Načítavam

Ctihodná Vimalanani

Vedie: Ctihodná Vimalanani
Termín: 07. 05. 2020 - 16. 05. 2020
Prihlasovať sa môžete:   od 01. 12. 2019   do 03. 05. 2020
Ctihodná Vimalanani bude na Javorí viesť svoj druhý kurz. Ctihodná Vimalanani je budhistická mniška z Lumbini v Nepále. Praktikovala a učila sa pod vedením Ctihodného U Panditu od roku 1991. Pri mnohých cestách sprevádzala ctihodného U Panditu. Preložila Tipitaku z páli do nepálštiny. V skratke je to mníška, ktorej kvality môžu byť veľmi cenené mnohými meditujúcimi. U nás na Javorí bude učiť meditáciu všímavosti podľa tradície Mahasi Sayadaw. Počas svojho turné po Európe a USA väčšinou učí spolu so ctihodným Vivekanandom, abbotom kláštora v Lumbini (miesto narodenia Buddhu). 

PRIHLÁSENIE

 Prihlásiť sa dá buď na celý kurz alebo minimálne na 4 dni. Všetci účastníci musia prísť na prvý deň kurzu. Ak máte záujem o viac ako 4 dni napíšte to do poznámky. 

PROGRAM

Kurz začína v sobotu 9.5. večerou o 18.00 a končí v sobotu 16.5. obedom. Je možné prihlásiť sa len na celý kurz. 

Všetci účastníci by mali prísť prvý deň kurzu najneskôr do 17:30. Príchod do centra je možný od 14:00. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 19:00 začína kurz. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom. Ctihodná vyžaduje prísne dodržiavanie ušľachtilého mlčania a 8-mych predsavzatí. 

 STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, po obede je povolené konzumovať len med. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. V letných mesiacoch poskytujeme ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). V prípade dostatočne voľnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za minimálnu sumu 37 € na noc. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať Váš záujem o sólo ubytovanie. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

Tento kurz je postavený na vašej štedrosti. Kurz je za dánu. 

Poznámka: Nevyberáme zálohu aby to bolo naozaj o vašej štedrosti. Avšak prosím berte vašu prihlášku s čo najväčšou vážnosťou. Pokiaľ na kurz neprídete a nebudete nás o tom dopredu informovať, tak si vás dáme na čiernu listinu. 

Na iných kurzoch máme tzv. odporúčané ceny, viac sa dočítate tu.

Dánu centru a dánu učiteľovi je možné darovať v hotovosti, po príchode do centra.  

Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

 Po prihlásení na kurz Vám príde automatický e-mail o dočasnej rezervácii a platobnými inštrukciami.  Ten prosím ignorujte, kedže netreba platiť zálohu. My vás budeme kontaktovať cca 3týždne dopredu. Ak nám potvrdíte  vašu účasť písomne, bude vaša rezervácia záväzná. 

 

Približne  jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými informáciami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

prihlásiť sa

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

na celý kurz
kapacita: 40 rezervované: 2 z toho záväzne rezervované: 2, na čakačke: 0
07.05.2020 - 10.05.2020
kapacita: 10 rezervované: 0 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„Aj keby niekto zvíťazil v bitke tisíckrát nad tisícmi mužov, najväčším víťazom je ten, kto zvíťazil nad jediným: nad sebou samým.“

(Dhammapáda)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.