Načítavam

KVET 4 Zamiluj sa do života

Vedie: Eva Ďurišová
Termín: 18. 06. 2022 - 24. 06. 2022
Prihlasovať sa môžete:   od 06. 01. 2022   do 18. 06. 2022

Centrum Javorie organizuje rôzne typy kurzov. Naším hlavným zámerom je umožňovať vám praktikovať meditáciu satipathána- vipassana v podaní kvalitných učiteľov. Toto sú v našom ponímaní meditačné kurzy. Našu ponuku rozširujeme aj o samozásedy, čiže meditačné ústranie bez učiteľa.  Do tretice pridávame aj tzv. inšpiratívne kurzy, ktoré môžu prispieť k rozvoju vašej osobnosti, avšak nevedú k úplnému vykoreneniu troch nečistôt (kilesá). Viac sa dočítate tu.


Toto je externý kurz, ktorý u nás organizuje Eva Ďurišová. Viac informácií sa dozviete na evadurisova@kvantovetvorenie.sk


KVET 4 - Zamiluj sa do života (meditačný seminár)

7-dňový hlboko liečivý transformačno meditačný pobytový seminár v prírode, kde nájdeš spojenie so sebou, s prírodou, so svetom.  

Seminár je určený pre účastníkov kurzov KVET, minimálne kurzu KVET 1. Je pokročilejší, 7 dní ponorený v prítomnosti môže byť pre 

niekoho náročné. Umožňuje vykročiť z komfortnej zóny,  preto je určeným tým, ktorí sa na to cítia. Kurz je silne očistný, transformačný. 

Nie je to "dovolenka." Nie je pre pohodlných ľudí. Je pre psychicky zdravých ľudí.  

Lektor: Eva Ďurišová, autorka a lektorka kurzov Kvantového tvorenia, psychosomatiky a spirituality, ktorá intenzívne pracuje so svojimi 

klientami od roku 2012. email: evadurisova@kvantovetvorenie.sk

PRIHLÁSENIE

Prihlásiť sa dá len na celý kurz. Všetci účastníci musia prísť prvý deň kurzu. Prihlásenie na hore uvedenom emaily. 

PROGRAM

Kurz začína v prvý deň  o 17:30 ľahkou večerou. Končí sa posledný deň obedom o 14:00. Príchod do centra je možný od 14:00. Všetci účastníci musia prísť prvý deň kurzu najneskôr do 17:00. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 18:00 začína kurz. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom.


STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 3x denne. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím informujte dopredu. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. V letných mesiacoch poskytujeme ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). V prípade dostatočnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za sumu 60 € na deň. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať Váš záujem o sólo ubytovanie. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

KARMAJÓGA

Čiže dobrovolná výpomoc centru. Približne 15 až 60 min. denne, každý účastník kurzu. Na nástenke bude vypísaný výber pracovných úloh, z ktorých si jednu môžete zvoliť, napríklad pomoc v kuchyni, upratovanie spoločných priestorov, upratovanie v jedálni, staranie sa o kvety, hrabanie sena a iné práce na pozemku podľa aktuálnej potreby. Prostredníctvom Karmajógy sa učíme ako vniesť ducha bdelosti do bežných činností nášho života. Pracovná meditácia tiež podporuje komunitu a zaisťuje hladký priebeh kurzu ako aj chod centra. Všetky práce sú dobrovolné. Nemusíte sa ich zúčastnovať, avšak vaša pomoc nás poteší a veľmi nám pomôže. 

 
Na záver kurzu, pred odchodom, je každý povinný upratať svoju izbu/chatku a pomôcť aj so spoločnými priestormi (chodby, jedáleň, wc a podobne). Informácie dostanete pri príchode. Aj počas karmajógy sa dodržuje ušľachtilé mlčanie a všímavosť. 

EPIDEMIOLOGICKÉ OPATRENIA

Meditačné centrum Javorie dodržiava aktuálne epidemiologické nariadenia vlády SR a ÚVZSR. Aktuálne a presné znenie opatrení pre konkrétny kurz dostanete v pokynoch pred kurzom.  

V prípade epidemiologických opatrení vás budeme informovať o aktuálnych podmienkach za akých sa kurz bude môcť zrealizovať. Môže sa stať, že sa zmení maximálny dovolený počet prihlásených alebo môže byť aj celý kurz zrušený. 

Tešíme sa na Vás.

 

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Plánované kurzy

„Zbierame informácie, veci, ľudí, myšlienky, "hlboké zážitky", nikdy však neprenikneme pod povrch... Ale občas prestaneme. Ticho sedíme. Stratíme sa v hŕbe lístia alebo v ich predstave. Načúvame a vietor z úplne iného sveta začne šepkať.“

(J. Carroll)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.