Načítavam

Gongova PUJA

Vedie: Gongs of ligfts
Termín: 19. 02. 2022 - 19. 02. 2022
Prihlasovať sa môžete:   od 02. 01. 2022   do 19. 02. 2022

Centrum Javorie organizuje rôzne typy kurzov. Naším hlavným zámerom je umožňovať vám praktikovať meditáciu satipathána- vipassana v podaní kvalitných učiteľov. Toto sú v našom ponímaní meditačné kurzy. Našu ponuku rozširujeme aj o samozásedy, čiže meditačné ústranie bez učiteľa.  Do tretice pridávame aj tzv. inšpiratívne kurzy, ktoré môžu prispieť k rozvoju vašej osobnosti, avšak nevedú k úplnému vykoreneniu troch nečistôt (kilesá). Viac sa dočítate tuTento kurz je z tretej kategórie. Platia na ňom tieto pravidlá


Tent ktorý organizuje Gongs of light

Viac indormácií sa dozviete telefonicky  0907650865 alebo na FB Gongs of light

Minimálny počet účastníkov je 20. 

Cena: 91€

Prihlasovanie do: 15.2.


Druhá gongová Puja na Javorí, ktorou Vás prevedie Majster gongu Brij Allen Mahajan(INDIA/DNK/SWE/WELSH)

V roku 2016-2017 absolvoval tréning pod vedením Grand Gongmaster Don Conreaux. Prijal povolanie šíriť mier, lásku a harmóniu prostredníctvom GONGU v roku 2017. Odvtedy uskutočňuje spolu so svojou partnerkou Adrianou pravidelné Gongové Meditácie a GONG PUJA na Slovensku a v Nemecku.


Gongová Puja prebieha celú noc v meditačnej hale. Ide o hlboký zážitok. Zvuk gongu prechádza mysľou a rýchlo vytvára meditatívny stav a hlbokú relaxáciu. Gong sa používa v celej histórii ako slávnostný a liečebný nástroj.

Gongy sa stavajú čoraz populárnejšími v súčasnej pretechnizovanej dobe,pretože hladina stresu sa výrazne zvýšuje ako u dospelých tak aj u detí. Stres v akejkoľvek forme (fyzickej, duševnej alebo emocionálnej) aktivuje nervový systém a spúšťa uvoľňovanie hormónov, ako je adrenalín a kortizol, ktorý priamo ovplyvňuje krvný tlak, glukózu, imunitnú funkciu a zápaly.
Fyzická práca umožňuje telu a svalom spracovať tieto hormóny, ale vo väčšine dnešných prípadov ľudia trávia značnú časť dňa v sede. Keď je nervový systém chronicky aktivovaný stresom, nadbytok cirkulujúcich hormónov vytvára dysfunkcie, ako je vysoký krvný tlak, srdcové choroby, obezita, depresia, nespavosť, poruchy trávenia, autoimunitné ochorenia a iné choroby spôsobené chronickým zápalom.
Vibrácie gongu sú silnou metódou na znižovanie stresu. Pomocou gongov podporujeme meditatívny stav. Gong vytvára oceán zvuku, ktorý je veľmi relaxačný.
Rovnako ako kruhy tvorené kamienkom hodeným do jazera, zvuk gongu sa jemne odráža nad a okolo celého tela, aby sa utišilo, uvoľnilo a upokojilo. Zvyčajne sa srdcová frekvencia poslucháča spomalí, klesne krvný tlak a dych sa nastaví na svoj prirodzený rytmus. Gong vyvoláva holistickú rezonanciu v tele a spontánny meditatívny stav v mysli, čo vedie k pocitu rozšírenia vedomia a celistvosti.

PRIEBEH

Prichod je od 17:00. Účastníci budú mať k dispozícii večeru, raňajky a občerstvenie v podobe kávy a čaju. Puja prebieha celú noc v meditačnej hale. Pre Vaše pohodlie si zo sebou prineste obľubený vankuš, prikrývku. V centre sú k dispozícii deky, meditačné vankúše a podložky. 

PRIHLASOVANIE

Prihlásiť sa môžte na  FB Gongs of light alebo telefonicky  0907650865

EPIDEMIOLOGICKÉ OPATRENIA

Meditačné centrum Javorie dodržiava aktuálne epidemiologické nariadenia vlády SR a ÚVZSR. Aktuálne a presné znenie opatrení pre konkrétny kurz dostanete v pokynoch pred kurzom.  

V prípade epidemiologických opatrení vás budeme informovať o aktuálnych podmienkach za akých sa kurz bude môcť zrealizovať. Môže sa stať, že sa zmení maximálny dovolený počet prihlásených alebo môže byť aj celý kurz zrušený. 

Tešíme sa na Vás.

 

 

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Plánované kurzy

„Skúsenosti sú semienka, z ktorých vyrastá múdrosť.“

(Konrad Hermann Josef Adenauer)

KVET 6 Psychosomatika a spiritualita II

10.09.2022 - 14.09.2022Vedie: Eva Ďurišovárezervovať

Bhante Dhammadipa

15.09.2022 - 20.09.2022Vedie: Bhante Dhammadiparezervovať

Dušan Šebo (Vipassana)

21.09.2022 - 25.09.2022Vedie: Dušan Šeborezervovať
ďalšie kurzy

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.