Načítavam

Meditačný kurz vipassaná s Hannesom Huberom

Vedie: Hannes Huber
Termín: 10. 08. 2018 - 17. 08. 2018
Prihlasovať sa môžete:   od 25. 01. 2018   do 07. 08. 2018

Hannes Huber je skúsený meditačný učiteľ z Rakúska, ktorý praktizuje Vipassanu od roku 1985. Medzi jeho učiteľov patrí Godwin Samararatne zo Srí Lanky a Sayadaw U Pandita z Barmy, ktorý mu dal oprávnenie učiť. Absolvoval tiež intenzívny metta zásed pod vedením Sayadaw U Indaka z Barmy. Hannes má výcvik Psychosyntézy Saschu Dongesa zo Švajčiarska. Učí vipassanové kurzy po celom svete a zároveň sa podieľa na výcviku budúcich MBSR učiteľov. 

Jeho zásedy by sa dali charakterizovať ako klasická Mahasi vipassana. K rozvinutiu všímavosti dochádza pomocou meditácií v sede, meditácií v chôdzi ako aj cez denné aktivity. Na zásede sa dodržuje 8 predsavzatí a ušľachtilé mlčanie (výnimka je len počas večerných dhamma prednášok a počas skupinových a osobných rozhovorov). Jednoduchý program dňa, počas ktorého sa od rána do večera strieda meditácia v sede s meditáciou v chôdzi, významne prispieva k rozvoju meditačných skúseností. Raz denne meditujúci dostávajú meditačné inštrukcie.

Dôležitou súčasťou kurzu je vedená metta meditácia (milujúca láskavosť), ktorá  prispieva k otvoreniu srdca a láskavejšiemu prístupu k sebe aj k ostaným. Dôležité sú aj osobné rozhovory s učiteľom, pri ktorých vzniká priestor na individuálne inštrukcie postavené na osobných zážitkoch každého účastníka.

STRAVA

Na meditačných ústraniach sa odporúča dodržiavať osem predsavzatí. Preto podávame na kurzoch vegetariánsku stravu 2x denne (raňajky, obed). Popoludní sa podáva len čaj, syr alebo čokoláda na osvieženie. Ak sa rozhodnete jesť tuhú stravu aj popoludní, môžete si doobjednať večeru za 2 € na deň. Väčšinou sa jedná o hustú polievku. V tom prípade napíšte do poznámky v prihláške, že máte záujem o večeru.

Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. V letných mesiacoch ubytovávame aj v chatkách. V prípade dostatočne voľnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie v chatkách za príplatok 7 € na noc. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať váš záujem o sólo ubytovanie. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

PRÍSPEVOK

Záloha za tento kurz je stanovená vo výške 75 €.

Základný príspevok na 1 osobu na 1 noc je 28 €. Celý kurz je za 196 €.

Doplatok za kurz sa platí na mieste v deň príchodu do centra.  Výšku doplatku si vyrátate odpočítaním zálohy 75 €.

Cena za kurz zahŕňa ubytovanie, stravu a čiastočne výdaje na cestu učiteľov a prekladateľov. Podľa starobylej budhistickej tradície sa podávanie Budhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

PROGRAM

Príchod do centra je možný od 15:00, okolo 18:00 je podávaná ľahká večera spojná s príhovorom organizátorov. Po 19:00 sa začína program s učiteľom. Nasledujúce dni sa dodržiava program kurzu daný učiteľom. Posledný deň kurzu sa spravidla končí obedom.

 

 
Po prihlásení na kurz dostanete email s platobnými inštrukciami. Uhraďte, prosím, zálohové platby čo najskôr, aby ste neboli vyradení na čakaciu listinu a nedošlo tým k zbytočným komplikáciám. Po uhradení zálohy Vám príde ďalší email a miesto na kurze máte tak záväzne rezervované. Berte, prosím, ohľad na ostatných, ktorí sú zatiaľ na čakacej listine a radi by vedeli, či majú šancu sa zúčastniť. Keďže budeme postupne skracovať lehoty na úhradu zálohy, prosím, sledujte svoje emailové schránky, kde Vám budú chodiť výzvy k zaplateniu, prípadne o preradení na čakaciu listinu.
 

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si prosím storno podmienky.

Približne jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými podrobnosťami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

 

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

10. 08. 2018 - 17. 08. 2018
kapacita: 40 rezervované: 9 z toho záväzne rezervované: 9, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„Cesta k poznání není nijak složitá, jen je třeba vyhnout se rozlišování. Když se osvobodíme od nenávisti a lásky, objeví se sama jako světlo ve dne.“

(Seng-Chao)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.