Načítavam

Meditačný zásed s Ivankou Loučkovou

Vedie: Ivanka Loučková
Termín: 17. 10. 2020 - 24. 10. 2020
Prihlasovať sa môžete:   od 25. 06. 2020   do 12. 10. 2020

Kurz sa pre nízku účasť ruší. 

 

Kurz vedie skúsená učiteľka Ivana Loučková. Je najdlhšie pôsobiaca laická učiteľka meditácie satipatthána-vipassana v Čechách. Začala učiť už na začiatku deväťdesiatych rokov a meditáciu vyučuje nepretržite dodnes. V súčasnej dobe pracuje ako docentka na Katedre sociálnych vied Fakulty sociálnych štúdií na Ostravskej univerzite. Svojej osobnej praxi Buddhovho učenia sa začala venovať na začiatku 80-tých rokov

Ivankiným asistentom bude Martin Přibyl. Meditačnej praxi sa tiež venuje od 80-tých rokov. V 90-tých rokoch bol zakladajúcim predsedom Bodhi Olomouc, spoluorganizoval v Olomouci prednášku ctihodného Chanmyay Sayadaw na tému Účel Buddhovho učenia, ktorá prebehla v roku 1998. Viedol týždenné pravidelné meditačné stretnutia Bodhi Olomouc na VŠ internátoch Univerzity Palackého v Olomouci.

PRIHLASOVANIE

Kurz začína v sobotu 17.10.2020. Príchod do centra je možný od 14:00. Všetci účastníci by mali prísť do 17:30. Začíname ľahkou večerou o 18:00, po nej nasleduje príhovor organizátorov. Úvodné slovo od učiteľky bude o 19:30. Prihlásiť sa dá len na celý kurz a odporúčame mať absolvovaný aspoň jeden meditačný kurz meditácie Vipassana. Kurz končí v Sobotu 24.10 po raňajkách. 

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed), v prípade, že by ste mali záujem o ľahkú večeru (polievka) napíšte nám to do poznámky. Na tomto kurze je to možné. Štandartne sa v centre dodržiava osem predsavzatí, na večeru chystáme trocha syra alebo čokoládu na osvieženie. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. V letných mesiacoch poskytujeme ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). V prípade dostatočne voľnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za minimálnu sumu 37€ na deň. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať váš záujem o sólo ubytovanie. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

PROGRAM

Na kurze sa praktikuje Satipatthana Vipassana. Prípadne meditácia láskavosti metta. Meditujúci majú pravidelné interview s učiteľom a večer sú zaradené rozpravy o Dhamme. Presný program meditácii bude na nástenke. 

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

Záloha za tento kurz je stanovená vo výške 126€.

 

Príspevok

1 noc

 

7 nocí

 

Minimálny

 18

 

 126

 

Odporúčaný  

 30

 

 210

 

Darcovský

 40

 

 280

 

  

Viac o našich odporúčaných cenách za kurzy sa dočítate tu

Dánu centru, resp. doplatok voči odporúčanej cene je možné darovať v hotovosti, po príchode do centra. Odporúčané príspevky za kurz zahŕňajú réžiu centra a cestovné náklady učiteľa a jeho asistentov. Nie je v nich zahrnutá Dána pre učiteľa. Budeme radi ak to zvážite, a pokiaľ je to vo Vašich silách, prispejete primeraným darom učiteľovi.

Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

Po prihlásení na kurz Vám príde e-mail o dočasnej rezervácii a platobnými inštrukciami. Po pripísaní zálohy na náš účet vám príde druhý e-mail potvrdzujúci vašu záväznú rezerváciu. Splatnosť zálohy je individuálna – vždy mesiac po prihlásení sa na kurz.

Toto je jeden z mála kurzov, ktorý býva plňe vybukovaný, takže sa môže stať, že budú záujemcovia  na čakacej listine. Prosím uhradte svoje zálohy na čas aby sme my vedeli včas ľudí informovať o ich prípadnej účasti na kurze. Preto sme skrátili splatnosť záloh na 1 mesiac po rezervovaní kurzu. O všetkých dôležitých veciach a splatnostiach budete informovaní emailom. 

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si storno podmienky. 

Približne jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými informáciami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

 

 Tešíme sa na Vás.

  

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu.

 

V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si 

 storno podmienky.

  

Približne  jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými informáciami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

 Tešíme sa na Vašu účasť.

    

 

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Plánované kurzy

„Život je taký krátky - musíme ho žiť veľmi pomaly.“

(thajské príslovie)

Kurz zo Šimonom Grimmichom

03.11.2020 - 10.11.2020Vedie: Šimon Grimmichrezervovať

Silvester s Mayou

27.12.2020 - 01.01.2021Vedie: Maya Novákovárezervovať
ďalšie kurzy

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.