Načítavam

Bhante Siddho

Vedie: Bhante Siddho
Termín: 20. 05. 2020 - 10. 06. 2020
Prihlasovať sa môžete:   od 01. 12. 2019   do 13. 05. 2020

 

Len vy, miska, strom a meditácia! Už ste o tom určite veľa krát premýšľali, ale ísť do Ázie a stať sa mníchom z rôznych dôvodov odkladáte, alebo jednoducho do toho ísť nechcete.  Tak sme si pre vás prichystali takú malú ochutnávku aké to je meditovať minimalistickým spôsobom. Väčšina kurzov či už u nás, alebo aj v iných centrách má svoju ustálenú štruktúru. Tento raz to bude inak. Jediné čo nevieme zrušiť je ten luxus, ktorý tu na Javorí máme vo forme krásnych izieb, veľkej meditačky a pekného okolia (hi hi hi).

Kurz bude viesť ctihodný Siddho a podľa neho sa aj nastavujú podmienky. Tí čo ho poznáte si viete spraviť predstavu a pre tých čo ste ho nestretli tu je stručný opis toho čo vás čaka:

Ubytovanie o samote.  Dostanete meditačnú inštrukciu, súbor základných sút a každý medituje sám v izbe, prípadne v lese. Individuálne interview podľa potreby. Ďalšia časť vašej výbavy bude nerezová miska. Jedlo  vyložíme ráno o 8mej a každý si naberie koľko bude chcieť. Hrnce odložíme o 12:30. Či budete jest iba raz, alebo dva krát je na vás.

V neposlednej rade je dôležitá aj dĺžka zásedu. Kurz bude 3 týždne, avšak s možnosťou ostať v centre ešte ďalšie 2 mesiace a kontinuálne meditovať spolu so Siddhom. Tu sa už individuálne dohodneme na podmienkach ohľadom varenia, ubytovania a platenia –všetko v duchu, keď bude niekto meditovať my mu na to priestor vytvoríme, základný princíp bude podľa naších podmienok na samozásed.

PRIHLÁSENIE

Prihlásiť sa dá buď na celý kurz, alebo na jednotlivé časti kurzu. Ak pred kurzom zistíme, že máme ešte voľnú kapacitu, tak kurz otvoríme aj na ľubovolný počet dní (cca 1 mesiac pred kurzom). 

PROGRAM

Kurz začína prvý deň ľahkou večerou o 18.00. Všetci účastníci by mali prísť prvý deň kurzu najneskôr do 17:30. Príchod do centra je možný od 14:00. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 19:00 začína kurz. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom. 

STRAVA

Na kurze je zabespečená vegetariánska strava. Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, na večeru sa podáva len čaj, syr alebo čokoláda na osvieženie. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Na tomto kurze je každý účastník sám na izbe, alebo v chatke. Práve preto je počet účastníkov limitovaný. 

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

Tento kurz je postavený iba na vašej štedrosti. Kurz je za dánu.

Viac o našich odporúčaných cenách za iné naše kurzy sa dočítate tu. 

Poznámka: Nevyberáme zálohu aby to bolo naozaj o vašej štedrosti. Avšak prosím berte vašu prihlášku s čo najväčšou vážnosťou. Pokiaľ na kurz neprídete a nebudete nás o tom dopredu informovať tak si vás dáme na čiernu listinu.

Dánu centru a učitelovi je možné darovať po príchode do centra v hotovosti. 

Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

Po prihlásení na kurz Vám príde automatický e-mail o dočasnej rezervácii a platobnými inštrukciami.  Ten prosím ignorujte, kedže netreba platiť zálohu. My vás budeme kontaktovať cca 3týždne dopredu. Ak nám potvrdíte  vašu účasť písomne, bude vaša rezervácia záväzná. 

 

Približne  jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými podrobnosťami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

prihlásiť sa

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

na celý kurz
kapacita: 15 rezervované: 1 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
20.05.2020 - 27.05.2020
kapacita: 10 rezervované: 0 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
27.05.2020 - 03.06.2020
kapacita: 5 rezervované: 0 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
03.06.2020 - 10.06.2020
kapacita: 10 rezervované: 0 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
20.05.2020 - 03.06.2020
kapacita: 5 rezervované: 0 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
27.05.2020 - 10.06.2020
kapacita: 5 rezervované: 0 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„Chudobní túžia po bohatstve a bohatí po nebi, ale múdri túžia po stave pokoja“

(swámi Ráma)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.