Načítavam

Mindfulness meditácia a jóga s Honzom Honzíkom a Andreou Terrou

Vedie: Jan Honzík, PhD
Termín: 16. 08. 2020 - 23. 08. 2020
Prihlasovať sa môžete:   od 22. 05. 2020   do 10. 08. 2020

Meditačný kurz zameraný na rozvoj mindfulness (všímavosti, uvedomenia) spojený s jógou. Tentokrát to nebude ortodoxný barmský štýl s prísnou disciplínou, ale pohodvý uvoľňujúci meditačný zásed  spojený s rannými lekciami jógy, prednesom dhammy a možnosťou konzultácií s lektormi. Na tomto kurze nájdete priestor aby ste pobudli sami zo sebou a otvorili sa tomu čo je....Kurzom Vás bude sprevádzať psychoterapeut Honza Honzík a jeho žena Andrea Terra, učiteľka jógy a terapeutka. Viac o Andree sa dozviete tu:  

PRIHLÁSENIE

Prihlásiť sa dá na celý kurz. Všetci účastníci musia prísť na prvý deň kurzu. 

PROGRAM

Kurz začína v nedelu 16.8. večerou o 18.00 a končí v nedelu 23.8. po raňajkách. Všetci účastníci musia prísť prvý deň kurzu najneskôr do 17:30. Príchod do centra je možný od 14:00. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 19:00 začína kurz. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom.

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, na večeru sa podáva len čaj, syr alebo čokoláda na osvieženie. V prípade, že je to pre Vás veľmi náročné, je možné dodržiavať iba päť predsavzatí a dať si polievku na večeru. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O Vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe bude každý účastník ubytovaný po dvoch alebo sám (podľa preferencie sólo ubytovania). V letných mesiacoch poskytujeme sólo ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). Poprosíme Vás o dodržiavanie hygienických opatrení v rámci aktuálnej epidemiologickej situácie (častejšie umyvanie rúk, kýchanie do ohybu lakťa, dodržiavanie odstupov a pod).

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

Tento kurz je postavený iba na vašej štedrosti. Kurz je za dánu.

Viac o našich cenách za iné naše kurzy sa dočítate tu. 

Poznámka: Nevyberáme zálohu aby to bolo naozaj o vašej štedrosti. Avšak prosím berte vašu prihlášku s čo najväčšou vážnosťou. Pokiaľ na kurz neprídete a nebudete nás o tom dopredu informovať tak si vás dáme na čiernu listinu.Dánu centru a učitelovi je možné darovať po príchode do centra v hotovosti. 

Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.Po prihlásení na kurz Vám príde automatický e-mail o dočasnej rezervácii a platobnými inštrukciami.  Ten prosím ignorujte, kedže netreba platiť zálohu. My vás budeme kontaktovať cca 3týždne dopredu. Ak nám potvrdíte  vašu účasť písomne, bude vaša rezervácia záväzná. 

 

Približne  jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými podrobnosťami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.


 

prihlásiť sa

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

16. 08. 2020 - 23. 08. 2020 - prihlasovanie na kurz/časť kurzu bolo zastavené, môžete sa však prihlásiť na čakačku  (info)
kapacita: 27 rezervované: 31 z toho záväzne rezervované: 2, na čakačke: 5
Plánované kurzy

„Pozorovanie pominuteľnosti je najlepší spôsob, ako rozvinúť skúsenosť prázdnoty a neskutočnosti všetkých vecí.“

(Lama Ole Nydahl)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.