Načítavam

Qigong

Téma: Premývanie kostnej dreni

Dátum:  27.9 - 3.10. 2020

Takmer týždňové ústranie, postavené nie na vipassane, ale na qigongu - čiže vnútornej práci s qi. Na prvý pohľad možno trochu prekvapivé, ale pre tých, čo poznáte čankamanu (buddhistická meditácia v chôdzi) aj qigong úplne logické. 

Tak ako čankamana, tak aj qigong sa zameriava na bytie v tele, prežívanie prítomnosti, pozorovaní vecí takých aké sú... Je to meditácia v pohybe, je to bojové umenie - s dôrazom na slovo "umenie", za ktorým sa práve skrýva tá meditácia.

Počas tohto 7-dňového intenzívneho semináru nás bude sprevádzať Juraj Jaseň. 

 

Vyštudoval západnú medicínu, v ktorej má tri atestácie, ale hĺbka jej poznania mu nestačila, a tak sa stal akupunkturistom. S teóriou čínskej medicíny prišiel aj záujem o čínske bojové umenie. Pred 26timi rokmi študoval wushu gongfu, po piatich rokoch presedlal na tai-ji, styl chen, v Číne študoval yang styl tai-ji a pred desiatimi rokmi spoznal svojho súčasného učiteľa Roy Jenzena z Austrálie, s ktorým je dodnes. Učí sa u neho vnútorné bojové štýly baguazhang a xingyichuan. Cesta k týmto bojovým štýlom ide cez poznanie zákonitostí prúdenia energie v tele - qigong, a cez cibrenie tejto energie do jej čistej - bojovo/liečiteľskej formy a to sa volá neigong. Pred rokom dostal povolenie učiť túto cestu na Slovensku, a tak to aj činí. Máva pravidelné kurzy vo Zvolene a Brezne, víkendové kurzy po Slovenskej republike a dvakrát za rok týždenné intenzívne sústredenie. Zároveň učí klasickú čínsku akupunktúru v škole s názvom Cesta troch pokladov, ktorú založil.

Osobný život, ktorý mu umožňuje toto všetko robiť a zároveň intenzívne duchovne aj prakticky rásť, je situovaný na lazy nad Hriňovou. Žije so svojou láskou Jelenou a tromi dcérami, Živou, Meggy a Angie. Má zvieratká ako osobných priateľov na ceste, má Zem, o ktorú sa stará a ona o nás a máme všetky deti na home-schoolingu doma, čo nám umožňuje láskyplne žiť. 

PROGRAM

Téma semináru je premývanie kostnej dreni. Čiže sa pôjde do hĺbky! 

Kurz začína v prvý deň (Nedelu, 27. Septembra) o 16:00.  Končí sa posledný deň (sobotu, 3. októbra)  po raňajkách. Príchod do centra je možný od 13:00. Spoločne si poriešime ubytovanie, podiskutujeme o celom týždni, dáme večeru a trochu aj zacvičíme. Počas ostatných dní bude program nasledovný:

 

7:00 – 8:00        ranné cvičenie

8:00 – 9:30        raňajky a prestávka

9:30  – 12:00     doobedné cvičenie

12:00 – 14:30    obed a oddych

14:30  – 18:00   poobedné cvičenie

18:00 – 19:00    večera a prestávka

19:00 – 20:00    prednáška a diskusia

20:00                 dobrovoľný program v tichu

STRAVA

Na kurze je podávaná vegetariánska strava 3x denne. Pre tých, ktorí trpia alergiou na isté zložky jedla, je podávaná bezlepková alebo bezlaktózová strava. O vašej alergii nás, prosím, informujte. V prípade špeciálnych požiadaviek na stravu ohlásených až priamo v centre, Vám nebudeme vedieť vyhovieť zo zásobovacích príčin.

UBYTOVANIE

Ubytovanie je v hlavnej budove meditačného centra Javorie, v jednej izbe sú 2 až 3 účastníci. Každá izba, s jednou výnimkou, má vlastnú kúpeľňu. Pozrite si fotky v sekcií Galéria. V prípade dostatočne voľnej kapacity centra je možné sólo ubytovanie za extra príplatok 7 € za osobu/noc. Organizátori si však vyhradzujú právo zmeny v prípade, že bude o kurz veľký záujem.

PRÍSPEVOK

Záloha: 100 €.

Príspevok pre Javorie: 210€

Príspevok pre učiteľa: 300 €

 

PRIHLASOVANIE:

Prihlasuje sa výhradne emailom na: dotyk@hotmail.co.uk. Následne vám budú poslané platobné údaje, termín splatnosti. Po pripísaní zálohy na účet je vaša rezervácia dokončená. Zbytok príspevku sa platí na mieste. Pár týždňov pred seminárom Vám budú poslané detailné informácie ohľadom dopravy a iných drobností...

Tešíme sa na vás!

    

Qigong 1
Juraj JaseňJuraj Jaseň
Plánované kurzy

„Ber ľudí takých, akí sú – iných niet.“

(Konrad Hermann Josef Adenauer)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.