Načítavam

Kde a ako nájdete Javorie

 

Najbližšie väčšie mesto je ZVOLEN, kam sa dá bez problémov dostať vlakom aj autobusom (www.idos.cz, resp. www.cp.sk)

LIETADLOM

Pre zahraničných účastníkov možno bude nutné sa k Javoriu najskôr priblížiť letecky - možné prílety sú Bratislava, Budapešť a Viedeň. Najbližšie letisko Sliač momentálne prevádzkuje len charterové lety. Budapešť pripadá do úvahy len v prípade, že by to bolo výhodnejšie pre väčšiu skupinu zahraničných účastníkov, pretože neexistuje verejná doprava z letiska v Budapešti priamo do Zvolena a teda budeme musieť zariadiť hromadný odvoz účastníkov (pokiaľ sa napriek tomu rozhodnete pre Budapešť, budete sa musieť najskôr dostať do Bratislavy, a potom do Zvolena). Najjednoduchšia následná doprava je logicky z letiska Bratislava, ale najviac medzinárodných letov je samozrejme z letiska Viedeň.


AUTOBUSOM

Autobusové spojenia vychádzajú priamo zo Zvolena, smer Stará Huta, resp. Horný Tisovník. Ideálne je vopred nás informovať o čase príchodu a vystúpiť na zastávke Stará Huta. Momentálne v nedeľu nie je žiadne spojenie do obce Stará Huta / Horný Tisovník. Aj preto sa väčšina kurzov člení na týždňové bloky vždy od soboty do soboty. Aktuálne autobusové spojenie v sobotu zo Zvolena do Starej Huty, zastávka obecný úrad, je len ráno 7:30 s príchodom 8:14. Odchod je tiež len jeden, 16:30 spred obecného úradu, s príchodom do Zvolena 17:20. Je tiež možné sa odviezť až do Horného Tisovníka a pešo dôjsť na Javorie (cca 4,5 km). Pokiaľ by vám tieto časy nevyhovovali, je možné vyhľadať spojenie do / zo zastávky Slatinské Lazy - rázcestie - v tomto prípade nás určite kontaktujte, pretože budete potrebovať odvoz autom. V ostatné dni si spojenia prosím nájdite na vyššie uvedených linkoch (cca 7 spojení za deň). 


AUTOM

Veľa účastníkov cestuje vlastným autom a môže niekedy zviezť aj ďalších - pre túto možnosť prosím zakliknite možnosť "Chcem zdieľať dopravu" a uveďte mesto, odkiaľ cestujete - na webstránke pod "Moje rezervácie" (teda len ak ste "registrovaný užívateľ") nájdete zoznam tých, ktorí ponúkajú túto možnosť a môžete ich kontaktovať. Tieto láskavosti si prosím dohodnite sami medzi sebou, idú mimo organizátorov.

Hlavné body trasy: Zvolenská Slatina - Vígľaš (rovno, čiže "vpravo" na križovatke na Detvu) - Slatinské Lazy (mierne vľavo) - Stará Huta - v lese označená odbočka na Javorie prudko vľavo nadol. Pre najvýhodnejšiu trasu z vášho mesta prosím použite niektorý z plánovačov ciest (googlemaps, michelin a pod.)

Súradnice GPS: N 48.457366, E: 19.311219 ( 48° 27´ 27“ N  ,  19° 18´ 41“ E )

 

 


Zväčšiť mapu

Meditačné centrum Javorie

obec Horný Tisovník

tel.: +421.911.639.609 alebo +421.948.BUDDHA (čiže +421.948.283342)

e-mail: info@javorie.com


 

Plánované kurzy

Žákovi, který si vždy stěžoval na ostatní, Mistr řekl: "Pokud to, co sleduješ je mír, začni transformovat sám sebe, ne ostatní. Je lehčí nosit papuče než dávat koberec do celého světa.

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.