Načítavam

Meditačný kurz s Bhante Dhammajivom (Vipassana) - ZRUŠENÝ

Vedie: Bhante Dhammajiva Maha Thero
Termín: 09. 05. 2023 - 22. 05. 2023
Prihlasovať sa môžete:   od 07. 12. 2022   do 09. 05. 2023


veľmi nás to mrzí, ale meditačný kurz so ctihodným Bhante Dhammajivom sa RUŠÍ

Dôvodom je, že Bhantemu neboli udelené víza do Schengenského priestoru. Bhante Dhammajiva tak, žial bez zastávky na Slovensku, bude pokračovať vo svojom programe do USA a Anglicka.

PRIHLÁSENIE

Prihlásiť sa dá len na celý kurz 

PROGRAM

Program kurz ešte upresníme. Ale základ je jasný. Striedanie meditácie v chôdzi s meditáciou v sede. Inými slovami celodenná meditácia. K tomu jeden Dhammatalk a interview. Tlmočenie do Slovenčiny je zabezpečené. 

Kurz začína v prvý deň (utorok) o 12:00 obedom. Prichod do centra najneskôr možný od 10:00. Prvé stretnutie s Bhantem bude o 14:00. Ak potrebujete prísť o deň skôr, môžete. Kurz končí sa posledný deň (pondelok) po raňajkách. 

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Na tomto kurze sa striktne dodžiava osem predsavzatí (vtedy je večer len čajová prestávka s kúskom syra alebo čokolády na zahnanie najväčšieho hľadu). Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. V letných mesiacoch poskytujeme ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). V prípade dostatočnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za minimálnu sumu 45 € na deň. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať Váš záujem o sólo ubytovanie. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

KARMAJÓGA

Karma yoga, čiže výpomoc centru. Približne 15 až 60 min denne, každý účastník kurzu. Na nástenke bude vypísaný výber pracovných úloh, z ktorých si jednu môžete zvoliť, napríklad pomoc v kuchyni, upratovanie spoločných priestorov, upratovanie v jedálni, zvonenie gongu, staranie sa o kvety, hrabanie sena a iné práce na pozemku podľa aktuálnej potreby. Pracovná meditácia je pri ústraní dôležitou súčasťou praxe. Prostredníctvom nej sa učíme ako vniesť ducha bdelosti do bežných činností nášho života. Pracovná meditácia tiež podporuje komunitu a zaisťuje hladký priebeh ústrania ako aj chod centra. 
Na záver kurzu, pred odchodom, je každý povinný upratať svoju izbu/chatku a pomôcť aj so spoločnými priestormi (chodby, jedáleň, wc a podobne). Informácie dostanete pri príchode. Aj počas karmajógy sa dodržuje ušľachtilé mlčanie a všímavosť. 

 

PRÍSPEVOK

Cena za celý kurz: 435€ + 20€ poplatok za elektrinu

 

Záloha za tento kurz je stanovená vo výške: 100€


Dánu centru, resp. doplatok voči odporúčanej cene, je možné darovať v hotovosti, po príchode do centra. Príspevky za kurz zahŕňajú réžiu centra a cestovné náklady učiteľa a jeho asistentov. Nie je v nich zahrnutá dána pre učiteľa. Budeme radi, ak to zvážite a pokiaľ je to vo Vašich silách, prispejete primeraným darom učiteľovi. 

Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

Po prihlásení na kurz Vám príde e-mail o dočasnej rezervácii s platobnými inštrukciami. Po pripísaní zálohy na náš účet vám príde druhý e-mail potvrdzujúci vašu záväznú rezerváciu. Splatnosť zálohy je individuálna – vždy mesiac po prihlásení sa na kurz. 

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

 V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si storno podmienky.

Približne jeden týždeň pred začiatkom kurzu, Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými informáciami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.V prípade epidemiologických opatrení vás budeme informovať o aktuálnych podmienkach za akých sa kurz bude môcť zrealizovať. Môže sa stať, že sa zmení maximálny dovolený počet prihlásených alebo môže byť aj celý kurz zrušený. Nuž taký je život počas korony. 

Tešíme sa na Vás.

 

 

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

09. 05. 2023 - 22. 05. 2023 prihlasovanie pozastavené
kapacita: 35 rezervované: 16 z toho záväzne rezervované: 10, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„Moudrý člověk nic nehromadí. Čím víc žije pro druhé, tím plnějsí je jeho život. Čím víc dává, tím je bohatší. není náhoda, že když zahodil já, našel své skutečné Já.“

(Lao´C)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.