Načítavam

Bhante Chandaratana (Vipassana)

Vedie: Bhante Panadure Chandaratana Thero
Termín: 05. 07. 2021 - 14. 07. 2021
Prihlasovať sa môžete:   od 02. 01. 2021   do 29. 06. 2021

Tento kurz prebehne polo prezenčnou polo online formou. Čo to znamená? Javorie bude otvorené, vy môžete prísť meditovať avšak ctihodný Bhante sa bude pripájať 2x denne cez internet. 

PRIHLASOVANIE

Sú dva spôsoby ako sa môžete pripojiť na tento kurz. Môžete ostať doma a pripojiť sa iba na online verziu. Alebo môžete prísť na Javorie a meditovať so skupinou. Pre obe možnosti sa prosím prihláste cez náš formulár. Do poznámky prosím napíšte ktorpú formu ste zvolili. Prihlasovacie údaje vám pošleme do emailu. 

PROGRAM

Žial ani na tento kurz sa ctihodný Chandraratana zo Sri Lanky nedostavý. Ponúka nám podporu a pravidelné interview aj Dhammatalky online formou. Centrum Javorie ponúkne priestory, ubytovanie, stravu a pomocného retreat manažéra. Prakticky to bude prebiehať tak, že bude stanovený denný rozvrh, striedanie meditácií v sede a v chôdzi. Interview s učitelom bude cez ZOOM, pomocou velkého plátna v spodnej meditačke. Tlmočenie do Slovenčiny je zabezpečené. Na každý tyždeň kurzu bude stanovený retreat manažér, ktorý sa bude starať o hladký priebeh kurzu, držanie meditačnej disciplíny a bude sa venovať začiatočníkom.

Kurz začína v prvý deň (pondelok) o 8:30 predsavzatiami. Končí sa posledný deň (streda) po raňajkách. 

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Na tomto kurze sa striktne dodžiava osem predsavzatí (vtedy je večer len čajová prestávka s kúskom syra alebo čokolády na zahnanie najväčšieho hľadu). Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. V letných mesiacoch poskytujeme ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). V prípade dostatočnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za minimálnu sumu 45 € na deň. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať Váš záujem o sólo ubytovanie. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

KARMAJÓGA

Novinkou tento rok je výpomoc centru. Približne 15 až 60 min. denne, každý účastník kurzu. Na nástenke bude vypísaný výber pracovných úloh, z ktorých si jednu môžete zvoliť, napríklad pomoc v kuchyni, upratovanie spoločných priestorov, upratovanie v jedálni, zvonenie gongu, staranie sa o kvety, hrabanie sena a iné práce na pozemku podľa aktuálnej potreby. Pracovná meditácia je pri ústraní dôležitou súčasťou praxe. Prostredníctvom nej sa učíme ako vniesť ducha bdelosti do bežných činností nášho života. Pracovná meditácia tiež podporuje komunitu a zaisťuje hladký priebeh ústrania ako aj chod centra. 
Na záver kurzu, pred odchodom, je každý povinný upratať svoju izbu/chatku a pomôcť aj so spoločnými priestormi (chodby, jedáleň, wc a podobne). Informácie dostanete pri príchode. Aj počas karmajógy sa dodržuje ušľachtilé mlčanie a všímavosť. 

EPIDEMIOLOGICKÉ OPATRENIA

Meditačné centrum Javorie dodržiava aktuálne epidemiologické nariadenia vlády SR a ÚVZSR. Aktuálne a presné znenie opatrení pre konkrétny kurz dostanete v pokynoch pred kurzom.  

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

Záloha za tento kurz je stanovená vo výške  147€. Čisto online verzia je iba za dánu. 


typ príspevku

 

7 nocí 12 nocí 14 nocí 19 nocí

minimálny 

147€   252€  294€  399€ 

optimálny 

231€ 396€ 462€ 627€

darcovksý  

280€ 480€ 560€ 760€

 V cene nie je zahrnutý poplatok obci v sume 0,50€ noc. Doplatok za daň obci ako aj doplatok k odporúčanej cene sa platí priamo na mieste pri príchode do centra.

Viac o našich odporúčaných cenách za kurzy sa dočítate tu

Dánu centru, resp. doplatok voči odporúčanej cene, je možné darovať v hotovosti, po príchode do centra. Odporúčané príspevky za kurz zahŕňajú réžiu centra a cestovné náklady učiteľa a jeho asistentov. Nie je v nich zahrnutá dána pre učiteľa. Budeme radi, ak to zvážite a pokiaľ je to vo Vašich silách, prispejete primeraným darom učiteľovi. Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

Po prihlásení na kurz Vám príde e-mail o dočasnej rezervácii s platobnými inštrukciami. Po pripísaní zálohy na náš účet vám príde druhý e-mail potvrdzujúci vašu záväznú rezerváciu. Splatnosť zálohy je individuálna – vždy mesiac po prihlásení sa na kurz. 

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

 V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si storno podmienky.

Približne jeden týždeň pred začiatkom kurzu, Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými informáciami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.V prípade epidemiologických opatrení vás budeme informovať o aktuálnych podmienkach za akých sa kurz bude môcť zrealizovať. Môže sa stať, že sa zmení maximálny dovolený počet prihlásených alebo môže byť aj celý kurz zrušený. Nuž taký je život počas korony. 

Tešíme sa na Vás.

 

 

prihlásiť sa

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

na celý kurz
kapacita: 25 rezervované: 12 z toho záväzne rezervované: 8, na čakačke: 0
05.07.2021 - 09.07.2021
kapacita: 15 rezervované: 1 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
09.07.2021 - 14.07.2021
kapacita: 15 rezervované: 1 z toho záväzne rezervované: 1, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„V tisíci převlecích setkáváme se zas a znova na cestách života.“

(C.G.Jung)

Mindfulness s jogou

15.07.2021 - 18.07.2021Vedie: Maya Novákovárezervovať

Thai yoga massage so Siom

18.07.2021 - 25.07.2021Vedie: Siarezervovať

Vipassana

27.07.2021 - 08.08.2021Vedie: Hannes Huberrezervovať
ďalšie kurzy

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.