Načítavam

Dhamma víkendy

 Milí priaznivci Buddhovho učenia (Dhammy). Aj vy by ste chceli prísť na Javorie, ale nemôžete si to dovoliť buď s časových, alebo finančných dôvodov? Prípadne máte skôr záujem o štúdium Dhammy a celistvý pohľad na Buddhovo učenie - čiže nie len o meditáciu (bhávaná), ale aj učenie (dhamma), štedrosť (dána) a dôvera (saddhá)?

Na tento rok sme pre vás pripravili Víkendy s Dhammou, ktorými vás povedie Klaudia. Na začiatok máme v pláne otvoriť naše centrum na tri takéto akcie.

Prvá: 2.-4.8. 2019 Satipatthána sutta

Druhá: 23.-25.8. 2019 Vitakka santhána sutta

Tretia: 6.-8.9. 2019 Dvédhavitakka sutta

Program by mohol byť vytvorený na základe diskusie zúčastnených. Naša predstava je príchod a ubytovanie v piatok po obede. Večer podrobné rozobratie vybranej sutty. V sobotu by sa meditovalo, varilo, prípadne ešte večer rozobrali otázky a odpovede. V nedeľu do obeda by sa meditovalo.  Odchod v nedeľu po obede.

V centre budú tráviť svoje Vasa dvaja mnísi, ctihodný Sidho a ctihodný Upasanta (českého a slovenského pôvodu). Súčasťou Dhamma víkendu by bola aj dána mníchom, čiže zaobstaranie ich jedla.

Ubytovanie bude zabezpečené v spodných chatkách. Ideálne ak si môžete priniesť vlastný spací vak. Jedlo a varenie je tiež len na vás. K dispozícii je kuchynka so základným vybavením (varič, kanvica, mikrovlnka, chladnička).  Príspevok za víkend pre centrum je len formou dány (dobrovoľného daru). 

Pri prihlasovaní cez formulár prosím napíšte do poznámky na ktorý víkend sa prihlasujete. Pre zjednodušenie ponúkame aj možnosť prihlásenia iba emailom na: info@javorie.com 

Plánované kurzy

Žákovi, který si vždy stěžoval na ostatní, Mistr řekl: "Pokud to, co sleduješ je mír, začni transformovat sám sebe, ne ostatní. Je lehčí nosit papuče než dávat koberec do celého světa.

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.