Načítavam

Kurz každodennej bdelosti s Dušanom Šebom

Vedie: Dušan Šebo
Termín: 27. 08. 2020 - 30. 08. 2020
Prihlasovať sa môžete:   od 22. 05. 2020   do 24. 08. 2020

Formálna a neformálna prax mindfulness sú dve silno prepojené oblasti. Ak ich dokážeme vhodne zosúladiť, je možné aj v bežnom živote napredovať smerom k šťastiu a vnútornej slobode. A práve prepojením intenzívneho tréningu s každodenným životom sa zaoberá tento kurz. Je určený začiatočníkom ako aj pokročilým, ktorí chcú prehĺbiť svoju všímavosť a dozvedieť sa viac o tom, ako rozvoj bdelej pozornosti hlbšie prepojiť s bežným životom. 

Organizačne sa kurz podobá bežným vipassanovým ústraniam. Počas dňa sa v hodinových intervaloch praktikuje sed a chôdza. Popoludní je v rámci skupinového interview priestor na otázky a odpovede k praxi. Každý večer je jedna hodina venovaná prednáške na tému a otázkam k téme. Dodržuje sa ušľachtilé mlčanie a všímavé rozprávanie.  

  • Úvod do mindfulness - bdelá pozornosť a jej vplyv na komplex ľudského zdravia a šťastia 
  • Vnútorné a vonkajšie prekážky - ako s nimi pracovať v súkromnom a pracovnom živote
  • Emócie v našom živote - význam emócií a ich vplyv na kvalitu života; neuroplasticita mozgu
  • Základy všímavej komunikácie - základné princípy a techniky komunikácie, ktorá neubližuje a spája

 

Mgr. Dušan Šebo, PhD. - je kouč, lektor mindfulness a všímavej komunikácie. Venuje sa individuálnemu sprevádzaniu a skupinovým mindfulness tréningom. Workshopy a prednášky viedol napríklad pre: Žilinskú univerzitu, Teach for Slovakia, Nadáciu pre deti Slovenska, Kazuistiky z pediatrie. Tréningu bdelej pozornosti sa venuje už takmer dvadsať rokov. Svoju prax a poznatky o mindfulness rozvíjal v Európe a Ázii najmä pod vedením ct. Sujivu, ct. Upanditu, ct. Pemasiri, ct. Dhammajivu. Na Geografickom ústave SAV sa venoval problematike udržateľného rozvoja. V súčasnosti žije so svojou manželkou a tromi deťmi v Kotrčinej Lúčke pri Žiline, kde stavajú slamenný dom. 

 

 

PRIHLÁSENIE

Prihlásiť sa dá na celý kurz. Všetci účastníci musia prísť na prvý deň kurzu. 

PROGRAM

Kurz začína vo štvrtok 27.8. večerou o 18.00 a končí v nedelu 30.8. po raňajkách. Všetci účastníci musia prísť prvý deň kurzu najneskôr do 17:30. Príchod do centra je možný od 14:00. Po večeri nasleduje príhovor organizátorov a okolo 19:00 začína kurz. Od nasledujúceho rána platí denný program daný učiteľom.

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 2x denne (raňajky, obed). Nakoľko sa v centre dodržiava osem predsavzatí, na večeru sa podáva len čaj, syr alebo čokoláda na osvieženie. V prípade, že je to pre Vás veľmi náročné, je možné dodržiavať iba päť predsavzatí a dať si polievku na večeru. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O Vašej alergii nás, prosím, informujte v prihláške. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove, v jednej izbe bude každý účastník ubytovaný po dvoch alebo sám (podľa preferencie sólo ubytovania). V letných mesiacoch poskytujeme sólo ubytovanie aj v spodných chatkách (Kuti).  Poprosíme Vás o dodržiavanie zvýšených hygienických opatrení (častejšie umyvanie rúk, kýchanie do ohybu lakťa, dodržiavanie odstupov a pod).

ODPORÚČANÝ PRÍSPEVOK

Tento kurz je postavený iba na vašej štedrosti. Kurz je za dánu.

Viac o našich odporúčaných cenách za iné naše kurzy sa dočítate tu. 

Poznámka: Nevyberáme zálohu aby to bolo naozaj o vašej štedrosti. Avšak prosím berte vašu prihlášku s čo najväčšou vážnosťou. Pokiaľ na kurz neprídete a nebudete nás o tom dopredu informovať tak si vás dáme na čiernu listinu.Dánu centru a učitelovi je možné darovať po príchode do centra v hotovosti. Podľa starobylej buddhistickej tradície sa podávanie Buddhovho učenia nedá vyjadriť žiadnymi hmotnými darmi a odmena učiteľovi sa skutočne skladá len z dobrovoľných finančných príspevkov, ktoré meditujúci vložia do dánovej krabičky na konci kurzu.Po prihlásení na kurz Vám príde automatický e-mail o dočasnej rezervácii a platobnými inštrukciami.  Ten prosím ignorujte, kedže netreba platiť zálohu. My vás budeme kontaktovať cca 3týždne dopredu. Ak nám potvrdíte  vašu účasť písomne, bude vaša rezervácia záväzná. 

 

Približne  jeden týždeň pred začiatkom kurzu Vám zašleme pokyny so všetkými potrebnými podrobnosťami (ako sa na Javorie dostať, čo si so sebou priniesť, denný rozvrh) a kontaktmi (e-mail, telefónne čísla), ktoré si, prosím, vezmite so sebou, aby ste nás mohli kontaktovať v prípade nepredvídaných okolností, ktoré môžu nastať cestou.


Vložte e-mail, ak chcete dostať avízo o začiatku prihlasovania na tento kurz


Stav naplnenosti jednotlivých dní/častí kurzu

27. 08. 2020 - 30. 08. 2020
kapacita: 20 rezervované: 8 z toho záväzne rezervované: 6, na čakačke: 0
Plánované kurzy

„Všetky naše trápenia pochádzajú z neschopnosti sedieť ticho v prázdnej miestnosti.“

(Blaise Pascal)

Vipassana

16.02.2021 - 21.02.2021Vedie: Hannes Huberrezervovať

Či Kung

23.02.2021 - 28.02.2021Vedie: Juraj Jaseňrezervovať

Mindfulness

03.03.2021 - 07.03.2021Vedie: Andrej Jeleníkrezervovať

Mindfulness

18.03.2021 - 21.03.2021Vedie: Dušan Šeborezervovať
ďalšie kurzy

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.