Načítavam

Samozásed

Vedie:
Termín: 13. 11. 2020 - 27. 11. 2020
Prihlasovať sa môžete:   od 20. 12. 2019   do 21. 11. 2020

Môžete prísť na samozásed.  Prihlásiť sa dá až do 21.11. Počas kurzu nám však zavolajte aby sme o vás naisto vedeli. Každý  medituje sám na izbe a dodržiava epidemiologické opatrenie R-O-R.  Na osobné interview vám budú kdispozícií až traja učitelia: Jitka Vodnanská, Hannes Huber a Roman Miesler. Jitka bude v centre od 13. do 22.11. Hannes bude celé dva týždne a Roman bude do centra dochádzať podľa vašej potreby (býva cez kopec).  

Kurz bude prebiehať za prísnych epidemiologických opatrení, takže všeličo bude ináč ako ste zvyknutý:

·         Rúška sú povinné v interiéry, v spoločných priestoroch (chodby, jedáleň, meditačné miestnosti) a na interview.

·         Stravovanie bude prebiehať tak, že budete rozdelení do 2 skupín (2x4). Každý meditujúci sedí v opačnom rohu jedálne. Prvá skupina príde na 7.30 resp 12.00. Druhá skupina príde na 8.00 resp. 12.30. Prípadne sa dá stravovať aj na izbách.

·         Medituje sa na izbách, prípadne v hornej meditačke, ale tam môže byť naraz len 6 osôb a musia mať rúško. Meditačné vankúše môžete mať aj na izbe aj v meditačke. Máme ich dosť pre každého. (Je vás totiž len 8-10)

·         Každý medituje podľa vlastného rozvrhu. Na nástenke bude aj všeobecný rozvrh. Ten je potrebné dodržiavať iba ak meditujete v hornej meditačke, alebo môže slúžiť pre ľudí ktorí nemajú vlastný časový harmonogram meditovania.

·         Interview bude prebiehať pred chatkami učiteľov, alebo za nepriaznivého počasia v spodnej meditačke. Jitka je v strednej chatke (Samadhi). Hannes je v zadnej chatke (Paňňa) a Roman dochádza do centra, čiže jeho interview bude v spodnej meditačke.

·         Na nástenke bude mať každý učiteľ hárok papiera, kde sa môžete zapísať na interview na konkrétne časy. V prípade Romana tak treba spraviť min. 12h dopredu aby sme mu mohli dať vedieť.

·         Na začiatku si každý nastaví svoju štruktúru meditovania a po čase ju môžete doladiť s učiteľom na interview. Dhammatalky ani hromadné inštrukcie k meditovaniu nebudú.

·         Meditáciu v chôdzi je najlepšie praktikovať vonku. Za nepriaznivého počasia môžete praktikovať aj v spodnej meditačke. Ale iba v časoch keď tam neprebieha interview. 

15-dňový kurz satipatthana-vipassaná, ktorý bude prebiehať od piatka 13. Novembra do piatka 27. Novembra. Pôvodne to mal byť kurz s ct. Gavesim, ale po asi 3 zmenách je to nakoniec tzv. organizovaný samozásed. Čiže my varíme, vy meditujete samostatne na izbách. Aj stravovanie bude prebiehať samostatne na izbách. Učiteľ je k dispozicií iba na interview, ktoré bude prebiehať vonku na terase. Prísť môžete na ľubovolnú dobu. 

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, na večeru sa podáva len čaj, syr alebo čokoláda na osvieženie. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, na tomto kurze je každý sám. Jedine ľudia žijúci v jednej domácnosti môžu byť spolu na izbe (dajte nám vedieť, tým padom sa môže zvýšiť kapacita kurzu). 

PROGRAM

Presný harmonogram je ako zvyčajne -meditácie celý deň! Kurz začína v piatok 13.11. večerou o 18:00 a končí v piatok 27.11 ranajkami. Kurz bude vipassanový, ak bhante učiteľ usúdi, že sú potrebné aj krátke, riadené 10-15 min. meditácie láskavosti (mettá), zaradí ich do programu. 

 

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

Záloha za tento kurz je stanovená vo výške 162€. Môže sa platiť aj na mieste. 

Príspevok

1 noc

10 dní

15 dní

Minimálny

18

 162  252

Odporúčaný

30€

270€

420€

Darcovský

40€

360€

560€

 

Viac o našich odporúčaných cenách za kurzy sa dočítate tu

Dánu centru, resp. doplatok voči odporúčanej cene je možné darovať v hotovosti, po príchode do centra. Odporúčané príspevky za kurz zahŕňajú réžiu centra a cestovné náklady učiteľa a jeho asistentov. Nie je v nich zahrnutá Dána pre učiteľa, preto prispejte učiteľovi primeraným darom.

Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

 

Po prihlásení na kurz, Vám najprv príde e-mail o dočasnej rezervácii. Až keď Vám potvrdíme prihlásenie, dostanete druhý email s platobnými inštrukciami. Uhraďte, prosím, zálohové platby čo najskôr, aby ste na to neskôr nepozabudli. Po uhradení zálohy, Vám príde tretí email a miesto na kurze máte tak záväzne rezervované.

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si storno podmienky.

Približne  jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými informáciami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

 

Tešíme sa na Vašu účasť.

 

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

13. 11. 2020 - 27. 11. 2020
kapacita: 15 rezervované: 7 z toho záväzne rezervované: 7, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„Pokoj je, keď nezáleží na tom ako plynie čas.“

(Maria Schell)

Vipassana

16.02.2021 - 21.02.2021Vedie: Hannes Huberrezervovať

Či Kung

23.02.2021 - 28.02.2021Vedie: Juraj Jaseňrezervovať

Mindfulness

03.03.2021 - 07.03.2021Vedie: Andrej Jeleníkrezervovať

Mindfulness

18.03.2021 - 21.03.2021Vedie: Dušan Šeborezervovať
ďalšie kurzy

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.