Načítavam

Meditačný kurz s Janom Burianom

Vedie: Ján Burian
Termín: 05. 09. 2020 - 12. 09. 2020
Prihlasovať sa môžete:   od 22. 05. 2020   do 01. 09. 2020

Tiché týždenné ústranie je príležitosť k dlhodobému rozvíjaniu meditácie všímavosti (mindfulness), alebo tiež meditácii vhľadu (vipassana), v kľudnom prostredí, uprostred prírody a medzi ľuďmi, ktorí majú podobné záujmy.  Väčšinu času budeme dodržiavať tzv. ušľachtilé mlčanie - budeme komunikovat iba ak to bude naozaj nutné (to sa týká aj komunikácie pomocou mobilných telefónov apod.).

Účast na meditacích bude dobrovolná, takže si sami určujete kolik času věnujete meditaci a kolik odpočinku. Pokud nemáte s meditací zkušenost, dostanete jednoduché a srozumitelné instrukce.

Ráno bude možnost všímavé rozcvičky. Dopoledne se bude střídat meditace v sedě a v chůzi. Oběd a ostatní jídla je také příležitostí pro rozvíjení všímavosti. Odpoledne bude volnější s možností samostatné či společné meditační procházky. Večer se můžete těšit na krátkou přednášku o meditaci a prostor na otázky a odpovědi. Každý den bude také možnost rozhovoru s učitelem v malé skupině či individuálně.

PRIHLÁSENIE

Prihlásiť sa dá na celý kurz, alebo na prvé 4 dni (3 noci). Všetci účastníci musia prísť na prvý deň kurzu. 

PROGRAM

Kurz začína vo sobotu večerou o 18.00 a končí v sobotu 29.8. po raňajkách. Všetci účastníci musia prísť prvý deň kurzu najneskôr do 17:30. Príchod do centra je možný od 14:00. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 19:00 začína kurz. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom.

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, na večeru sa podáva len čaj, syr alebo čokoláda na osvieženie. V prípade, že je to pre Vás veľmi náročné, je možné dodržiavať iba päť predsavzatí a dať si polievku na večeru. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O Vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe bude každý účastník ubytovaný po dvoch alebo sám (podľa preferencie sólo ubytovania). V letných mesiacoch poskytujeme sólo ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti).  Poprosíme Vás o dodržiavanie zvýšených hygienických opatrení (častejšie umyvanie rúk, kýchanie do ohybu lakťa, dodržiavanie odstupov a pod).

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

Tento kurz je postavený iba na vašej štedrosti. Kurz je za dánu.

Viac o našich odporúčaných cenách za iné naše kurzy sa dočítate tu. 

Poznámka: Nevyberáme zálohu aby to bolo naozaj o vašej štedrosti. Avšak prosím berte vašu prihlášku s čo najväčšou vážnosťou. Pokiaľ na kurz nebudete môct prísť informujte nás čo najskôr. 

Dánu centru a učitelovi je možné darovať po príchode do centra v hotovosti. Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.Po prihlásení na kurz Vám príde automatický e-mail o dočasnej rezervácii a platobnými inštrukciami.  Ten prosím ignorujte, kedže netreba platiť zálohu. My vás budeme kontaktovať cca 3týždne dopredu. Ak nám potvrdíte vašu účasť písomne, bude vaša rezervácia záväzná. 

 

Približne  jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými podrobnosťami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

 

 

prihlásiť sa

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

na celý kurz
kapacita: 20 rezervované: 2 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
05.09.2020 - 08.09.2020
kapacita: 10 rezervované: 3 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„Utiecť pred hlukom. Utiecť do tichých polí, nad ktorými sa vypína šíra obloha. Kde sa medzi nami a hviezdami rozprestiera ticho, a v ňom môžeme počúvať svoj vnútorný hlas.“

(J.K.Jerome)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.