Načítavam

Bhante Siddho

Vedie: Bhante Siddho
Termín: 20. 05. 2020 - 10. 06. 2020
Prihlasovať sa môžete:   od 01. 12. 2019   do 13. 05. 2020

 

Len vy, miska, strom a meditácia! Už ste o tom určite veľa krát premýšľali, ale ísť do Ázie a stať sa mníchom z rôznych dôvodov odkladáte, alebo jednoducho do toho ísť nechcete.  Tak sme si pre vás prichystali takú malú ochutnávku aké to je meditovať minimalistickým spôsobom. Väčšina kurzov či už u nás, alebo aj v iných centrách má svoju ustálenú štruktúru. Tento raz to bude inak. Jediné čo nevieme zrušiť je ten luxus, ktorý tu na Javorí máme vo forme krásnych izieb, veľkej meditačky a pekného okolia (hi hi hi).

Kurz bude viesť ctihodný Siddho a podľa neho sa aj nastavujú podmienky. Tí čo ho poznáte si viete spraviť predstavu a pre tých čo ste ho nestretli tu je stručný opis toho čo vás čaka:

Ubytovanie o samote.  Dostanete meditačnú inštrukciu, súbor základných sút a každý medituje sám v izbe, prípadne v lese. Individuálne interview podľa potreby. Ďalšia časť vašej výbavy bude nerezová miska. Jedlo  vyložíme ráno o 8mej a každý si naberie koľko bude chcieť. Hrnce odložíme o 12:30. Či budete jest iba raz, alebo dva krát je na vás.

V neposlednej rade je dôležitá aj dĺžka zásedu. Kurz bude 3 týždne, avšak s možnosťou ostať v centre ešte ďalšie 2 mesiace a kontinuálne meditovať spolu so Siddhom. Tu sa už individuálne dohodneme na podmienkach ohľadom varenia, ubytovania a platenia –všetko v duchu, keď bude niekto meditovať my mu na to priestor vytvoríme, základný princíp bude v štýle samozásedu.

Viac informácii ešte doplníme 

 

Chcem dostať avízo o začiatku prihlasovania.

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Plánované kurzy

„Veci nie sú také, aké sa zdajú byť; nie sú ani iné.“

(Buddha Šákjamuni)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.