Načítavam

Dlhodobý samozásed

Človek niekedy pocíti potrebu samoty a intenzívnej práce na sebe. Pre tieto prípady je tu Javorie a tzv. dlhodobé samozásedy. Ide o pobyty obvykle dlhodobejšie (je však možné prísť aj na pár dní, napr. na víkend), meditujúci dodržuje svoj vlastný program a zabezpečuje si vlastnú stravu.

Tento typ kurzov je vhodný len pre pokročilých meditujúcich, ktorí už poznajú základné meditačné inštrukcie a dokážu dodržiavať disciplínu a meditovať aj úplne sami, bez prítomnosti učiteľa, hoci tento pobyt bude spravidla umožnený len v období, keď bude prítomný určitý "dozor", napr. mních či učiteľ na vlastnom samozásede, resp. starší meditujúci, ktorý v prípade potreby môže poskytnúť radu. Prístupný bude len pre registrovaných meditujúcich, teda tých, ktorí vyplnia registračný formulár s pravdivými kontaktnými údajmi a s referenciami od svojich učiteľov, či ich považujú sa dostatočne skúsených.

Termín: spravidla kedykoľvek, s výnimkou období, kedy to vylúči učiteľ alebo iná externá skupina, podľa rozpisu v kalendári akciíTento typ pobytov bude pravdepodobne prístupný od roku 2015. Sledujte kalendár akcií, prípadne sa registrujte pre odoberanie noviniek a každá novo vypísaná akcia Vám príde ako oznam na Vami zadanú e-mailovú adresu.

Cena / Príspevok: slúži len na pokrytie nákladov spojených s pobytom a miestny poplatok za ubytovanie obci. Budú možné dva varianty:

A. čiste meditačný, intenzívny pobyt, kde meditujúci hradí náklady na pobyt (v závislosti od dĺžky pobytu 3 - 5 € / noc)

B. menej intenzívny pobyt, kde si meditujúci môže náklady na pobyt odpracovať, teda cca 4 hodiny denne pomáha s údržbou objektu (kosenie, príprava dreva na zimu, natieranie plota... podľa rozpisu aktuálne potrebných prác - preto táto možnosť bude ponúkaná len v prípade, že bude práve potrebné vykonávať určité práce v objekte).

Obidva varianty je potrebné dohodnúť si vopred (pošlite e-mail), pretože spočiatku budú vyčlenené len určité obdobia medzi intenzívnymi kurzami s učiteľmi, kedy bude objekt otvorený pre takéto dlhodobé samozásedy. Pokiaľ sa osvedčia a nájdu si medzi vami obľubu, možnosti sa časom rozšíria na celý rok.

Na tento typ pobytu sa môžete prihlásiť len ako registrovaný a práve prihlásený užívateľ.
Plánované kurzy

„...uchovať si ticho uprostred všetkého toho hluku. ... zostať otvorený a pokojný... bez ohľadu na to, koľko ľudí sa trmáca po cvičisku v rozvírenom prachu pod vyprahnutou oblohou.“

(D. Hammarskjold)

14.09.2018 - 23.09.2018Vedie: Maya Novákovárezervovať
ďalšie kurzy