Načítavam

Meditačný kurz s Bhante Dhammadipom

Vedie: Bhante Dhammadipa
Termín: 15. 09. 2022 - 20. 09. 2022
Prihlasovať sa môžete:   od 15. 04. 2022   do 15. 09. 2022

 

Popis Kurzu:

Témou kurzu je meditácia šamatá (meditácia kľudu) a uvedenie do základov učenia školy Jógačára - k dispozici bude preklad Sútry o rozvázání uzlů, ktorá učenie tejto školy významne ovplyvnila. 

Formát kurzu bude tradičný s pravidelným striedaním meditácie v sede a meditácie v pohybe. Počas kurzu si budete môcť dohodnúť s Bhantem individuálne konzultácie ku svojej praxi. Každý večer bude dhamma talk, kde bude Bhante vysvetľovať šamatu a vipassanu z pohľadu Jógačáry a ako toto učenie vedie k realizácii Takovosti.

V rámci kurzu sa budete tiež učiť pracovať s jemným dychom (pránou), s meridiánmi, vizualizáciami a so zádržou dychu podľa tibetskej a čínskej tradície. Súčasťou kurzu bude cvičenie čchi-kungu.

Kurz bude prebiehať intenzívne, praktikuje sa mlčanie, podáva sa jednoduchá, výdatná vegetariánska strava.

 

Cena kurzu:

Základný poplatok: 185 eur – v tomto poplatku je zahrnutá organizácia kurzu vrátane dopravy učiteľa, ubytovanie, vegetariánska strava (začiatok štvrtok 15.9. večernou polievkou, polievka je iba v 1. večer, následné dni sú raňajky a obed, končí sa utorok 20.9. obedom. Ak si chcete priobjednať polievku na večeru, treba sa dopredu dohodnúť a priplatiť si 3 eur za polievku. Pri prihlásení si vyžiadajte informácie.)


V tomto poplatku nie je dar pre učiteľa za vedenie kurzu. Na mieste budete môcť v hotovosti prispieť Bhantemu dar za vedenie kurzu a učenie anonymne do kasičky. Podľa starobylej buddhistickej tradície sa predávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov - darov. Rozvíja sa tým tiež štedrosť v rámci finančných možnosti danej osoby. Na mieste k tomu povieme viac.

Prihlasovanie:

Pre prihlásenie zašlite e-mail na: info@centrumlong.sk a je potrebné uhradiť zálohu vo výške 100 eur. Informácie k zálohe dostanete po prihlásení. Kotntaktná osoba pre prihlasovanie je Katka Miesler.

 

Tím Javoria sa teší na vašu účasť.Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Plánované kurzy

Kiež sú všetky bytosti zdravé, šťastné a zbavené utrpenia.

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.