Načítavam

Typy pobytov

Meditačný zásed s učiteľom

Väčšinu nami ponúkaných akcií predstavujú meditačné ústrania s rôznymi učiteľmi. V prevažnej miere ide o buddhistických mníchov, ale máme veľmi dobré skúsenosti aj s laickými učiteľmi. Trvanie týchto pobytov môže byť rôzne. Od krátkych 5-dňových ústraní až po intenzívne 3-týždňové kurzy. Minimálna dĺžka pobytu je stanovená učiteľom, ale prevažne to býva 7 dní. Zásadne sa dodržujú pravidlá centra. Viac informácií nájdete v sekcii učitelia, program kurzov a cenník.

Samozásed

Ponúkame tiež možnosť samostatného meditačného ústrania. Meditujúci dodržuje svoj vlastný program a zabezpečuje si vlastnú stravu. K dispozícii je kuchynka so základným vybavením, chladničkou, hrncami a pod. Dodržuje sa päť alebo osem etických predsavzatí, podľa vlastného rozhodnutia. V niektorých prípadoch a po dohode vieme pomôcť s obedami. 
Tento typ kurzov je vhodný len pre pokročilých meditujúcich, ktorí už poznajú základné meditačné inštrukcie a dokážu dodržiavať disciplínu a meditovať aj úplne sami, bez prítomnosti učiteľa. Využitím tejto možnosti si môžete predĺžiť zásed s učiteľom tým, že prídete pred kurzom alebo zostanete po kurze.

Tento typ pobytu je finančne zvýhodnený. Pozri cenník kurzov.

Poznámka: Pri všetkých typoch pobytu si organizátor vyhradzuje právo na povolenie alebo zamietnutie pobytu. Zároveň si organizátor vyhradzuje právo ukončiť pobyt osobe, resp. skupine osôb, ktorá nedodržuje pravidlá centra, denný režim alebo inak narušuje priebeh kurzu.

 

Plánované kurzy

„Toho, kto nie je spokojný s málom, neuspokojí nič.“

(grécke príslovie)

21.11.2019 - 01.12.2019Vedie: Bhante Sujatorezervovať

27.12.2019 - 01.01.2020Vedie: Maya Novákovárezervovať
ďalšie kurzy

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.