Načítavam

Jan Burian (Mindfulness)

Vedie: Ján Burian
Termín: 03. 11. 2021 - 07. 11. 2021
Prihlasovať sa môžete:   od 04. 01. 2021   do 31. 10. 2021

Tiché týždenné ústranie je príležitosť k dlhodobému rozvíjaniu meditácie všímavosti (mindfulness), alebo tiež meditácii vhľadu (vipassana), v kľudnom prostredí, uprostred prírody a medzi ľuďmi, ktorí majú podobné záujmy.  Väčšinu času budeme dodržiavať tzv. ušľachtilé mlčanie - budeme komunikovat iba ak to bude naozaj nutné (to sa týká aj komunikácie pomocou mobilných telefónov apod.).

Účast na meditacích bude dobrovolná, takže si sami určujete kolik času věnujete meditaci a kolik odpočinku. Pokud nemáte s meditací zkušenost, dostanete jednoduché a srozumitelné instrukce.

Ráno bude možnost všímavé rozcvičky. Dopoludnia sa bude striedať meditácia v sede a v chôdzi. Obed a ostatné jedlá je taktiež príležitosť pre rozvoj všímavosti. Popoludní bude voľnejší režim s možnosťou samostatnej či společnej meditačnej precházky. Večer se môžte tešit na krátku prednášku o meditácii a priestor na otázky a odpovede. Každý den bude možnosť rozhovoru s učiteľom v malej skupine či individuálne.

PRIHLÁSENIE

Prihlásiť sa dá na celý kurz. Všetci účastníci musia prísť na prvý deň kurzu. 

PROGRAM

Kurz začína v stredu večerou o 18.00 a končí v nedeľu po raňajkách. Všetci účastníci musia prísť prvý deň kurzu najneskôr do 17:30. Príchod do centra je možný od 14:00. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 19:00 začína kurz. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom.

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, na večeru sa podáva len čaj, syr alebo čokoláda na osvieženie. V prípade, že je to pre Vás veľmi náročné, je možné dodržiavať iba päť predsavzatí a objednať si polievku na večeru v hodnote 2€. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O Vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe bude každý účastník ubytovaný po dvoch alebo sám (podľa preferencie sólo ubytovania). V letných mesiacoch poskytujeme sólo ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti).  Poprosíme Vás o dodržiavanie zvýšených hygienických opatrení (častejšie umyvanie rúk, kýchanie do ohybu lakťa, dodržiavanie odstupov a pod).

PRÍSPEVOK

Denný príspevok na ubytovanie a stravu je 33€/deň

Celý kurz je to 132€. Záloha je 66€

 V cene nie je zahrnutý poplatok obci za ubytovanie v hodnote 0,50€/noc. Poplatok obci sa platí pri vstupe do centra, tak ako aj doplatok k odporúčanej cene. 

Dánu centru a učitelovi je možné darovať po príchode do centra v hotovosti. Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.Po prihlásení na kurz Vám príde automatický e-mail o dočasnej rezervácii a platobnými inštrukciami.  Ten prosím ignorujte, kedže netreba platiť zálohu. My vás budeme kontaktovať cca 3týždne dopredu. Ak nám potvrdíte vašu účasť písomne, bude vaša rezervácia záväzná. 

 

Približne  jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými podrobnosťami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

 

 

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

03. 11. 2021 - 07. 11. 2021
kapacita: 20 rezervované: 14 z toho záväzne rezervované: 8, na čakačke: 1
Plánované kurzy

„Nepopierateľnej skutočnosti, že moje bytie je prchavé, živorí z okamihu na okamih a je vystavené možnosti nebytia, zodpovedá druhá, tak isto nepopierateľná skutočnosť, že aj napriek tejto prchavosti som, že som z okamihu na okamih udržiavaná v bytí a že v tomto mojom prchavom bytí je obsiahnuté trvalé Bytie.“

(Edit Stein)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.