Načítavam

Maya Novákova (Mindfulness s jogou)

Vedie: Maya Nováková
Termín: 28. 07. 2022 - 31. 07. 2022
Prihlasovať sa môžete:   od 03. 01. 2022   do 28. 07. 2022

Centrum Javorie organizuje rôzne typy kurzov. Naším hlavným zámerom je umožňovať vám praktikovať meditáciu satipathána- vipassana v podaní kvalitných učiteľov. Toto sú v našom ponímaní meditačné kurzy. Našu ponuku rozširujeme aj o samozásedy, čiže meditačné ústranie bez učiteľa.  Do tretice pridávame aj tzv. inšpiratívne kurzy, ktoré môžu prispieť k rozvoju vašej osobnosti avšak nevedú k úplnému vykoreneniu troch nečistôt (kilesá). Viac sa dočítate tu.


OFFLINE bez mobilov :: YIN YOGA :: MINDFULNESS :: MEDITACIA:: VIPASSANA :: MINDFULNESS ROZHOVORY :: SPOMALENIE
Prídite si oddýchnuť na 4 dňový (3 noci) jogovo meditačný pobyt v krásnom tichom prostredí JavoriA na strednom Slovensku. Nechajte sa objať atmosférou ticha a pokoja, ktoré mindfulness meditácia a yin yoga prinášajú. Atmosféra tichého JAVORIA centra vás pohostí chutnou vegetariánskou stravou, kde kuchárky tvoria umenie zmiešaním chutného a zdravého jedla.
Ráno začneme jemnou mindfulness jogou a meditáciou. Program budú sprevádzať techniky rozvíjania láskavosti a súcitu voči sebe a voči druhým, celý deň bude prepletaný mindfulness technikami. záver dňa nám spríjemní jemná utišujúca yin yoga s meditáciou láskavosti a súcitu. oddýchnete si .)

2x denne joga, 2x denne meditácia, mindfulness techniky

* YIN YOGA pokojná a statická forma jogy
* MINDFULNESS YOGA ranná, dynamickejšia ale rozvíjajúca spomalenie
* MINDFULNESS techniky počas dňa (všímavá chôdza, všímavé jedenie)
* PREDNÁŠKY k témam do života rozvíjanie láskavosti, rozvíjanie súcitu,
* MEDITACIA láskavosti a súcitu a vipassana
* VŠÍMAVÉ ROZHOVORY ako nástroj na rozvíjanie súcitného rozhovoru (základy a tréning)
* MEDITACIA vipassana základy
* CHUTNÁ VEGETARIÁNSKA STRAVA
* OFFLINE budeme bez mobilov (detox), ktorý si účastníci veľmi pochvaľujú

PRE KOHO

* aj pre úplných začiatočníkov v joge (pozície nie sú náročné a netreba byť dopredu rozťahaný)
* pre všetkých, ktorí si chcú oddýchnuť a vypnúť
* aj pre absovlentov mindfulness kurzov pre pripomenutie techník mindfulness (aj pre tých, čo s mindfulness ešte nemajú skúsenosti .)
*tento pobyt nie je určený pre lektorov jogy, terapeutov a lektorov mindfulness,pre vás sme pripravili odborný kurz “yin yoga mindfulness” kde sa dozviete ako učiť tieto techniky

UBYTOVANIE

V krásnej prírode ubytovanie po dvojiciach. 

LEKTORKA 

Maya Nováková (certifikovaná yin yoga lektorka, mindfulness lektorka a meditačná učiteľka) založila centrum PLEJS v Bratislave  www.plejs.sk

Kedy : 28-31. Júl 2022
Miesto : JAVORIE MEDITACNÉ CENTRUM 
www.javorie.com
Cena : 185 €plná penzia a ubytovanie (štvrtok večer - nedeľa obed)

 

PRIHLASOVANIE
Len mailom na 
info@plejs.sk a pokial máte otázky, napíšte do mailu mobilné číslo a my vám zavoláme spať

KARMAJÓGA

Čiže dobrovolná výpomoc centru. Približne 15 až 60 min. denne, každý účastník kurzu. Na nástenke bude vypísaný výber pracovných úloh, z ktorých si jednu môžete zvoliť, napríklad pomoc v kuchyni, upratovanie spoločných priestorov, upratovanie v jedálni, staranie sa o kvety, hrabanie sena a iné práce na pozemku podľa aktuálnej potreby. Prostredníctvom Karmajógy sa učíme ako vniesť ducha bdelosti do bežných činností nášho života. Pracovná meditácia tiež podporuje komunitu a zaisťuje hladký priebeh kurzu ako aj chod centra. Všetky práce sú dobrovolné. Nemusíte sa ich zúčastnovať, avšak vaša pomoc nás poteší a veľmi nám pomôže. 

 
Na záver kurzu, pred odchodom, je každý povinný upratať svoju izbu/chatku a pomôcť aj so spoločnými priestormi (chodby, jedáleň, wc a podobne). Informácie dostanete pri príchode. Aj počas karmajógy sa dodržuje ušľachtilé mlčanie a všímavosť. 


Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Plánované kurzy

„Všetky javy sú pominuteľné. Keď to človek pozoruje s múdrosťou, neuspokojivosť toho vedie k odpútanosti. Toto je cesta očisty mysle.“

(Maranánussati)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.