Načítavam

Jarná vipassana s Mayou

Vedie: Maya Nováková
Termín: 09. 04. 2020 - 14. 04. 2020
Prihlasovať sa môžete:   od 01. 12. 2019   do 05. 04. 2020

V tichu bez internetu a telefonov iba s vlastnou mysľou.

Maya Nováková, ktorá sa meditácii vipassana venuje od roku 2007 a snaží sa ju preniesť z meditačného vankúša do každodenného života, lebo “sedieť na vankúši nestačí”.

Vedie meditačné skupiny od roku 2012 a meditačné ústrania od roku 2015 pod supervíziou meditačných učiteľov  Jindra Vaňková a Dassana. Maya sa venuje svojej meditačnej praxi dodnes a niekoľkokrát ročne sa zúčastňuje meditačných ústraní (12 dňová samotka, 5 týždňové ústrania na srílanke, dvojtýždenné meditačné ústrania na Slovensku, naposledy dvojmesačné meditačné ústranie). Inšpiráciou pre ňu sú meditační učitelia bhante Sujiva, Sayadaw U Tejaniya, Pemasiri Thera, Jindra Vaňková, Dassana.

Maya pomáha organizovať prednášky s meditačnými učiteľmi na Slovensku v centre Plejs, ktorý založila v roku 2015.
Profesne sa realizuje v yin yoge a ako mindfulness lektor (MBSR), ktoré vníma ako cesty inšpirujúce k meditačnej praxi. 

"Snažím sa zaradiť do života hlavne jedno odporúčanie od bhante Sujivu SPOMALIŤ ...neponáhľať sa, zorganizovať si život tak, aby čo najlepšie prispieval k rozvoju bdelej pozornosti”

PODMIENKA PRE ÚČASŤ NA ÚSTRANÍ

Podmienkou pre účasť na kurze je osobný pohovor s Mayou. Najlepšie prísť na pravidelné meditácie do Plejs (Bratislava), ak ste z daleka napíšte jej na info@plejs.sk. Každý jeden účastník je iba na jej pozvanie. 

UBYTOVANIE

Bývať budeme po dvojiciach v luxusne vybavenom centre, každá izba má svoju kúpeľňu, na zemi sú koberce, chutná vegetariánska strava, tiché prostredie uprostred lesnatých kopcov. Jednoložkové ubytovanie je možné iba v prípade, že to kapacity dovolia (za príplatok 7e noc)

PRIHLASOVANIE

POZOR prihlasujte sa len mailom na info@plejs.sk

AKO TO PREBIEHA 

Na začiatku ústrania sú organizačné informácie a vyzbieranie mobilov, aby ste mali možnosť byť "iba" v prítomnosti. Striedame meditáciu v sede (60 min) a meditáciu v chôdzi (60 min), záver dňa končíme meditáciou mettá. Po celý deň budeme v tichu, miestom na rozhovor budú individuálne intreview počas dňa, kde sa budeme zhovárať o meditačnej praxi. Režim nebude prísny, môžete si ho spraviť aj podľa seba, avšak nie je to dovolenka, ale dobrodružná makačka pre myseľ :)

PRÍCHOD

Príchod do centra je možný od 14:00. Začíname ľahkou večerou o 17.00, po nej nasleduje príhovor správcu Javoria. Maya zaháji kurz a dá vám meditačnú inštrukciu o 19:00. Posledný deň končí spoločným obedom 12:00. Prosíme Vás aby ste ho nevynechali, je nevyhnutným prechodom do bežného fungovania.

TYP MEDITACIE

Satipathána vipassana, meditácia všímavosti a vhľadu.

Dôležité: meditácia vipassana nie je náhradou za terapiu,ak potrebujete terapeutickú pomoc, ústranie nie je vhodným riešením

REŽIM

Pravidelné striedanie meditácie v sede a meditácie v chôdzi počas celého dňa. Záver dňa končíme meditáciou mettá. Režim nebude prísny, môžete si ho spraviť aj podľa seba, avšak nie je to dovolenka, ale dobrodružná makačka pre myseľ:)

Celé ústranie sa nesie v duchu rozvoja láskavosti k sebe, ale nie je to mettá retreat, mettá je ako užitočná  pomocka na ceste k poznávaniu mysle. 

PREDBEŽNÝ PROGRAM

7:00 - 8:00 meditácia v sede
8:00 - 9:00 raňajky
9:00 - 10:00 meditácia v sede
10:00 - 11:00 meditácia v chôdzi
11:00 - 12:00 meditácia v sede + dhamma
12:00 - 13:30 obed + rest/meditácia v chôdzi
14:00 - 15:00 meditácia v sede
15:00 - 16:00 meditácia v chôdzi
16:00 - 17:00 meditácia v sede
17:00 - 18:00 večera/meditácia v chôdzi
18:00 - 19:00 meditácia v sede
19:00 - 20:30 priestor na jogu (individuálne)
21:00 - 21:30 meditácia mettá a dobrú noc

aktuálny program sa dozviete priamo v centre

VIAC INFO NA 

http://www.plejs.sk/meditacia/2016/3/7/meditacne-ustranie

KONTAKT
mail :  info@plejs.sk

info: www.plejs.sk

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Plánované kurzy

„Dovoľ svojim myšlienkam, aby sa upokojili. Aby si uvedomili krásu sveta a nepredstaviteľné, nesmierne poklady, ktoré ponúka. Všetko, čo v sebe skrýva, všetko, po čom túži tvoje srdce, všetko, na čo ťa tvoja povaha predurčuje - to všetko čaká len na teba. Ty na to prídeš. Prídeš na to.“

(E. Carpenter)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.