Načítavam

Juraj Jaseň (Qi Gong)

Vedie: Juraj Jaseň
Termín: 02. 10. 2022 - 06. 10. 2022
Prihlasovať sa môžete:   od 07. 01. 2022   do 28. 09. 2022

Centrum Javorie organizuje rôzne typy kurzov. Naším hlavným zámerom je umožňovať vám praktikovať meditáciu satipathána- vipassana v podaní kvalitných učiteľov. Toto sú v našom ponímaní meditačné kurzy. Našu ponuku rozširujeme aj o samozásedy, čiže meditačné ústranie bez učiteľa.  Do tretice pridávame aj tzv. inšpiratívne kurzy, ktoré môžu prispieť k rozvoju vašej osobnosti avšak nevedú k úplnému vykoreneniu troch nečistôt (kilesá). Viac sa dočítate tu.


Päť dňové ústranie zamerané na qigong (čitaj či kung) - čiže vnútornej práci s qi. 

Qigong sa zameriava na bytie v tele, prežívanie prítomnosti, pozorovaní vecí takých aké sú. Je to meditácia v pohybe, bojové umenie - s dôrazom na slovo "umenie", za ktorým sa práve skrýva tá meditácia.

O Jurajovi Jaseňovi

Vyštudoval západnú medicínu, v ktorej má tri atestácie, ale hĺbka jej poznania mu nestačila, a tak sa stal akupunkturistom. S teóriou čínskej medicíny prišiel aj záujem o čínske bojové umenie. Pred 27-mimi rokmi študoval wushu gongfu, po piatich rokoch presedlal na tai-ji, štýll chen, v Číne študoval yang štýl tai-ji a pred desiatimi rokmi spoznal svojho súčasného učiteľa Roy Jenzena z Austrálie, s ktorým je dodnes. Učí sa u neho vnútorné bojové štýly bagua zhang a xingyi chuan. Cesta k týmto bojovým štýlom ide cez poznanie zákonitostí prúdenia energie v tele - qigong, a cez cibrenie tejto energie do jej čistej - bojovo/liečiteľskej formy a to sa volá neigong. Pred rokom dostal povolenie učiť túto cestu na Slovensku, a tak to aj činí. Máva pravidelné kurzy v Detve a Hrinovej, víkendové kurzy po Slovenskej republike a dvakrát za rok týždenné intenzívne sústredenie. Zároveň učí klasickú čínsku akupunktúru v škole s názvom Cesta troch pokladov, ktorú založil.

Osobný život, ktorý mu umožňuje toto všetko robiť a zároveň intenzívne duchovne aj prakticky rásť, je situovaný na lazy nad Hriňovou. Žije so svojou láskou Jelenou a tromi dcérami, Živou, Meggy a Angie. Má zvieratká ako osobných priateľov na ceste, má Zem, o ktorú sa stará a ona o nás a má všetky deti na home-schoolingu doma, čo mu umožňuje láskyplne žiť. 


 

PROGRAM

Téma semináru bude ešte upresnená. 

Kurz začína v prvý deň (Nedeľa) o 14:00.  Končí sa posledný deň (Štvrtok)  o 17:00 bez večere. Príchod do centra je možný od 13:00. Všetci účastníci musia prísť prvý deň kurzu najneskôr do 14:00. Oboznámime vás s pravidlami centra. Keith uvedie kurz, dáme si večeru a samozrejme si aj zacvičíme. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom.

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 3x denne. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove meditačného centra Javorie, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. Každá izba, s jednou výnimkou, má vlastnú kúpeľňu. Pozrite si fotky v sekcií Galéria. V prípade dostatočne voľnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za 55 € za osobu/noc. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

PRÍSPEVOK

Príspevok pre Javorie: 180€ (45€/noc).

Záloha: 0€

Príspevok pre učiteľa: 200€

 

Príspevok pre Javorie aj pre učiteľa sa doplácajú v hotovosti po príchode do centra.

PRIHLASOVANIE:

Prihlasujte sa cez náš online formulár. Otázky týkajúce sa meditačnej praxe a iných neadekvátnych veci jednoducho nevyplňte. Po prihlásení na kurz Vám príde e-mail o dočasnej rezervácii s platobnými inštrukciami. Po pripísaní zálohy na náš účet obdržíte druhý e-mail potvrdzujúci vašu záväznú rezerváciu. Splatnosť zálohy je individuálna – vždy mesiac po prihlásení sa na kurz.

KARMAJÓGA

Čiže dobrovolná výpomoc centru. Približne 15 až 60 min. denne, každý účastník kurzu. Na nástenke bude vypísaný výber pracovných úloh, z ktorých si jednu môžete zvoliť, napríklad pomoc v kuchyni, upratovanie spoločných priestorov, upratovanie v jedálni, staranie sa o kvety, hrabanie sena a iné práce na pozemku podľa aktuálnej potreby. Prostredníctvom Karmajógy sa učíme ako vniesť ducha bdelosti do bežných činností nášho života. Pracovná meditácia tiež podporuje komunitu a zaisťuje hladký priebeh kurzu ako aj chod centra. Všetky práce sú dobrovolné. Nemusíte sa ich zúčastnovať, avšak vaša pomoc nás poteší a veľmi nám pomôže. 

 
Na záver kurzu, pred odchodom, je každý povinný upratať svoju izbu/chatku a pomôcť aj so spoločnými priestormi (chodby, jedáleň, wc a podobne). Informácie dostanete pri príchode. Aj počas karmajógy sa dodržuje ušľachtilé mlčanie a všímavosť. 

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si storno podmienky. 

Približne jeden týždeň pred začiatkom kurzu, Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými informáciami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

V prípade epidemiologických opatrení vás budeme informovať o aktuálnych podmienkach za akých sa kurz bude môcť zrealizovať. Môže sa stať, že sa zmení maximálny dovolený počet prihlásených alebo môže byť aj celý kurz zrušený. Nuž taký je život počas korony. 

Tešíme sa na Vás.

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Plánované kurzy

„Pokoj je, keď nezáleží na tom ako plynie čas.“

(Maria Schell)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.