Načítavam

Ashin Ottama

Mních/laik:mních
Oslovenie:Bhante
Tradícia:theravada
Pôvod:Česká Republika
Komunikačný jazyk:čeština, angličtina, nemčina
Typy kurzov:vipassana
Režim:intenzívny
Ashin Ottama

Ashin Ottama byl ordinován 1992 v Barmě (nyní Myanmar), ale s intenzivní praxí Dhammy začal o 20 let dříve ve švýcarských Alpách. Ty měsíce v horské chatě byly pro něj asi ten nejdramatičtější a nejobtížnější čas života, ale také období, ze kterého načerpal největší duchovní prospěch. Později praktikoval pod vedením mnoha Západních učitelů i asijských Mistrů Dhammy. V roce 1996 se vrátil jako buddhistický mnich do Evropy a s doporučením svých učitelů začal učit a sdílet Dhammu. Za svoji Dhamma-duta činnost mu byl v roce 2010 udělen religiózní titul „Mahā Saddhama Jotikadhaja“.
Ashin Ottama předkládá a vysvětluje centrální body Buddhovy Nauky velmi živým a soudobým způsobem, tak aby lidé současné doby byli plně osloveni a inspirováni netušenou hloubkou dávné moudrosti.
Kurzy meditace Ashina Ottamy nejsou vedeny „přísně“ nýbrž spíš „naplno“: počítá se s plným následováním denního programu a plným respektováním „ušlechtilého mlčení“; v principu si ale účastníci sami určují intenzitu vlastní praxe.

Plánované kurzy

„Čím víc chcete zastavit pohyb, aby ste dosáhli klidu, tím neklidnější bude váš klid. pokud budete setrvávat v dualitě, jak pak můžete poznat jednotu?“

(Seng-Chao)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.