Načítavam

Bhante Gavesi

Vedie: Bhante Gavesi
Termín: 01. 03. 2019 - 15. 03. 2019
Prihlasovať sa môžete:   od 24. 08. 2018   do 25. 02. 2019

Otvárame novú sezónu. Tentokrát ešte so zasneženým Javorím. Bhante Gavesi sa príde pozrieť ako vyzerá naše prirodzené prostredie na ústranie - zima. Jeho štýl je vhodný ako pre začiatočníkov, tak aj pre skúsenejších. Začiatočníci ocenia systematickosť a úhladnosť. Kto sa naučí meditovať s jeho jasnými inštrukciami, bude mať solidný základ na celý život. Pre skúsených meditujúcich je prospešné, že zásed je tichý, intenzívny, s prísnym režimom a s možnosťou zbaviť sa rôznych "nesprávnych" návykov. Jeho učiteľmi boli bhante Sujiva, Sayadaw U Nyanapunnika z Nepálu, aj samotný Sayadaw U Pandita. V súčasnosti pôsobí ako duchovný poradca v Peace House v Malajzii. 

Na Javorí bude bhante Gavesi viesť 15-dňový kurz satipatthana-vipassaná, ktorý bude prebiehať od piatka 1. marca do piatka 15. marca. Všetci meditujúci by mali doraziť v piatok 1.3.2019 do 17:30, aby kurz mohol začať úvodnými inštrukciami hneď v prvý deň. Začínáme o 18:00. Môžete sa prihlásiť na dve verzie pobytu a to na 10 dní alebo na 15 dní. Iná dĺžka pobytu nie je možná.

Pre začiatočníkov je vhodné prihlásiť sa na 15-dňový kurz, aby pochopili základy intenzívnej meditačnej praxe. Skúsenejší meditujúci sa môžu prihlásiť aj na skrátený 10-dňový kurz.

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, na večeru sa podáva len čaj, syr alebo čokoláda na osvieženie. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. V letných mesiacoch poskytujeme ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). V prípade dostatočne voľnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za minimálnu sumu 37€ na deň. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať váš záujem o sólo ubytovanie. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

PROGRAM

Presný harmonogram ešte nie je známy. Kurz začína v piatok 1.3. večerou o 18:00 a končí v piatok 15.3 obedom. Kurz bude vipassanový, ak bhante Gavesi usúdi, že sú potrebné aj krátke, riadené 10-15 min. meditácie láskavosti (mettá), zaradí ich pred večerné rozpravy o Dhamme. Na kurze bhante vyžaduje prísne dodržiavanie ušľachtilého mlčania počas celej doby trvania kurzu a dodržiavanie 8 etických predsavzatí.

Skupinové sedenia popoludní a večer sú povinné. Pri skupinovom sedení sedí každý na určenom mieste v meditačnej hale. Každý meditujúci povinne absolvuje minimálne 6 sedení každý deň. Meditácie v sede, či pri chôdzi - v dopoludňajších hodinách, si môže meditujúci upraviť podľa vlastných potrieb, ale zakaždým je potrebné dodržať jednu hodinu chôdze alebo sedenia. Od 4:30 (ráno po prebudení) a od 13:00 (po obede) sa nebudú žiadni meditujúci zdržiavať na svojich izbách, ale budú prítomní v meditačnej hale.

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

Príspevok

1 deň

10 dní

15 dní

Minimálny

18€

180€

270€

Odporúčaný

30€

300€

450€

Darcovský

40€

400€

600€

 

Viac o našich odporúčaných cenách za kurzy sa dočítate tuZáloha za tento kurz je stanovená vo výške 180€.

Dánu centru, resp. doplatok voči odporúčanej cene je možné darovať v hotovosti, po príchode do centra. Odporúčané príspevky za kurz zahŕňajú réžiu centra a cestovné náklady učiteľa a jeho asistentov. Nie je v nich zahrnutá Dána pre učiteľa, preto prispejte učiteľovi primeraným darom.

Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

POZOR: ZMENA BANKOVÉHO ÚČTU

Ak máte Javorie uložené v e-bankingu, dajte si na to, prosím, pozor. Nové číslo účtu Vám príde v potvrdzovacom emaily. 

Po prihlásení na kurz, Vám najprv príde e-mail o dočasnej rezervácii. Až keď Vám potvrdíme prihlásenie, dostanete druhý email s platobnými inštrukciami. Uhraďte, prosím, zálohové platby čo najskôr, aby ste na to neskôr nepozabudli. Po uhradení zálohy, Vám príde tretí email a miesto na kurze máte tak záväzne rezervované.

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si storno podmienky.

Približne  jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými informáciami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

 

Tešíme sa na Vašu účasť.

 

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

na celý kurz
kapacita: 50 rezervované: 11 z toho záväzne rezervované: 11, na čakačke: 0
01.03.2019 - 10.03.2019
kapacita: 50 rezervované: 5 z toho záväzne rezervované: 5, na čakačke: 0
Plánované kurzy

Klid není nepřítomnost zvuku, ale nepřítomnost ega.

štúdium sút

02.08.2019 - 04.08.2019Vedie: Klaudiarezervovať

21.11.2019 - 01.12.2019Vedie: Bhante Sujatorezervovať
ďalšie kurzy

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.