Načítavam

Ctihodná Vimalanani

Vedie: Ctihodná Vimalanani
Termín: 14. 05. 2019 - 30. 05. 2019
Prihlasovať sa môžete:   od 30. 11. 2018   do 12. 05. 2019

Ctihodná Vimalanani bude na Javorí viesť svoj prvý kurz. Ctihodná Vimalanani je budhistická mniška z Lumbini v Nepále. Praktikovala a učila sa pod vedením Ctihodného U Panditu od roku 1991. Pri mnohých cestách sprevádzala ctihodného U Panditu. Preložila Tipitaku z páli do nepálštiny. V skratke je to mníška, ktorej kvality môžu byť veľmi cenené mnohými meditujúcimi. U nás na Javorí bude učiť meditáciu všímavosti podľa tradície Mahasi Sayadaw.

Kurzy so ženským prístupom sú trochu odlišné a málokedy je šanca vyskúšať si tento prístup dlhšiu dobu. Preto považujeme túto príležitosť s touto skvelou učiteľkou za veľmi jedinečnú. 

Kurz bude trvať 17 dní. Začína utorok 14.5. a končí štvrtok 30.5. Začiatočníci by mali prísť minimálne na 10 dní, ideálne od začiatku kurzu. Skúsení meditujúci môžu prísť v ľubovolnom čase na ľubovolnú dĺžku pobytu. Svoju dĺžku pobytu nám, prosím, uveďte v poznámke pri prihláške.

PROGRAM

Kurz začína v utorok 14.5. večerou o 18.00 a končí v štvrtok 30.5. obedom. Všetci účastníci by mali prísť prvý deň kurzu najneskôr do 17:30. Príchod do centra je možný od 14:00. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 19:00 začína kurz. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom. Ctihodná vyžaduje prísne dodržiavanie ušľachtilého mlčania a 8mych predsavzatí. 

 STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, po obede je povolené konzumovať len med. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. V letných mesiacoch poskytujeme ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). V prípade dostatočne voľnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za minimálnu sumu 37 € na noc. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať Váš záujem o sólo ubytovanie. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

 

Príspevok

 1 deň

10 dní

celý kurz

Minimálny

 18€

180€

300€

Odporúčaný

 30€

300€

510€

Darcovský

 40€

400€

680€


Viac o našich odporúčaných cenách za kurzy sa dočítate tu.

Záloha za tento kurz je stanovená vo výške 180€.

Dánu centru je možné darovať v v hotovosti, po príchode do centra. Odporúčané príspevky za kurz zahŕňajú réžiu centra a cestovné náklady učiteľa a jeho asistentov. Nie je v nich zahrnutá Dána pre učiteľa, preto prispejte primeraným darom Ctihodnej.

Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

 

POZOR: ZMENA  BANKOVÉHO ÚČTU!

Ak máte Javorie uložené v e-bankingu, dajte si na to, prosím, pozor. Nové číslo účtu Vám príde v potvrdzovacom emaily.

Po prihlásení na kurz, Vám najprv príde e-mail o dočasnej rezervácii. Až keď Vám potvrdíme prihlásenie, dostanete druhý email s platobnými inštrukciami. Uhraďte, prosím, zálohové platby čo najskôr, aby ste na to neskôr nepozabudli. Po uhradení zálohy, Vám príde tretí email a miesto na kurze máte tak záväzne rezervované.

 

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

 

V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si storno podmienky.

Približne  jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými informáciami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

na celý kurz
kapacita: 50 rezervované: 9 z toho záväzne rezervované: 9, na čakačke: 0
14.05.2018 - 24.05.2019
kapacita: 50 rezervované: 0 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„Chudobní túžia po bohatstve a bohatí po nebi, ale múdri túžia po stave pokoja“

(swámi Ráma)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.