhante Pemasiri Thero
Termín: 09. 06. 2017 - 16. 06. 2017
Prihlasovať sa môžete:   od 07. 03. 2017   do 06. 06. 2017

Centrum Javorie v spolupráci s Karu​na Sevena, Centrom pre Theravádový Buddhismus ve Viedni a Centrom Lotus Vám ponúka jedinečnú možnosť zúčastniť sa sedem dňového meditačného kurzu z jedným z najvýznamnejších meditačných učiteľov Srí Lanky, bhante Pemasirim.

Bhante Pemasiri je théravádový budhistický mních známy svojím hlbokým porozumením a výnimočnou láskavosťou, humorom a súcitom. Pemasiriho študenti, nielen na Srí Lanke ale po celom svete, z rôznych náboženských prostredí, ho nazývajú nie len učiteľom meditácie ale aj sprievodcom životom.

Režim kurzu ešte nie je úplne známy budeme ho aktualizovať.  Dodržiava sa  ušľachtilé mlčanie a 5 alebo 8 etických predsavzatí. Večer bude výklad Dhammy s priestorom na otázky a odpovede. Počas kurzu bude mať každý meditujúci osobný rozhovor s bhante Pemasirim (inteview), kde podáva stručnú správu o tom, ako uplatňuje meditačné rady a pokyny. Bhanteho Pemasiriho budú sprevádzať bikkhu Vinithe, bhante Sílawansa a ctihodná Visudhi. Kurz bude vedený v sinhalčine, preklad bude zabezpečený buď do češtiny (bikkhu Vinithe) alebo angličtiny (bhante Sílawansa).

Po ukončení kurzu s bhante Pemasirim, je možnosť pokračovať v meditácií s bikkhu Vinithem. Na tento kurz sa treba osobite prihlásiť.

Strava

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed).

Bhante Pemasiri netrvá na striktnom dodržiavaní 8 predsavzatí, Preto tí meditujúci, ktorí sa rozhodnú večer príjmať pevnú stravu si  môžu objednať večeru za prípalotk 2€ pri príchode do centra. Pre tých meditujúcich, ktorí sa rozhodnú 8 predsavzatí dodržiavať bude podvečer nachystané malé občerstvenie. Pre tých, ktorí trpia alergiou na jedlo bude podávaná jednotná bezlepkovo-bezlaktózová strava.

Ubytovanie

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. Obmedzený počet izieb (resp. chatiek) bude poskytnutý záujemcom o ubytovanie osamote, za príplatok 5 € na noc. 

Príspevok

Záloha na tento kurz je stanovená vo výške 50 . Je možnosť prihlásiť sa len na celú dĺžku kurzu.
Táto suma zahŕňa ubytovanie a 2x denne stravu.

 

 

 

počet nocí

obsadenosť izby

sadzba
1 os./1 noc

1

7

 

1 osoba

35 €

35 €

245 €

 

 

 

2 osoby na izbe

 

30 €

 

30 €

 

210 €

 

 

 

3 osoby na izbe

25 €

25 €

175 €

 

 


Základná sadzba je pri obsadenosti 2 osoby na izbe. Len pri plnej obsadenosti kapacity budovy sa začnú obsadzovať izby po 3 osoby, a len v prípade dostatočnej voľnej kapacity sa budú poskytovať aj izby pre obsadenosť jedna osoba na izbe. Svoje ubytovacie preferencie prosím vyznačte v prihláške na príslušný kurz. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny.

 

Tí z vás, ktorí ste sa úspešne prihlásili, uhraďte prosím zálohové platby čo najskôr, aby ste neboli vyradení a nedošlo tým k zbytočným komplikáciám. Sledujte svoje mailové schránky, keď vám budú chodiť informácie o poplatkoch, splatnosti rezervácie, prípadne o preradení na čakaciu listinu.

 

 

Taktiež  platbe nezabudnite priradiť variabilný symbol (číslo registrácie) aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.


 

STORNO PODMIENKY:

Po potvrdení rezervácie sa záloha za kurz hradí podľa inštrukcii v rezervačnom emaily.

Potvrdením rezervácie súhlasíte s dole uvedenými storno podmienkami a zaväzujete sa dodržiavať ubytovací poriadok a program kurzu.

1. Deň nástupu na pobyt sa hradí vopred dohodnutá suma (viď cenník kurzov) v hotovosti za ubytovanie, platba kartou nie je možná.

2. Zrušenie pobytu 30 dní a viac pred nástupom na kurz je vrátená záloha v 90% z výšky zálohy.

3. Zrušenie pobytu menej ako 30 dní pred nástupom na kurz je vrátená 50% záloha z výšky zálohy

4. Zrušenie pobytu menej ako 10 dní pred začiatkom kurzu sa záloha považuje za storno poplatok a nevracia sa v plnej výške.

 

Ďalšie podrobnosti budú zverejnené neskôr alebo poslané priamo do Vašej emailovej schránky. 

 

 

 

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

09. 06. 2017 - 16. 06. 2017 - prihlasovanie na kurz/časť kurzu bolo zastavené, môžete sa však prihlásiť na čakačku  (info)
kapacita: 50 rezervované: 50 z toho záväzne rezervované: 45, na čakačke: 4
Pre iné