Načítavam

Juraj Jaseň (Či Kung)

Vedie: Juraj Jaseň
Termín: 23. 02. 2021 - 28. 02. 2021
Prihlasovať sa môžete:   od 28. 12. 2020   do 21. 02. 2021

Centrum Javorie organizuje rôzne typy kurzov. Naším hlavným zámerom je umožňovať vám praktikovať meditáciu satipathána- vipassana v podaní kvalitných učiteľov. Toto sú v našom ponímaní meditačné kurzy. Našu ponuku rozširujeme aj o samozásedy, čiže meditačné ústranie bez učiteľa.  Do tretice pridávame aj tzv. inšpiratívne kurzy, ktoré môžu prispieť k rozvoju vašej osobnosti avšak nevedú k úplnému vykoreneniu troch nečistôt (kilesá). Viac sa dočítate tu.

Tento kurz je z tretej kategórie. Platia na ňom tieto pravidlá

Päťdňové ústranie, postavené nie na vipassane, ale na qigongu (čitaj či kung) - čiže vnútornej práci s qi. 

Qigong sa zameriava na bytie v tele, prežívanie prítomnosti, pozorovaní vecí takých aké sú. Je to meditácia v pohybe, bojové umenie - s dôrazom na slovo "umenie", za ktorým sa práve skrýva tá meditácia.

Počas tohto 5-dňového intenzívneho semináru nás bude sprevádzať Juraj Jaseň. 

Vyštudoval západnú medicínu, v ktorej má tri atestácie, ale hĺbka jej poznania mu nestačila, a tak sa stal akupunkturistom. S teóriou čínskej medicíny prišiel aj záujem o čínske bojové umenie. Pred 26-timi rokmi študoval wushu gongfu, po piatich rokoch presedlal na tai-ji, štýll chen, v Číne študoval yang štýl tai-ji a pred desiatimi rokmi spoznal svojho súčasného učiteľa Roy Jenzena z Austrálie, s ktorým je dodnes. Učí sa u neho vnútorné bojové štýly baguazhang a xingyichuan. Cesta k týmto bojovým štýlom ide cez poznanie zákonitostí prúdenia energie v tele - qigong, a cez cibrenie tejto energie do jej čistej - bojovo/liečiteľskej formy a to sa volá neigong. Pred rokom dostal povolenie učiť túto cestu na Slovensku, a tak to aj činí. Máva pravidelné kurzy v Detve a Brezne, víkendové kurzy po Slovenskej republike a dvakrát za rok týždenné intenzívne sústredenie. Zároveň učí klasickú čínsku akupunktúru v škole s názvom Cesta troch pokladov, ktorú založil.

Osobný život, ktorý mu umožňuje toto všetko robiť a zároveň intenzívne duchovne aj prakticky rásť, je situovaný na lazy nad Hriňovou. Žije so svojou láskou Jelenou a tromi dcérami, Živou, Meggy a Angie. Má zvieratká ako osobných priateľov na ceste, má Zem, o ktorú sa stará a ona o nás a má všetky deti na home-schoolingu doma, čo mu umožňuje láskyplne žiť. 

PROGRAM

Téma semináru bude ešte upresnená. 

Kurz začína v prvý deň (Utorok, 23. Feb) o 11:00.  Končí sa posledný deň (Nedela, 28. Feb)  po raňajkách. Príchod do centra je možný od 14:00. Všetci účastníci musia prísť prvý deň kurzu najneskôr do 15:30. Oboznámime vás s pravidlami centra. Juraj uvedie kurz, dáme si večeru a samozrejme si aj zacvičíme. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom.

6:30 – 8:00        ranné cvičenie

8:00 – 10:00      raňajky a prestávka

10:00 – 12:00    doobedné cvičenie

12:00 – 15:00    obed a oddych

15:00 – 18:00    poobedné cvičenie

18:00 – 19:00    večera a prestávka

19:00 – 20:00    prednáška a diskusia

20:00               dobrovoľný program v tichu

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 3x denne. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove meditačného centra Javorie, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. Každá izba, s jednou výnimkou, má vlastnú kúpeľňu. Pozrite si fotky v sekcií Galéria. V prípade dostatočne voľnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za 45 € za osobu/noc. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

PRÍSPEVOK

Príspevok pre Javorie: 190€

Príspevok pre učiteľa: 300 €

Záloha pri prihlasovaní: 99 €.

Doplatok k zálohe pre Javorie a príspevok pre Juraja sa doplácajú v hotovosti po príchode do centra.

PRIHLASOVANIE:

Prihlasujte sa cez náš online formulár. Otázky týkajúce sa meditačnej praxe a iných neadekvátnych veci jednoducho nevyplňte. Po prihlásení na kurz Vám príde e-mail o dočasnej rezervácii s platobnými inštrukciami. Po pripísaní zálohy na náš účet obdržíte druhý e-mail potvrdzujúci vašu záväznú rezerváciu. Splatnosť zálohy je individuálna – vždy mesiac po prihlásení sa na kurz.

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si storno podmienky. 

Približne jeden týždeň pred začiatkom kurzu, Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými informáciami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

V prípade epidemiologických opatrení vás budeme informovať o aktuálnych podmienkach za akých sa kurz bude môcť zrealizovať. Môže sa stať, že sa zmení maximálny dovolený počet prihlásených alebo môže byť aj celý kurz zrušený. Nuž taký je život počas korony. 

Tešíme sa na Vás.

prihlásiť sa

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

23. 02. 2021 - 28. 02. 2021
kapacita: 20 rezervované: 0 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„Predstavte si to ticho, keby ľudia vraveli len to, čo vedia.“

(Karel Čapek)

Vipassana

16.02.2021 - 21.02.2021Vedie: Hannes Huberrezervovať

Či Kung

23.02.2021 - 28.02.2021Vedie: Juraj Jaseňrezervovať

Mindfulness

03.03.2021 - 07.03.2021Vedie: Andrej Jeleníkrezervovať

Mindfulness

18.03.2021 - 21.03.2021Vedie: Dušan Šeborezervovať
ďalšie kurzy

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.