Načítavam

Mae Chi Brigitte

Vedie: mae chi Brigitte
Termín: 19. 06. 2020 - 24. 06. 2020
Prihlasovať sa môžete:   od 01. 12. 2019   do 12. 06. 2020

Mae Chee Brigitte bude na Javorí viesť v poradí už piaty kurz, počas ktorého strávime spolu niekoľko dní ponorením sa do svojho vnútra. „Mai –či“ Brigitte  je známa svojím láskavým prístupom, otvorenosťou a používaním pestrej palety rôznych techník meditácie (nielen Mahasi Sayadaw, ale čerpá aj z Thajskej lesnej tradície). Sama tomu hovorí "free style" vipassana. Tento prístup ocenia nielen začiatočníci, ale aj pokročilejší meditujúci, ktorí chcú vyskúšať aj niečo iné. Jej kurzy sú intenzívne, no zároveň uvoľnené, ide sa do hĺbky, ale pritom sa netlačí.

PROGRAM

Kurz začína v piatok 19.6. večerou o 18.00 a končí v stredu 24.6. po raňajkách. Všetci účastníci musia prísť prvý deň kurzu najneskôr do 17:30. Príchod do centra je možný od 14:00. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 19:00 začína kurz. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom. Kurz bude v nemčine, tlmočník bude samozrejme zabezpečený.

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, na večeru sa podáva len čaj, syr alebo čokoláda na osvieženie. V prípade, že je to pre Vás náročné, je možné dodržiavať iba päť predsavzatí a dať si polievku na večeru. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O Vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. V letných mesiacoch poskytujeme ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). V prípade dostatočne voľnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za minimálnu sumu 37 € na noc. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať Váš záujem o sólo ubytovanie. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

PRÍSPEVOK

Záloha na tento kurz je stanovená vo výške 90 €.

Minimálny príspevok je 90€, odporúčaný príspevok 150€ a tzv. darcovský príspevok 200€. Viac o našich odporúčaných cenách za kurzy sa dočítate tu. 

Dánu centru, resp. doplatok voči odporúčanej cene je možné darovať v hotovosti, po príchode do centra. Odporúčané príspevky za kurz zahŕňajú réžiu centra a cestovné náklady učiteľa a jeho asistentov. Nie je v nich zahrnutá Dána pre učiteľa, preto prispejte Mai či Brigitte primeraným darom.

Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

 

Po prihlásení na kurz Vám príde e-mail o dočasnej rezervácii a platobnými inštrukciami. Po pripísaní zálohy na náš účet vám príde druhý e-mail potvrdzujúci vašu záväznú rezerváciu. Splatnosť zálohy je individuálna – vždy mesiac po prihlásení sa na kurz. 

 V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

 

V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si storno podmienky.

Približne  jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými informáciami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

 

prihlásiť sa

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

19. 06. 2020 - 24. 06. 2020
kapacita: 45 rezervované: 2 z toho záväzne rezervované: 1, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„A ticho prichádza ako liečivý obklad, aby zahojilo údery hluku.“

(O.W.Holmes)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.