Načítavam

Bhante Seelawansa

Vedie: Bhante Seelawansa
Termín: 19. 06. 2019 - 23. 06. 2019
Prihlasovať sa môžete:   od 30. 11. 2018   do 10. 06. 2019

Bhante Seelawansa je buddhistický mních zo Srí Lanky pôsobiaci v Rakúsku. Vo Viedni vedie Dhamma Zentrum Nyanaponika. V roku 1991 sa Bhante Seelawansa Thero stal doktorom filozofie a odvtedy vyučuje na Viedenskej univerzite a Lichtenštajnskej univerzite. Jeho učiteľom bol ctihodný Pemasiri.

PROGRAM

Kurz začína v stredu 19.6. večerou o 18.00 a končí v nedeľu 23.6. obedom. Všetci účastníci by mali prísť prvý deň kurzu najneskôr do 17:30. Príchod do centra je možný od 14:00. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 19:00 začína kurz. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom. 

Tento kurz je vedený vo veľmi uvoľnenej atmosfére. Bhante kladie dôraz na dôkladné vysvetlenie Dhammy. Vhodný je hlavne pre ľudí z mesta, ktorí sa chcú stíšiť, ale pritom nevyhľadávajú prísny režim, ktorý je bežný na iných kurzoch. Kurz je vedený v nemčine so slovenským prekladom.

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Na zásede Vám odporúčame dodržiavať osem predsavzatí, (na večeru sa vtedy podáva len čaj, syr alebo čokoláda), ale bhante na tom netrvá a tak je možná aj ľahká večera (polievka). Prosím, uveďte nám to v poznámke, pri rezervovaní kurzu. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O Vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. V letných mesiacoch poskytujeme ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). V prípade dostatočne voľnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za minimálnu sumu 37€ na noc. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať Váš záujem o sólo ubytovanie. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

 

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

Záloha za tento kurz je stanovená vo výške 90€.

Minimálny príspevok je 90€, odporúčaný príspevok 150€ a tzv. darcovský príspevok 200€. Viac o naších odporúčaných cenách za kurzy sa dočítate tu. 

 

Dánu centru, resp. doplatok k odporúčanej cene je možné darovať v hotovosti, po príchode do centra. 

Odporúčané príspevky za kurz zahŕňajú réžiu centra a cestovné náklady učiteľa a jeho asistentov. Nie je v nich zahrnutá Dána pre učiteľa. Budeme radi, ak to zvážite a pokiaľ je to vo Vašich silách, prispejete primeraným darom Ctihodnému. 

Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

 

POZOR: ZMENA  BANKOVÉHO ÚČTU

Ak máte Javorie uložené v e-bankingu, dajte si na to, prosím, pozor. Nové číslo účtu Vám príde v potvrdzovacom emaily. 

Po prihlásení na kurz, Vám najprv príde e-mail o dočasnej rezervácii. Až keď Vám potvrdíme prihlásenie, dostanete druhý email s platobnými inštrukciami. Uhraďte, prosím, zálohové platby čo najskôr, aby ste na to neskôr nepozabudli. Po uhradení zálohy, Vám príde tretí email a miesto na kurze máte tak záväzne rezervované.

 

 

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si storno podmienky.

Približne jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými informáciami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

 Tešíme sa na Vás.

prihlásiť sa

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

19. 06. 2019 - 23. 06. 2019
kapacita: 40 rezervované: 2 z toho záväzne rezervované: 1, na čakačke: 0
Plánované kurzy

V klášteře existovalo mnoho pravidel, ale Mistr byl vždy proti jejich absolutnímu dodržování: "Podřízenost udržuje pravidla", říkal. "Láska pozná, kdy je má porušit."

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.