Načítavam

Miroslav Chudej (Či Kung)

Vedie: Miroslav Chudej
Termín: 26. 03. 2021 - 28. 03. 2021
Prihlasovať sa môžete:   od 28. 12. 2020   do 21. 03. 2021

Centrum Javorie organizuje rôzne typy kurzov. Naším hlavným zámerom je umožňovať vám praktikovať meditáciu satipathána- vipassana v podaní kvalitných učiteľov. Toto sú v našom ponímaní meditačné kurzy. Našu ponuku rozširujeme aj o samozásedy, čiže meditačné ústranie bez učiteľa.  Do tretice pridávame aj tzv. inšpiratívne kurzy, ktoré môžu prispieť k rozvoju vašej osobnosti avšak nevedú k úplnému vykoreneniu troch nečistôt (kilesá). Viac sa dočítate tu.

Tento kurz je z tretej kategórie. Platia na ňom tieto pravidlá

Čchi kung čung juan (ZYQ) - I. stupeň

Úvodný kurz I.stupňa pre všetkých so záujmom o zdravie a poznanie. Spoznajte čchi kung zachovávajúci pôvodnú jednoduchosť a účinnosť. Základy vzácneho umenia spočívajú v dosiahnutí a udržiavaní dobrej fyzickej a psychickej kondície. V zlepšovaní životaschopnosti organizmu. Od začiatku, v pohybe aj staticky trénujeme myseľ, vlastnú pozornosť. ZYQ je otvorenou školou a tréning sa výborne kombinuje s inými cvičeniami, ktoré umožňujú rozvoj tela i ducha.ng

Cvičenie je vhodné pre úplných začiatočníkov, ale aj pokročilých.
Na Vašom veku, vierovyznaní, a fyzickej pripravenosti nezáleží. Vždy sa oplatí začať!!

Naučíte sa:
- zlepšovať životaschopnosť, zdravotný stav a imunitu
- zvyšovať množstvo aj kvalitu vlastnej energie - čchi
- zbavovať sa vnútorného napätia a byť odolnejší voči stresu
- nastoliť a udržiavať vnútornú rovnováhu jin - jang
- energeticky očisťovať organizmus
- zlepšovať intelekt

Pochopíte význam jednotlivých cvikov, aj ich nadväznosť a súvis. Inštruktor tu v prípade záujmu bude pre Vás naďalej. 
Jednoduché cvičenia niesu fyzicko-technicky náročné a vhodné pre všetky vekové kategórie. Rozhodujúca je chuť a vôľa pre seba niečo urobiť. Po skončení kurzu budete vedieť pokračovať samostatne. Dostanete certifikát o absolvovaní kurzu a budete sa môcť zúčastňovať (ne)pravidelných spoločných cvičení (momentálne sa veľa cvičí aj on-line).

 

Kurz je v celkovom rozsahu minimálne 15 hodín teoretickej aj praktickej výuky.

Počas tohto 3-dňového intenzívneho semináru nás bude sprevádzať Miroslav Chudej.

"Dennodenne sa venujem ZYQ od roku 2011. Absolvoval som viacero sústredení s Majstrom Xu Mingtang. Zúčastnil sa Shaolinských intenzívnych tréningov v Číne, kde som sa rozhodol stať osobným žiakom Majstra.
K umeniu ma priviedli vlastné zdravotné problémy, ktoré sa mi podarilo vlastnou snahou, cvičením vyriešiť. V ZYQ jednoducho vidím zlepšovanie kvality vlastného bytia - prebúdzanie sa. V objavovaní prirodzeného stavu bytia nachádzam skrytý ľudský potenciál. Teší ma, že môžem "nacvičené" používať k pomoci druhým, ako inštruktor, terapeut čínskej image medicine a masér. Jedným z mojich snov bolo živiť sa pozitívnym spôsobom - v súlade s Životom, v jeho rôznych formách. Teším sa veľmi na tento výnimočný kurz na začiatku jari, na Javorí."

Ak máte chuť dozvedieť sa viac, alebo máte praktické otázky môžete sa Mirovi ozvať emailom (miroslav.zyq@gmail.com) alebo cez FB 

 

PROGRAM

Kurz začína v prvý deň (Piatok) o 18:00. Končí sa posledný deň (Nedela) po obede. Príchod do centra je možný od 14:00. Všetci účastníci musia prísť prvý deň kurzu najneskôr do 17:30. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 19:00 začína kurz. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom.

Piatok 26.3.

17:00 - 17:30   Večera 

17:30 - 18:00 Príhovor Javorie

18:00 - 21:00   I. blok výuky


Sobota 27.3. 

7:00 - 8:00         Ranný Qigong

8:00 - 9:00         Raňajky

9:00 - 13:00       II. blok výuky

13:00 - 15:00     Obed + pauza

15:00 - 18:30     III. blok výuky

18:30 - 20:00     Večera + pauza

20:00 - 21:00     Cvičenie a Meditácia


Nedeľa  28.3.

7:00 - 8:00       Ranný Qigong

8:00 - 9:00       Raňajky

9:00- 13:00      IV. blok výuky  
13:00               Obed a rozlúčka


STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 3x denne. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove meditačného centra Javorie, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. Každá izba, s jednou výnimkou, má vlastnú kúpeľňu. Pozrite si fotky v sekcií Galéria. V prípade dostatočne voľnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za 45 € za osobu/noc. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

PRÍSPEVOK

Záloha pri prihlasovaní: 38 €.

Príspevok pre Javorie: 76 €

Príspevok pre učiteľa: 100 € (ponúka zľavu 20% pre sociálne znevýhodnených učastníkov)

Doplatok k zálohe pre Javorie a príspevok pre Mira sa doplácajú v hotovosti po príchode do centra.

PRIHLASOVANIE:

Prihlasujte sa cez náš online formulár. Otázky týkajúce sa meditačnej praxe a iných pre tento kurz neadekvátnych nemusíte vypĺňať. Približne jeden týždeň pred seminárom Vám budú poslané detailné informácie ohľadom dopravy a iných drobností...

Po prihlásení na kurz Vám príde e-mail o dočasnej rezervácii s platobnými inštrukciami. Po pripísaní zálohy na náš účet vám príde druhý e-mail potvrdzujúci vašu záväznú rezerváciu. Splatnosť zálohy je individuálna – vždy mesiac po prihlásení sa na kurz. 

V platbe nezabudnite zadať variabilný symbol (číslo registrácie), aby sme vedeli priradiť Vašu platbu. 

V prípade, že budete musieť zrušiť účasť na kurze, pozrite si storno podmienky.

 

Približne jeden týždeň pred začiatkom kurzu, Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými informáciami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

V prípade epidemiologických opatrení vás budeme informovať o aktuálnych podmienkach za akých sa kurz bude môcť zrealizovať. Môže sa stať, že sa zmení maximálny dovolený počet prihlásených alebo môže byť aj celý kurz zrušený. Nuž taký je život počas korony. 

 

Tešíme sa na Vás.

 

prihlásiť sa

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

26. 03. 2021 - 28. 03. 2021
kapacita: 20 rezervované: 0 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„Cesta k poznání není nijak složitá, jen je třeba vyhnout se rozlišování. Když se osvobodíme od nenávisti a lásky, objeví se sama jako světlo ve dne.“

(Seng-Chao)

Mindfulness

18.03.2021 - 21.03.2021Vedie: Dušan Šeborezervovať

Či Kung

26.03.2021 - 28.03.2021Vedie: Miroslav Chudejrezervovať

Vipassana

01.04.2021 - 06.04.2021Vedie: Maya Novákovárezervovať

Metta

29.04.2021 - 02.05.2021Vedie: Ctihodná Visuddhirezervovať
ďalšie kurzy

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.