Načítavam

Bhante Dhammajiva (zrušený)

Vedie: Bhante Dhammajiva Maha Thero
Termín: 01. 05. 2022 - 21. 05. 2022
Prihlasovať sa môžete:   od 03. 01. 2022   do 27. 04. 2022

Kurz sa pravdepodobne ruší. Rozhodnutie padne už čoskoro. 

 

Centrum Javorie organizuje rôzne typy kurzov. Naším hlavným zámerom je umožňovať vám praktikovať meditáciu satipathána- vipassana v podaní kvalitných učiteľov. Toto sú v našom ponímaní meditačné kurzy. Našu ponuku rozširujeme aj o samozásedy, čiže meditačné ústranie bez učiteľa.  Do tretice pridávame aj tzv. inšpiratívne kurzy, ktoré môžu prispieť k rozvoju vašej osobnosti, avšak nevedú k úplnému vykoreneniu troch nečistôt (kilesá). Viac sa dočítate tu.


PRIHLÁSENIE

Prihlásiť sa dá na celý kurz (21dni), alebo na jednotlivé týždne (prvý, druhý, tretí). Počet prihlásených je limitovaný. Po dosiahnutí limitu sa dá prihlásiť už len na čakaciu listinu. V pripade uvolnenia miesta budete automaticky informovaný. 

PROGRAM

Program kurz ešte upresníme. Ale základ je jasný. Striedanie meditácie v chôdzi s meditáciou v sede. Inými slovami celodenná meditácia. K tomu jeden Dhammatalk a interview. Tlmočenie do Slovenčiny je zabezpečené. 

Kurz začína v prvý deň (nedela) o 17:00 večerou. Prichod do centra najneskôr do 16.00. Kurz končí sa posledný deň (sobota) po raňajkách. Každú ďalšiu nedelu bude dochádzať k výmene "turnusov". Príchod je možný len v týchto dňoch. 

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Na tomto kurze sa striktne dodžiava osem predsavzatí (vtedy je večer len čajová prestávka s kúskom syra alebo čokolády na zahnanie najväčšieho hľadu). Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. V letných mesiacoch poskytujeme ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). V prípade dostatočnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za minimálnu sumu 45 € na deň. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať Váš záujem o sólo ubytovanie. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

KARMAJÓGA

Karma yoga, čiže výpomoc centru. Približne 15 až 60 min denne, každý účastník kurzu. Na nástenke bude vypísaný výber pracovných úloh, z ktorých si jednu môžete zvoliť, napríklad pomoc v kuchyni, upratovanie spoločných priestorov, upratovanie v jedálni, zvonenie gongu, staranie sa o kvety, hrabanie sena a iné práce na pozemku podľa aktuálnej potreby. Pracovná meditácia je pri ústraní dôležitou súčasťou praxe. Prostredníctvom nej sa učíme ako vniesť ducha bdelosti do bežných činností nášho života. Pracovná meditácia tiež podporuje komunitu a zaisťuje hladký priebeh ústrania ako aj chod centra. 
Na záver kurzu, pred odchodom, je každý povinný upratať svoju izbu/chatku a pomôcť aj so spoločnými priestormi (chodby, jedáleň, wc a podobne). Informácie dostanete pri príchode. Aj počas karmajógy sa dodržuje ušľachtilé mlčanie a všímavosť. 

EPIDEMIOLOGICKÉ OPATRENIA

Meditačné centrum Javorie dodržiava aktuálne epidemiologické nariadenia vlády SR a ÚVZSR. Aktuálne a presné znenie opatrení pre konkrétny kurz dostanete v pokynoch pred kurzom.  

PRÍSPEVOK

Cena za celý kurz: 660€ (33€/noc)

Cena za jeden týždeň: 238€ (34€/noc)

Cena za posledný (skrátený týždeň): 204€ (34€/noc)

Záloha za tento kurz je stanovená vo výške  204€. 


Dánu centru, resp. doplatok voči odporúčanej cene, je možné darovať v hotovosti, po príchode do centra. Príspevky za kurz zahŕňajú réžiu centra a cestovné náklady učiteľa a jeho asistentov. Nie je v nich zahrnutá dána pre učiteľa. Budeme radi, ak to zvážite a pokiaľ je to vo Vašich silách, prispejete primeraným darom učiteľovi. 

Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

Po prihlásení na kurz Vám príde e-mail o dočasnej rezervácii s platobnými inštrukciami. Po pripísaní zálohy na náš účet vám príde druhý e-mail potvrdzujúci vašu záväznú rezerváciu. Splatnosť zálohy je individuálna – vždy mesiac po prihlásení sa na kurz. 

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

 V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si storno podmienky.

Približne jeden týždeň pred začiatkom kurzu, Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými informáciami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.V prípade epidemiologických opatrení vás budeme informovať o aktuálnych podmienkach za akých sa kurz bude môcť zrealizovať. Môže sa stať, že sa zmení maximálny dovolený počet prihlásených alebo môže byť aj celý kurz zrušený. Nuž taký je život počas korony. 

Tešíme sa na Vás.

 

 

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

na celý kurz
kapacita: 20 rezervované: 2 z toho záväzne rezervované: 2, na čakačke: 0
01.05.2022 - 08.05.2022
kapacita: 15 rezervované: 0 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
08.05.2022 - 15.05.2022
kapacita: 10 rezervované: 0 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
15.05.2022 - 21.05.2022
kapacita: 15 rezervované: 0 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„Nepremrhať život neznamená konať. Nepremrhať život znamená žiť.“

(Lao´C)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.