Načítavam

Ashin Ottama

Mních/laik:mních
Oslovenie:Bhante
Tradícia:theravada
Pôvod:Česká Republika
Komunikačný jazyk:čeština, angličtina, nemčina
Typy kurzov:vipassana
Režim:intenzívny
Ashin Ottama

Ashin Ottama byl ordinován 1992 v Barmě (nyní Myanmar), ale s intenzivní praxí Dhammy začal o 20 let dříve ve švýcarských Alpách. Ty měsíce v horské chatě byly pro něj asi ten nejdramatičtější a nejobtížnější čas života, ale také období, ze kterého načerpal největší duchovní prospěch. Později praktikoval pod vedením mnoha Západních učitelů i asijských Mistrů Dhammy. V roce 1996 se vrátil jako buddhistický mnich do Evropy a s doporučením svých učitelů začal učit a sdílet Dhammu. Za svoji Dhamma-duta činnost mu byl v roce 2010 udělen religiózní titul „Mahā Saddhama Jotikadhaja“.
Ashin Ottama předkládá a vysvětluje centrální body Buddhovy Nauky velmi živým a soudobým způsobem, tak aby lidé současné doby byli plně osloveni a inspirováni netušenou hloubkou dávné moudrosti.
Kurzy meditace Ashina Ottamy nejsou vedeny „přísně“ nýbrž spíš „naplno“: počítá se s plným následováním denního programu a plným respektováním „ušlechtilého mlčení“; v principu si ale účastníci sami určují intenzitu vlastní praxe.

Plánované kurzy

„Keď sa zadívame hlboko do srdca kvetiny, uvidíme mraky, slnko, kamene, čas, zem, celý vesmír a všetko v ňom. Bez mrakov by nebol dážď a bez dažďa by neboli kvetiny.“

(Thich Nhat Hanh)

KVET 6 Psychosomatika a spiritualita II

10.09.2022 - 14.09.2022Vedie: Eva Ďurišovárezervovať

Bhante Dhammadipa

15.09.2022 - 20.09.2022Vedie: Bhante Dhammadiparezervovať

Dušan Šebo (Vipassana)

21.09.2022 - 25.09.2022Vedie: Dušan Šeborezervovať
ďalšie kurzy

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.