Načítavam

Sean Pritchard

Vedie: Sean Pritchard
Termín: 12. 06. 2020 - 19. 06. 2020
Prihlasovať sa môžete:   od 01. 12. 2019   do 08. 06. 2020

Sean Pritchard býval dlhé roky mníchom v Barme. Tento krát pride aj na Slovensko aj do Čiech. Jeho hlavným učiteľom bol Sayadaw U Janaka, jeden z priamych žiakov samotného Mahasi Sayadawa.

Pred niekoľkými rokmi zložil mníšske rúcho, aby mohol viesť psychoterapeutickú poradňu, v ktorej využíva aj svoje meditačné skúsenosti.

Sean v súčastnosti žije a pôsobí v kanadskom Vancouveri. Ak by ste mali chuť, tu je zopár audio nahrávok, ktoré Sean nahral ešte ako U Vansa: https://www.calm.auckland.ac.nz/20.html

Vedie vipassanové kurzy v štýle Mahasi Sayadaw. Jedná sa o klasický režim, v ktorom sa strieda hodinová meditácia v sede s meditáciou v chôdzi. 

PRIHLÁSENIE

Prihlásiť sa dá buď na celý kurz, alebo minimálne na 4 dni (3 noci). Všetci účastníci musia prísť na prvý deň kurzu. Ak máte záujem o viac ako 4 dni napíšte to do poznámky.

PROGRAM

Kurz začína v piatok 12.6. večerou o 18.00 a končí v piatok 19.6. po raňajkách. Všetci účastníci musia prísť prvý deň kurzu najneskôr do 17:30. Príchod do centra je možný od 14:00. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 19:00 začína kurz. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom.

Kurz je vipassanový s dôrazom na veľmi pomalé a všímavé pohyby. Sean odporúča dodržiavať 8 predsavzatí, ale netrvá na tom. Avšak ušľachtilé mlčanie je nevyhnutnosť a pomalosť je veľmi odporúčaná.

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, na večeru sa podáva len čaj, syr alebo čokoláda na osvieženie. V prípade, že je to pre Vás veľmi náročné, je možné dodržiavať iba päť predsavzatí a dať si polievku na večeru. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O Vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. V letných mesiacoch poskytujeme ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti). V prípade dostatočne voľnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za minimálnu sumu 37 € na noc. Pri vypĺňaní prihlasovacieho formulára môžete indikovať Váš záujem o sólo ubytovanie. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

Tento kurz je postavený iba na vašej štedrosti. Kurz je za dánu.

Viac o našich odporúčaných cenách za iné naše kurzy sa dočítate tu. 

Poznámka: Nevyberáme zálohu aby to bolo naozaj o vašej štedrosti. Avšak prosím berte vašu prihlášku s čo najväčšou vážnosťou. Pokiaľ na kurz neprídete a nebudete nás o tom dopredu informovať tak si vás dáme na čiernu listinu.

Dánu centru a učitelovi je možné darovať po príchode do centra v hotovosti. 

Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.

Po prihlásení na kurz Vám príde automatický e-mail o dočasnej rezervácii a platobnými inštrukciami.  Ten prosím ignorujte, kedže netreba platiť zálohu. My vás budeme kontaktovať cca 3týždne dopredu. Ak nám potvrdíte  vašu účasť písomne, bude vaša rezervácia záväzná. 

Približne  jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými podrobnosťami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.

 

prihlásiť sa

Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

na celý kurz
kapacita: 40 rezervované: 0 z toho záväzne rezervované: 0, na čakačke: 0
12.06.2020 - 15.06.2020
kapacita: 10 rezervované: 1 z toho záväzne rezervované: 1, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„Život je taký krátky - musíme ho žiť veľmi pomaly.“

(thajské príslovie)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.