Načítavam

Ashin Ottama

Vedie: Ashin Ottama
Termín: 13. 07. 2020 - 31. 07. 2020
Prihlasovať sa môžete:   od 01. 12. 2019   do 07. 07. 2020

Bhante Ottama je starší theravádový buddhistický mnich, ktorý sa v rokoch 1996 - 2007 veľmi výdatne podieľal na založení českej buddhistickej sanghy. V Českej republike v tej dobe viedolveľa meditačných kurzov, od víkendoviek až po dlhodobé niekoľkomesačníé meditačné ústrania. Momentálne žije v kláštoře Muttodaya v Nemecku.

Ako sám vraví : Moje kurzy meditace budou vždy „na plno“, plný záběr, co to dá – jinak to skoro nemá smysl. To je jedna filozofie, jeden osvědčený a tisíckrát potvrzený přístup. Ten druhý je méně vyhlášený, zato mnohem častěji „praktikovaný“: nepřetrhnout se. Tak, jak to přijde. Nebo nepřijde. Něco přijde určitě - přinejmenším stáří a útlum.

PRIHLÁSENIE:

Môžete sa prihlásiť buď na celý kurz, alebo na jeho časti. Tento rok budú opäť 3 turnusy (1. je 5dní a 2., 3. sú 7 dní). Prísť môžete na jeden, dva, alebo tri týždne podľa vášho výberu. Iba začiatočníci musia prísť od prvého týždna. 

Začiatočníci by mali prísť na začiatok kurzu keď sa dávajú základné informácie k meditácií. Ostatní môžu prísť buď na celý kurz, alebo na jednotlivé týždne. 

PROGRAM 

Kurz začína v pondelok 13.7. večerou o 18.00 a končí sa v piatok 31.7. obedom. Všetci účastníci by mali prísť prvý deň kurzu (prvý deň turnusu) najneskôr do 17:30. Príchod do centra je možný od 14:00. Každý piatok sa bude podávať lahká večera o 18:00 pre príchodzích. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 19:00 začína kurz (alebo vaše pripojenie sa do kurzu). Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, na večeru sa podáva len čaj, syr alebo čokoláda na osvieženie. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O Vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe bude každý účastník ubytovaný po dvoch alebo sám (podľa preferencie sólo ubytovania). V letných mesiacoch poskytujeme sólo ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). Sociálne zariadenia sú k dispozícii.  Taktiež Vás poprosíme o dodržiavanie hygienických opatrení v rámci aktuálnej epidemiologickej situácie (častejšie umyvanie rúk, kýchanie do ohybu lakťa, dodržiavanie odstupov a pod).

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

Záloha za tento kurz je stanovená vo výške 126€.

Príspevok

1 noc

 

7 nocí

 celý kurz 

Minimálny

 18

 

 126

 378

Odporúčaný  

 30

 

 210

 630

Darcovský

 40

 

 280

 840

Viac o našich odporúčaných cenách za kurzy sa dočítate tu.

Dánu centru, resp. doplatok voči odporúčanej cene je možné darovať v hotovosti, po príchode do centra. Odporúčané príspevky za kurz zahŕňajú réžiu centra a cestovné náklady učiteľa a jeho asistentov. Nie je v nich zahrnutá Dána pre učiteľa. Budeme radi ak to zvážite, a pokiaľ je to vo Vašich silách, prispejete primeraným darom učiteľovi.

Podľa starobylej budhistickej tradície sa podávanie Budhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

Po prihlásení na kurz Vám príde e-mail o dočasnej rezervácii a platobnými inštrukciami. Po pripísaní zálohy na náš účet vám príde druhý e-mail potvrdzujúci vašu záväznú rezerváciu. Splatnosť zálohy je individuálna – vždy mesiac po prihlásení sa na kurz.

Toto je jeden z mála kurzov, ktorý býv plňe vybukovaný, takže sa môže stať, že budú záujemcovia  na čakacej listine. Prosím uhradte svoje zálohy na čas aby sme my vedeli včas ľudí informovať o ich prípadnej účasti na kurze. Preto sme skrátili splatnosť záloh na 1 mesiac po rezervovaní kurzu. O všetkých dôležitých veciach a splatnostiach budete informovaní emailom. 

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si storno podmienky. 

Približne jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými informáciami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

 

 Tešíme sa na Vás.

 

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

na celý kurz
kapacita: 17 rezervované: 13 z toho záväzne rezervované: 11, na čakačke: 0
13.07.2020 - 17.07.2020
kapacita: 8 rezervované: 6 z toho záväzne rezervované: 6, na čakačke: 0
17.07.2020 - 24.07.2020 - prihlasovanie na kurz/časť kurzu bolo zastavené, môžete sa však prihlásiť na čakačku  (info)
kapacita: 4 rezervované: 4 z toho záväzne rezervované: 4, na čakačke: 0
24.07.2020 - 31.07.2020
kapacita: 4 rezervované: 3 z toho záväzne rezervované: 3, na čakačke: 0
13.07.2020 - 24.07.2020 - prihlasovanie na kurz/časť kurzu bolo zastavené, môžete sa však prihlásiť na čakačku  (info)
kapacita: 4 rezervované: 4 z toho záväzne rezervované: 4, na čakačke: 0
17.07.2020 - 31.07.2020 - prihlasovanie na kurz/časť kurzu bolo zastavené, môžete sa však prihlásiť na čakačku  (info)
kapacita: 5 rezervované: 5 z toho záväzne rezervované: 5, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„Nauč sa byť ticho. Dovoľ svojej mysli načúvať a porozumieť.“

(Pythagoras)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.