Načítavam

Meditačný kurz s Romanom Mieslerom

Vedie: Roman Miesler
Termín: 12. 06. 2020 - 19. 06. 2020
Prihlasovať sa môžete:   od 01. 12. 2019   do 08. 06. 2020

Budete môcť:

  • Rozvíjať jednoduché vedomie prítomnosti – byť naplno tu a teraz s ľahkosťou a uvoľnenosťou
  • Skúmať aký je náš zámer – motivácia, prečo meditujeme a žijeme tak ako žijeme
  • Vytvárať zdravý základ pre meditáciu v každodennosti našich životov
  • Rozvíjať našu vlastnú milujúcu múdrosť a súcit praxou mettá a tonglen
  • Bdelosťou a súcitom nadväzovať úprimný vzťah zo sebou a svojim svetom
  • Odhaľovať sebaklamy brániace nám  žiť pravdivo
  • Učiť sa, že všetko v živote je použiteľné, všetko je cestou 

Kurz prebieha intenzívne, väčšiu časť sa dodržuje mlčanie. Je určený pre tých, ktorý majú zámer ísť v meditačnej praxi hlbšie a intenzívnejšie.

Orientačný rozvrh na prvé 2 dni (potom sa trochu zintenzívni)

 

7.20 – 8.20              spoločná meditácia na rozvíjanie láskyplnosti a súcitu prostredníctvom meditačných techník mettá a tonglen

8.30 – 9.30              raňajky

9.30 –  12.30          spoločná meditácia striedavo  v sede a v chôdzi zameraná na rozvíjanie bdelosti

12.30 – 15.00          obed a prestávka

15.00 – 18.00          spoločná meditácia striedavo  v sede a v chôdzi zameraná na rozvíjanie bdelosti

18.00 – 18.30          večera a prestávka

18.30 – 19.30          spoločné rozhovory

20.00 – 21.30          spoločná večerná meditácia

 

22.00                      večerný kľud

PRIHLÁSENIE

Prihlásiť sa dá buď na celý kurz, alebo minimálne na 4 dni (3 noci). Všetci účastníci musia prísť na prvý deň kurzu. Ak máte záujem o viac ako 4 dni napíšte to do poznámky.

PROGRAM

Kurz začína v piatok 12.6. večerou o 18.00 a končí v piatok 19.6. po raňajkách. Všetci účastníci musia prísť prvý deň kurzu najneskôr do 17:30. Príchod do centra je možný od 14:00. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 19:00 začína kurz. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom.

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, na večeru sa podáva len čaj, syr alebo čokoláda na osvieženie. V prípade, že je to pre Vás veľmi náročné, je možné dodržiavať iba päť predsavzatí a dať si polievku na večeru. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O Vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe bude každý účastník ubytovaný osamote. V letných mesiacoch poskytujeme ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). Taktiež Vás poprosíme o dodržiavanie hygienických opatrení v rámci aktuálnej epidemiologickej situácie (častejšie umyvanie rúk, kýchanie do ohybu lakťa, dodržiavanie odstupov a pod).

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

Tento kurz je postavený iba na vašej štedrosti. Kurz je za dánu.Viac o našich odporúčaných cenách za iné naše kurzy sa dočítate tu

Poznámka: Nevyberáme zálohu aby to bolo naozaj o vašej štedrosti. Avšak prosím berte vašu prihlášku s čo najväčšou vážnosťou. Pokiaľ na kurz neprídete a nebudete nás o tom dopredu informovať tak si vás dáme na čiernu listinu.Dánu centru a učitelovi je možné darovať po príchode do centra v hotovosti. Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.Po prihlásení na kurz Vám príde automatický e-mail o dočasnej rezervácii a platobnými inštrukciami.  Ten prosím ignorujte, kedže netreba platiť zálohu. My vás budeme kontaktovať cca 3týždne dopredu. Ak nám potvrdíte  vašu účasť písomne, bude vaša rezervácia záväzná. 

Približne  jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými podrobnosťami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

na celý kurz
kapacita: 20 rezervované: 19 z toho záväzne rezervované: 19, na čakačke: 0
12.06.2020 - 15.06.2020 - prihlasovanie na kurz/časť kurzu bolo zastavené, môžete sa však prihlásiť na čakačku  (info)
kapacita: 7 rezervované: 8 z toho záväzne rezervované: 8, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„Myslieť možno len rozumom, ale chápať len srdcom.“

(Joseph Addison)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.