Načítavam

Kde a ako nájdete Javorie

 

Najbližšie väčšie mesto je ZVOLEN, kam sa dá bez problémov dostať vlakom aj autobusom (www.idos.cz, resp. www.cp.sk)

LIETADLOM

Pre zahraničných účastníkov možno bude nutné sa k Javoriu najskôr priblížiť letecky - možné prílety sú Bratislava, Budapešť a Viedeň. Najbližšie letisko Sliač momentálne prevádzkuje len charterové lety. Budapešť pripadá do úvahy len v prípade, že by to bolo výhodnejšie pre väčšiu skupinu zahraničných účastníkov, pretože neexistuje verejná doprava z letiska v Budapešti priamo do Zvolena a teda budeme musieť zariadiť hromadný odvoz účastníkov (pokiaľ sa napriek tomu rozhodnete pre Budapešť, budete sa musieť najskôr dostať do Bratislavy, a potom do Zvolena). Najjednoduchšia následná doprava je logicky z letiska Bratislava, ale najviac medzinárodných letov je samozrejme z letiska Viedeň.


AUTOBUSOM

Autobusové spojenia vychádzajú priamo zo Zvolena, smer Stará Huta, resp. Horný Tisovník. Ideálne je vopred nás informovať o čase príchodu a vystúpiť na zastávke Stará Huta. Momentálne v nedeľu nie je žiadne spojenie do obce Stará Huta / Horný Tisovník. Aj preto sa väčšina kurzov člení na týždňové bloky vždy od soboty do soboty. Aktuálne autobusové spojenie v sobotu zo Zvolena do Starej Huty, zastávka obecný úrad, je len ráno 7:30 s príchodom 8:14. Odchod je tiež len jeden, 16:30 spred obecného úradu, s príchodom do Zvolena 17:20. Je tiež možné sa odviezť až do Horného Tisovníka a pešo dôjsť na Javorie (cca 4,5 km). Pokiaľ by vám tieto časy nevyhovovali, je možné vyhľadať spojenie do / zo zastávky Slatinské Lazy - rázcestie - v tomto prípade nás určite kontaktujte, pretože budete potrebovať odvoz autom. V ostatné dni si spojenia prosím nájdite na vyššie uvedených linkoch (cca 7 spojení za deň). 


AUTOM

Veľa účastníkov cestuje vlastným autom a môže niekedy zviezť aj ďalších - pre túto možnosť prosím zakliknite možnosť "Chcem zdieľať dopravu" a uveďte mesto, odkiaľ cestujete - na webstránke pod "Moje rezervácie" (teda len ak ste "registrovaný užívateľ") nájdete zoznam tých, ktorí ponúkajú túto možnosť a môžete ich kontaktovať. Tieto láskavosti si prosím dohodnite sami medzi sebou, idú mimo organizátorov.

Hlavné body trasy: Zvolenská Slatina - Vígľaš (rovno, čiže "vpravo" na križovatke na Detvu) - Slatinské Lazy (mierne vľavo) - Stará Huta - v lese označená odbočka na Javorie prudko vľavo nadol. Pre najvýhodnejšiu trasu z vášho mesta prosím použite niektorý z plánovačov ciest (googlemaps, michelin a pod.)

Súradnice GPS: N 48.457366, E: 19.311219 ( 48° 27´ 27“ N  ,  19° 18´ 41“ E )

 

 


Zväčšiť mapu

Meditačné centrum Javorie

obec Horný Tisovník

tel.: +421.911.639.609 alebo +421.948.BUDDHA (čiže +421.948.283342)

e-mail: info@javorie.com


 

Plánované kurzy

„Láska v minulosti je len spomienka, láska v budúcnosti je len očakávanie, skutočná láska žije proste v prítomnosti.“

(Buddha Šákjamuni)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.