Načítavam

Metta meditačný zásed s ctihodnou Visuddhi

Vedie: Ctihodná Visuddhi
Termín: 29. 10. 2020 - 01. 11. 2020
Prihlasovať sa môžete:   od 01. 12. 2019   do 22. 10. 2020

Dátumy ešte nie sú úplne ústálené, ale tento kurz bude niekedy v oktobri alebo novembri.

Metta meditácia, alebo inak "meditácia milujúcej láskavosti" je druh meditácie kde pristupujete láskyplne a priateľsky k sebe, ale aj k druhým a svojmu okoliu, čo prispieva k celkovému pocitu šťastia a pohody. Viac o meditácii metta sa dozviete tu.

Kurzom vás bude viesť ctihodna Vissudhi, mníška českého pôvodu. 

PRIHLASOVANIE

Prihlásiť sa dá len na celý kurz

PROGRAM

Program ešte presne určený nie je. Doladíme so Ctihodnou a dopíšeme sem orientačný program. 
Kurz začína vo štvrtok 2.7. večerou o 18.00 a končí v nedeľu 5.7. po raňajkách. Všetci účastníci musia prísť prvý deň kurzu najneskôr do 17:30. Príchod do centra je možný od 14:00. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 19:00 začína kurz. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom. 

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, na večeru sa podáva len čaj, syr alebo čokoláda na osvieženie. V prípade, že je to pre Vás veľmi náročné, je možné dodržiavať iba päť predsavzatí a dať si polievku na večeru. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O Vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. V letných mesiacoch poskytujeme ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). V prípade dostatočne voľnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za minimálnu sumu 37 € na noc. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať Váš záujem o sólo ubytovanie. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

ODPORUČANÝ PRÍSPEVOK

Tento kurz je postavený iba na vašej štedrosti. Kurz je za dánu.

Viac o našich odporúčaných cenách za iné naše kurzy sa dočítate tu

Poznámka: Nevyberáme zálohu aby to bolo naozaj o vašej štedrosti. Prosím berte vašu prihlášku s čo najväčšou vážnosťou. Pokiaľ na kurz neprídete a nebudete nás o tom dopredu informovať tak si vás dáme na čiernu listinu.

Dánu centru a učitelovi je možné darovať po príchode do centra v hotovosti. 

Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

Po prihlásení na kurz Vám príde automatický e-mail o dočasnej rezervácii a platobnými inštrukciami.  Ten prosím ignorujte, kedže netreba platiť zálohu. My vás budeme kontaktovať cca 3týždne dopredu. Ak nám potvrdíte  vašu účasť písomne, bude vaša rezervácia záväzná. 

Približne  jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými podrobnosťami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

Viac informáciíí o Bhikkhuni Visuddhi: www.karunasevena.cz

prihlásiť sa

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

29. 10. 2020 - 01. 11. 2020
kapacita: 15 rezervované: 8 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„V momentě, kdy začneš myslet na pravidla, objeví se zmatek.“

(Lao´C)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.