Načítavam

Bhante Dhammajiva

Vedie: Bhante Dhammajiva
Termín: 29. 04. 2019 - 08. 05. 2019
Prihlasovať sa môžete:   od 25. 11. 2018   do 22. 04. 2019

Ctihodný U Dhammajiva Maha Thero je jedným z najváženejších súčasných učiteľov vipassanovej meditačnej praxe. Máme to šťastie, že opäť prijal pozvanie aj na Javorie. V priebehu tejto jari navštívi viacero krajín od Anglicka cez USA až po Kanadu, v ktorých bude viesť meditačné zásedy.

Ctihodný Dhammajiva je opátom a hlavným meditačným majstrom meditačného lesného centra Mitirigala Nissaranavanaja na Srí Lanke (nissarana.lk). Ctihodný meditoval pod vedením dvoch veľkých učiteľov - prvým bol Ctihodný Matara Sri Nanarama Maha Thero zo Srí Lanky a druhým Sayadaw U Pandita z Barmy.

Bhante Dhammajiva je skúsený učiteľ, ktorý nám pripomína, že konečné oslobodenie je možné dosiahnuť ešte v tomto živote. Jeho učenie ponúka jednoduchý a pritom veľmi precízny návod k praxi satipatthány a ukazuje nám, že najhlbší vhľad do konečného oslobodenia sa môže uskutočniť v ktoromkoľvek okamihu, v jedinom dychu, či v jedinom dotyku chodidla.

Bhante Dhammajiva rád privíta všetkých záujemcov so skúmavou mysľou. Je prístupný, otvorený a duchaprítomný, uznávaný za svoju širokú a vše zahrňujúcu znalosť Učenia a vlastnú bohatú skúsenosť rôznych meditačných techník ako aj barmských vipassanových metód.

Nakoľko sú rozpravy o Dhamme štruktúrované, je možné sa zúčastniť výlučne celého kurzu. Kurz začína v pondelok 29.4 a končí 8.5Konkrétny čas príchodu na kurz spresníme neskôr. Avšak už teraz zdôrazňujeme, že špeciálne v tomto prípade by je vhodné, aby všetci účastníci prišli s dostatočným časovým predstihom, aby sa kurz mohol začať presne podľa inštrukcií Ctihodného. Len pre vašu informáciu uvádzame, že plynule rozpráva po Anglicky.

Počas kurzu sa prísne dodržiava 8 predsavzatí a ušľachtilé mlčanie. Obedy budú pravdepodobne pred 12:00, budíček bude skoro a aj počas dňa sa treba dodržiavať prísny intenzívny režim. Prosíme vás o veľkú úctu voči tomúto výnimočnému učiteľovi a jeho inštrukciám. Maximálne úsilie v praxi je tiež opodstatnené.

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, na večeru sa podáva len čaj, syr alebo čokoláda na osvieženie. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. V letných mesiacoch poskytujeme ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). V prípade dostatočne voľnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za minimálnu sumu 37 € na noc. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať váš záujem o sólo ubytovanie. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

PROGRAM

Presný harmonogram ešte nie je známy. Kurz začína v pondelok 29.4. večerou o 18.00 a končí v stredu 8.5. obedom. 

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

Záloha za tento kurz je stanovená vo výške 180 €.

Minimálny príspevok je 180€, odporúčaný príspevok 300€ a tzv. darcovský príspevok 400€. Viac o našich odporúčaných cenách za kurzy sa dočítate tu. 

 

Dánu centru je možné darovať po príchode do centra v hotovosti. 

Odporúčané príspevky za kurz zahŕňajú réžiu centra a cestovné náklady učiteľa a jeho asistentov. Nie je v nich zahrnutá Dána pre učiteľa. Budeme radi, ak to zvážite a pokiaľ je to vo Vašich silách, prispejete primeraným darom Ctihodnému Dhammajivovi.

Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

Po prihlásení na kurz Vám najprv príde e-mail o dočasnej rezervácii. Až keď vám potvrdíme prihlásenie, dostanete druhý email s platobnými inštrukciami. Uhraďte, prosím, zálohové platby čo najskôr, aby ste na to neskôr nepozabudli. Po uhradení zálohy Vám príde tretí email a miesto na kurze máte tak záväzne rezervované.

POZOR: ZMENA BANKOVÉHO ÚČTU

Ak máte Javorie uložené v e-bankingu, dajte si na to, prosím, pozor. Nové číslo účtu Vám príde v potvrdzovacom emaily. 

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si storno podmienky.

Približne  jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými podrobnosťami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

 

 

prihlásiť sa

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

29. 04. 2019 - 08. 05. 2019
kapacita: 40 rezervované: 3 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„Všetky naše trápenia pochádzajú z neschopnosti sedieť ticho v prázdnej miestnosti.“

(Blaise Pascal)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.