Načítavam

Cenník

Buddhistické kurzy

Ceny za buddhistické kurzy sú fixné. Rozlišujú sa podľa dlžky trvania kurzu:

1-3 nocí 35€ osoba /noc

4-7 nocí 34€ osoba/noc

8 a viac nocí 33€ osoba/noc

Sólo ubytovanie 45 € osoba/noc

 -  Štandartne sú ubytované dve osoby na izbe. V prípade, ak máte záujem o sólo ubytovanie zaškrtnite túto preferenciu pri registrácii. K sólo ubytovaniu sa vieme vyjadriť až keď sa uzavrie prihlasovanie. Dovtedy nedávame nikomu garanciu sólo izby. Cena je v tomto prípade fixná 45 €.

Ceny sú fixné, avšak tieto dôvody prečo podporovať Dhammu, Sanghu a centrum sú stále aktuálne: 

  • Štedrosť je jedna zo základných vlastností, ktoré buddhisti kultivujú, a preto chceme budovať a podporovať komunitu, ktorá rozvíja túto prospešnú vlastnosť. 
  • Ako laici (na rozdiel od mníchov) nemáme toľko možností na meditáciu, a preto je rozvíjanie štedrosti zásadným aspektom našej praxe. Naše činy ovplyvňujú našu myseľ, a preto vám chceme dať priestor na robenie tých správnych rozhodnutí. Štedrá myseľ je uvoľnená, šťastná a spokojná.
  • Učenie Dhammy je šírené bez nároku na honorár, pretože Dhamma je peniazmi neoceniteľná. Preto všade vo svete fungujú meditačné centrá len vďaka dobrovoľným príspevkom. Veríme, že aj u nás je dostatok ľudí, ktorí ocenia tento zámer a podporia centrum Javorie,  aby mohlo dlhodobo fungovať.
  • Podpora Dhammy výrazne zlepšuje kammu. Dobrá kamma pomáha dobrej meditácií. Radi by sme priniesli na Javorie atmosféru uvoľnenej štedrosti a porozumenia podstaty duchovnej praxe.  K tomu by mohli byť nápomocné aj variabilné ceny, pretože šťastný meditujúci rovná sa dobrá meditácia.
  • Kto bol v našom centre vie, že chceme ľuďom poskytovať tie najlepšie možné podmienky na meditáciu. Radi by sme oslovili každého, kto vie oceniť kvalitu, aby sa začal podieľať na  zveľaďovaní a napredovaní centra Javorie.
  • Bohatší a majetnejší môžu svojimi vyššími príspevkami podporiť v meditácii tých menej majetných, takže i študenti či dôchodcovia si budú môcť dovoliť prísť meditovať na dlhšie.
  • Sme presvedčení, že štedrosť nie je daná len kultúrou, ale je vlastná každému z nás. Ak sa cítite byť súčasťou veľkej Sangha rodiny, ak vám učenie a stretnutia s učiteľmi Dhammy priniesli úžitok, ak ste uchopili neoceniteľnú hodnotu Dhammy a dôležitosť štedrosti (Dána) a inšpiruje vás altruizmus a princíp dávania, tak iste chápete náš zámer s odporúčanými cenami.

Nech je vám vaša štedrosť prospešná pri vašej praxi! Čím viac človek dáva, tým viac sa mu dostane.

 

Chcete sa stať donorom centra Javorie?

Budeme radi, ak sa Javorie stane aj vaším centrom, a preto vám chceme ponúknuť možnosť stať sa pravidelným donorom. Z tohto dôvodu spúšťame projekt "Staňte sa donorom Javoria". (Viac info čoskoro)


 

Samozásed

Pre samostatné meditačné ústranie poskytujeme základnú cenu 10 € za osobu na noc. Cena sa však upravuje podľa jednotlivých typov chatiek a ročného obdobia (viď tabuľka). Organizátor si vyhradzuje právo na určenie vhodného ubytovania na základe danej situácie. Pri pobyte dlhšom ako 14 dní vám jeden deň neúčtujeme, resp. pri dlhodobých pobytoch je cena podľa dohody. Pozrite si typy ubytovania

 

Ubytovanie

Leto

Jar/jeseň

Zima

Hlavná budova

15€

15€

15€

Malá kuti

15€

-

-

Chatka Viriya

15€

15€

-

Chatka Viveka

15€

15€

15€

Chatka Paňňa

20€

20€

25€

 


INŠPIRATÍVNE KURZY

1-3 nocí                45 € osoba/noc

4-7 nocí                43 € osoba/noc

8-14 nocí             41 € osoba/noc

15 a viac nocí     39 € osoba/noc


V cene je zahrnutá plná penzia (raňajky, obed, večera, káva, čaj).

Štandartne sú ubytované dve osoby na izbe. V prípade, ak máte záujem o sólo ubytovanie zaškrtnite túto preferenciu pri registrácii. K sólo ubytovaniu sa vieme vyjadriť až keď sa uzavrie prihlasovanie. Dovtedy nedávame nikomu garanciu sólo izby. Cena sa navyšuje o 10€/noc.

 

 

 

Plánované kurzy

„Hledej odpověď na stejném místě, odkud přišla otázka.“

(DžCha. Rúmí)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.