Načítavam

Bhante Dhammajiva

Vedie: Bhante Dhammajiva
Termín: 25. 04. 2020 - 06. 05. 2020
Prihlasovať sa môžete:   od 01. 12. 2019   do 20. 04. 2020

Ctihodný U Dhammajiva Maha Thero je jedným z najváženejších súčasných učiteľov vipassanovej meditačnej praxe. Máme to šťastie, že opäť prijal pozvanie aj na Javorie. V priebehu tejto jari navštívi viacero krajín od Anglicka cez USA až po Kanadu, v ktorých bude viesť meditačné zásedy.

Bhante Dhammajiva rád privíta všetkých záujemcov so skúmavou mysľou. Je prístupný, otvorený a duchaprítomný, uznávaný za svoju širokú a vše zahrňujúcu znalosť Učenia a vlastnú bohatú skúsenosť rôznych meditačných techník ako aj barmských vipassanových metód. Plynulo rozpárva po anglicky. 

Nakoľko sú rozpravy o Dhamme štruktúrované, je možné sa zúčastniť výlučne celého kurzu. Kurz začína v  sobotu 25. 4. a končí v stredu 6.5. (Poznámka: na plagáte je iný dátum pretože došlo k zmene, ale plagát sme ešte neupravili)

Počas kurzu sa prísne dodržiava 8 predsavzatí a ušľachtilé mlčanie. Budíček bude skoro a aj počas dňa treba dodržiavať prísny intenzívny režim. Prosíme vás o veľkú úctu voči tomúto výnimočnému učiteľovi a jeho inštrukciám. Maximálne úsilie v praxi je tiež opodstatnené.

PRIHLASOVANIE:

Na tento kurz uprednostňujeme záujemcov o celý zásed (11dní). Ak ostane miesto tak mesiac pred kurzom otvoríme prihlasovanie na ľubovoľný počet dní, pre tých z vás, ktorým viac vyhovuje kratšia doba pobytu. Začiatočníci však musia prísť na prvý deň kurzu. Ostať môžete ako dlho budete chcieť. 

PROGRAM

Kurz začína prvý deň ľahkou večerou o 18.00 a končí v nedľu 10.5. obedom. Všetci účastníci by mali prísť prvý deň kurzu najneskôr do 17:30. Príchod do centra je možný od 14:00. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 19:00 začína kurz. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom. 

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, na večeru sa podáva len čaj, syr alebo čokoláda na osvieženie. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci, podľa počtu prihlásených. V letných mesiacoch poskytujeme ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). V prípade dostatočne voľnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za minimálnu sumu 37 € na noc. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať váš záujem o sólo ubytovanie. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem. Konkrétne v tomto prípade je takmer istá naplnenie plnej kapacity.

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

Záloha za tento kurz je stanovená vo výške 180 €.

Minimálna cena za kurz je 216€, optimálna cena je 360€ a darcovská cena je 480€. 

Viac o našich odporúčaných cenách za kurzy sa dočítate tu. 

V prípade, že povolíme kratšiu dobu pobytu (mesiac pred kurzom) je cena zálohy počet nocí x 18€. 

 Dánu centru, resp. doplatok voči odporúčanej cene je možné darovať po príchode do centra v hotovosti. 

Odporúčané príspevky za kurz zahŕňajú réžiu centra a cestovné náklady učiteľa a jeho asistentov. Nie je v nich zahrnutá Dána pre učiteľa. Budeme radi, ak to zvážite a pokiaľ je to vo Vašich silách, prispejete primeraným darom Ctihodnému Dhammajivovi.

Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

Po prihlásení na kurz Vám príde e-mail o dočasnej rezervácii a platobnými inštrukciami. Po pripísaní zálohy na náš účet vám príde druhý e-mail potvrdzujúci vašu záväznú rezerváciu. Splatnosť zálohy je individuálna – vždy mesiac po prihlásení sa na kurz. 

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si storno podmienky.

Približne  jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými podrobnosťami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

 

 

prihlásiť sa

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

25. 04. 2020 - 06. 05. 2020
kapacita: 40 rezervované: 20 z toho záväzne rezervované: 13, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„Toho, kto nie je spokojný s málom, neuspokojí nič.“

(grécke príslovie)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.