Načítavam

Dassana

Vedie: Dassana
Termín: 10. 07. 2020 - 31. 07. 2020
Prihlasovať sa môžete:   od 01. 12. 2019   do 05. 07. 2020

Dassana je uznávaný laický učiteľ meditácie vipassanā z Malajzie. Dlhé roky bol theravadovým buddhistickým mníchom, v súčasnosti vedie meditačné kurzy ako laik. Na jeseň roku 2013 viedol prvý meditačný kurz u nás na Javorí. Vnímavým vedením si získal úctu meditujúcich, ktorí pravidelne navštevujú jeho kurzy.

Dassanov štýl je jednoduchý a uvoľnený, no zároveň systematický a pomerne striktný. Skúsení meditujúci si pochvaľujú jeho intenzívny meditačný režim, zatiaľ čo začiatočníci oceňujú jeho nenáročné inštrukcie.

Každý druhý večer podáva výklad Dhammy so zreteľom na meditačné techniky, po ktorom nasleduje priestor pre Vaše otázky. Jeho rozpravy sú charakteristické dokonalým vysvetlením buddhistickej náuky. Ako väčšina učiteľov, aj Dassana ponúka meditujúcim možnosť osobného rozhovoru (interview), v ktorom sa podáva stručná správa o meditačných objektoch a zároveň je tu priestor aj na hlbšie otázky ohľadom praxe. 

PRIHLÁSENIE:

Môžete sa prihlásiť buď na celý kurz, alebo na jeho časti. Tento rok budú opäť 3 turnusy (3x7dní). Prísť môžete na jeden, dva, alebo tri týždne podľa vášho výberu. Iba začiatočníci musia prísť od prvého týždna. 

Začiatočníci by mali prísť na začiatok kurzu keď sa dávajú základné informácie k meditácií. Ostatní môžu prísť buď na celý kurz, alebo na jednotlivé týždne. 

PROGRAM

Kurz začína v piatok 10.7. večerou o 18.00 a končí sa v piatok 31.7. obedom. Všetci účastníci by mali prísť prvý deň kurzu (prvý deň turnusu) najneskôr do 17:30. Príchod do centra je možný od 14:00. Každý piatok sa bude podávať lahká večera o 18:00 pre príchodzích. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 19:00 začína kurz (alebo vaše pripojenie sa do kurzu). Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom. 

Vipassanové kurzy vedie v štýle Mahasi Sayadaw. Jedná sa o klasický režim, v ktorom sa strieda hodinová meditácia v sede s meditáciou v chôdzi. Denný program je od 5:00 do 22:00, dodržiava sa osem predsavzatí a ušľachtilé mlčanie. 

 

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, na večeru sa podáva len čaj, syr alebo čokoláda na osvieženie. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O Vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. V letných mesiacoch poskytujeme ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). V prípade dostatočne voľnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za minimálnu sumu 37 € na noc. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať Váš záujem o sólo ubytovanie. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

Záloha za tento kurz je stanovená vo výške 126€.

Príspevok

1 noc

 

7 nocí

 celý kurz 

Minimálny

 18

 

 126

 378

Odporúčaný  

 30

 

 210

 630

Darcovský

 40

 

 280

 840

Viac o našich odporúčaných cenách za kurzy sa dočítate tu.

Dánu centru, resp. doplatok voči odporúčanej cene je možné darovať v hotovosti, po príchode do centra. Odporúčané príspevky za kurz zahŕňajú réžiu centra a cestovné náklady učiteľa a jeho asistentov. Nie je v nich zahrnutá Dána pre učiteľa. Budeme radi ak to zvážite, a pokiaľ je to vo Vašich silách, prispejete primeraným darom učiteľovi.

Podľa starobylej budhistickej tradície sa podávanie Budhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

Po prihlásení na kurz Vám príde e-mail o dočasnej rezervácii a platobnými inštrukciami. Po pripísaní zálohy na náš účet vám príde druhý e-mail potvrdzujúci vašu záväznú rezerváciu. Splatnosť zálohy je individuálna – vždy mesiac po prihlásení sa na kurz.

Toto je jeden z mála kurzov, ktorý býv plňe vybukovaný, takže sa môže stať, že budú záujemcovia  na čakacej listine. Prosím uhradte svoje zálohy na čas aby sme my vedeli včas ľudí informovať o ich prípadnej účasti na kurze. Preto sme skrátili splatnosť záloh na 1 mesiac po rezervovaní kurzu. O všetkých dôležitých veciach a splatnostiach budete informovaní emailom. 

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si storno podmienky. 

Približne jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými informáciami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

 

 Tešíme sa na Vás.

prihlásiť sa

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

na celý kurz
kapacita: 30 rezervované: 11 z toho záväzne rezervované: 9, na čakačke: 0
10.07.2020 - 17.07.2020
kapacita: 10 rezervované: 4 z toho záväzne rezervované: 4, na čakačke: 0
17.07.2020 - 24.07.2020
kapacita: 7 rezervované: 0 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
24.07.2020 - 31.07.2020
kapacita: 5 rezervované: 0 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
10.07.2020 - 24.07.2020
kapacita: 7 rezervované: 2 z toho záväzne rezervované: 1, na čakačke: 0
17.07.2020 - 31.07.2020
kapacita: 7 rezervované: 1 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„Dokonalosť je norma nebies, len túžba po dokonalosti je norma človeka.“

(J. W. Goethe)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.