Načítavam

Ubytovanie

Pre lepšiu predstavu, sme zostavili tento zoznam typov ubytovania v našom centre. Je určený hlavne pre ľudí na samozásedy, aby si mohli lepšie predstaviť ako to u nás vyzerá. Vyhradzujeme si právo na pridelenie vhodného ubytovania, podľa danej špecifickej situácie. 

Hlavná budova: 

Luxusné dvojposteľové izby (+ prístelok) s kúpeľňou. Pokiaľ je na kurze veľa ľudí, na izbách sú po troch. Celoročne otvorené. 

Malá kuti: 

Zenový jednoduchý štýl. Jedna malá izba, posteľ, skrinka. Kuchynka, WC a sprchy v priľahlej budove. Možnosť ubytovania iba od mája do septembra.

Kuti Viriya:

Komfortná a útulná chatička. Jedna spálňa, kuchynka a kúpeľňa. Suchý záchod (piliňák), elektrické kúrenie. Možnosť ubytovania od apríla do októbra. 

Kuti Viveka: 

Mníšsky štýl zo základným vybavením. Vytvorená pre mníchov na vassa. Pekná, priestranná izba, vonku terasa a zakrytá čankamana (meditácia v chôdzi). Voda v bandaskách, bez elektriky, piecka na drevo, suchý záchod (piliňák). Sprchovanie je možné v spoločných sociálkach, alebo v hlavnej budove centra. Nachádza sa 10 min pešo od hlavnej budovy, uprostred lesa. Ideálne na samozásed, a však počas vassa (jul-oktober) môže byť obsadená mníchom. 

Kuti  Samadhi, Paňňá:

Chatky vyššieho štandardu vedľa hlavnej budovy. Dve spálne, obyvačka, kuchynská linka, kúpeľňa, elektrické kúrenie. Určené sú primárne pre učiteľov, ale v niektorých prípadoch aj pre meditujúcich. Možnosť na samnozásedy v zime, alebo jeseni. 

 

Ceny za samozásed k jednotlivým chatkám nájdete v cenníku.  

Ubytovanie 1
Hlavná budovaHlavná budova
Ubytovanie 2
Hlavná budovaHlavná budova
Ubytovanie 3
Malá kuti Malá kuti
Ubytovanie 4
Kuchynka pre samozásedyKuchynka pre samozásedy
Ubytovanie 5
Kuti ViriyaKuti Viriya
Ubytovanie 6
[sk]Kuti Viveka[sk]Kuti Viveka
Ubytovanie 7
Kuti PaňňaKuti Paňňa
Ubytovanie 8
Kuti Paňňa vnútriKuti Paňňa vnútri
Plánované kurzy

„Zbierame informácie, veci, ľudí, myšlienky, "hlboké zážitky", nikdy však neprenikneme pod povrch... Ale občas prestaneme. Ticho sedíme. Stratíme sa v hŕbe lístia alebo v ich predstave. Načúvame a vietor z úplne iného sveta začne šepkať.“

(J. Carroll)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.