Načítavam

Bhante Gavesi

Vedie: Bhante Gavesi
Termín: 13. 11. 2020 - 27. 11. 2020
Prihlasovať sa môžete:   od 01. 12. 2019   do 09. 11. 2020

Bhante Gavesi má zámer zmapovať každé naše ročné obdobie a tak tentokrát príde na neskorú jeseň. Jeho štýl vedenia ústraní je vhodný ako pre začiatočníkov, tak aj pre skúsenejších. Začiatočníci ocenia systematickosť a úhladnosť. Kto sa naučí meditovať s jeho jasnými inštrukciami, bude mať solidný základ na celý život. Pre skúsených meditujúcich je prospešné, že zásed je tichý, intenzívny, s prísnym režimom a s možnosťou zbaviť sa rôznych "nesprávnych" návykov. Jeho učiteľmi boli bhante Sujiva, Sayadaw U Nyanapunnika z Nepálu, aj samotný Sayadaw U Pandita. V súčasnosti pôsobí ako duchovný poradca v Peace House v Malajzii. 

Na Javorí bude bhante Gavesi viesť 15-dňový kurz satipatthana-vipassaná, ktorý bude prebiehať od piatka 13. Novembra do piatka 27. Novembra. Všetci meditujúci musia prísť prvý deň do 17:30, aby kurz mohol začať úvodnými inštrukciami, ktoré búdú o 18:00. Môžete sa prihlásiť na dve verzie pobytu a to na 10 dní ( od 13. do 22. 11.) alebo na celých 15 dní. Iná dĺžka pobytu nie je možná.

Pre začiatočníkov je vhodné prihlásiť sa na 15-dňový kurz, aby pochopili základy intenzívnej meditačnej praxe. Skúsenejší meditujúci sa môžu prihlásiť aj na skrátený 10-dňový kurz.

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, na večeru sa podáva len čaj, syr alebo čokoláda na osvieženie. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. V letných mesiacoch poskytujeme ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). V prípade dostatočne voľnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za minimálnu sumu 37€ na deň. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať váš záujem o sólo ubytovanie. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

PROGRAM

Presný harmonogram je ako zvyčajne -meditácie celý deň! Kurz začína v piatok 13.11. večerou o 18:00 a končí v piatok 27.11 obedom. Kurz bude vipassanový, ak bhante Gavesi usúdi, že sú potrebné aj krátke, riadené 10-15 min. meditácie láskavosti (mettá), zaradí ich pred večerné rozpravy o Dhamme. Na kurze bhante vyžaduje prísne dodržiavanie ušľachtilého mlčania počas celej doby trvania kurzu a dodržiavanie 8 etických predsavzatí.

Skupinové sedenia popoludní a večer sú povinné. Pri skupinovom sedení sedí každý na určenom mieste v meditačnej hale. Každý meditujúci povinne absolvuje minimálne 6 sedení každý deň. Meditácie v sede, či pri chôdzi - v dopoludňajších hodinách, si môže meditujúci upraviť podľa vlastných potrieb, ale zakaždým je potrebné dodržať jednu hodinu chôdze alebo sedenia. Od 4:30 (ráno po prebudení) a od 13:00 (po obede) sa nebudú žiadni meditujúci zdržiavať na svojich izbách, ale budú prítomní v meditačnej hale.

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

Záloha za tento kurz je stanovená vo výške 162€.

Príspevok

1 noc

10 dní

15 dní

Minimálny

18

 162  252

Odporúčaný

30€

270€

420€

Darcovský

40€

360€

560€

 

Viac o našich odporúčaných cenách za kurzy sa dočítate tu

Dánu centru, resp. doplatok voči odporúčanej cene je možné darovať v hotovosti, po príchode do centra. Odporúčané príspevky za kurz zahŕňajú réžiu centra a cestovné náklady učiteľa a jeho asistentov. Nie je v nich zahrnutá Dána pre učiteľa, preto prispejte učiteľovi primeraným darom.

Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

 

Po prihlásení na kurz, Vám najprv príde e-mail o dočasnej rezervácii. Až keď Vám potvrdíme prihlásenie, dostanete druhý email s platobnými inštrukciami. Uhraďte, prosím, zálohové platby čo najskôr, aby ste na to neskôr nepozabudli. Po uhradení zálohy, Vám príde tretí email a miesto na kurze máte tak záväzne rezervované.

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si storno podmienky.

Približne  jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými informáciami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

 

Tešíme sa na Vašu účasť.

 

prihlásiť sa

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

na celý kurz
kapacita: 30 rezervované: 8 z toho záväzne rezervované: 4, na čakačke: 0
13.11.2020 - 22.11.2020
kapacita: 20 rezervované: 1 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
Plánované kurzy

Žákovi, který si vždy stěžoval na ostatní, Mistr řekl: "Pokud to, co sleduješ je mír, začni transformovat sám sebe, ne ostatní. Je lehčí nosit papuče než dávat koberec do celého světa.

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.