Načítavam

Dassana

Vedie: Dassana
Termín: 12. 07. 2019 - 31. 07. 2019
Prihlasovať sa môžete:   od 30. 11. 2018   do 17. 07. 2019

Dassana je uznávaný laický učiteľ meditácie vipassanā z Malajzie. Dlhé roky bol theravadovým buddhistickým mníchom, v súčasnosti vedie meditačné kurzy ako laik. Na jeseň roku 2013 viedol vôbec prvý meditačný kurz u nás na Javorí. Vnímavým vedením si získal úctu meditujúcich, ktorí pravidelne navštevujú jeho kurzy.

Dassanov štýl je jednoduchý a uvoľnený, no zároveň systematický a pomerne striktný. Skúsení meditujúci si pochvaľujú jeho intenzívny meditačný režim, zatiaľ čo začiatočníci oceňujú jeho nenáročné inštrukcie.

Každý druhý večer podáva výklad Dhammy so zreteľom na meditačné techniky, po ktorom nasleduje priestor pre Vaše otázky. Jeho rozpravy sú charakteristické dokonalým vysvetlením buddhistickej náuky. Ako väčšina učiteľov, aj Dassana ponúka meditujúcim možnosť osobného rozhovoru (interview), v ktorom sa podáva stručná správa o meditačných objektoch a zároveň je tu priestor aj na hlbšie otázky ohľadom praxe. 

Začiatočníci by mali prísť na prvú časť kurzu keď sa dávajú základné informácie k meditácií. Ostatní môžu prísť buď na celý kurz, alebo na prvých 10 dní, resp. druhých 10 dní. 

PROGRAM

Kurz začína v piatok 12.7. večerou o 18.00 a končí v stredu 31.7. obedom. Všetci účastníci by mali prísť prvý deň kurzu najneskôr do 17:30. Príchod do centra je možný od 14:00. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 19:00 začína kurz. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom. 

Vipassanové kurzy vedie v štýle Mahasi Sayadaw. Jedná sa o klasický režim, v ktorom sa strieda hodinová meditácia v sede s meditáciou v chôdzi. Denný program je od 5:00 do 22:00, dodržiava sa osem predsavzatí a ušľachtilé mlčanie. 

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, na večeru sa podáva len čaj, syr alebo čokoláda na osvieženie. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O Vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. V letných mesiacoch poskytujeme ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). V prípade dostatočne voľnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za minimálnu sumu 37 € na noc. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať Váš záujem o sólo ubytovanie. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

Záloha za tento kurz je stanovená vo výške 180€.

Príspevok

1 deň

 

10 dní

 celý kurz 

Minimálny

18€

 

180€

360€  

Odporúčaný  

30€

 

300€

600€

Darcovský

40€

 

400€

800€

Viac o našich odporúčaných cenách za kurzy sa dočítate tu.

Dánu centru, resp. doplatok voči odporúčanej cene je možné darovať v hotovosti, po príchode do centra. Odporúčané príspevky za kurz zahŕňajú réžiu centra a cestovné náklady učiteľa a jeho asistentov. Nie je v nich zahrnutá Dána pre učiteľa. Budeme radi ak to zvážite, a pokiaľ je to vo Vašich silách, prispejete primeraným darom učiteľovi.

Podľa starobylej budhistickej tradície sa podávanie Budhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

POZOR: ZMENA BANKOVÉHO ÚČTU

Ak máte Javorie uložené v e-bankingu, dajte si na to, prosím, pozor. Nové číslo účtu Vám príde v potvrdzovacom emaily. 

Po prihlásení na kurz, Vám najprv príde e-mail o dočasnej rezervácii. Až keď Vám potvrdíme prihlásenie, dostanete druhý email s platobnými inštrukciami. Uhraďte, prosím, zálohové platby čo najskôr, aby ste na to neskôr nepozabudli. Po uhradení zálohy, Vám príde tretí email a miesto na kurze tak máte záväzne rezervované.

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si storno podmienky. 

Približne jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými informáciami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

 

 Tešíme sa na Vás.

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

na celý kurz
kapacita: 40 rezervované: 17 z toho záväzne rezervované: 17, na čakačke: 0
12.07.2019 - 21.07.2019 - prihlasovanie pozastavené
kapacita: 23 rezervované: 19 z toho záväzne rezervované: 18, na čakačke: 1
21.07.2019 - 31.07.2019
kapacita: 20 rezervované: 4 z toho záväzne rezervované: 4, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„Na neviditelné úrovni jsme všichni spojeni. Všichni jsme bratři a sestry, přináležijící k jedné rodině. To, že jsme odděleni, je pouhá iluze. Mystikové a světci nám to říkají po tisíc let - všichni jsme utkáni ze stejného sukna, a když raníš jedného člověka, raníš také sám sebe.“

(Robin Sharma)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.