Načítavam

Ashin Ottama

Mních/laik:mních
Oslovenie:Bhante
Tradícia:theravada
Pôvod:Česká Republika
Komunikačný jazyk:čeština, angličtina, nemčina
Typy kurzov:vipassana
Režim:intenzívny
Ashin Ottama

Ashin Ottama byl ordinován 1992 v Barmě (nyní Myanmar), ale s intenzivní praxí Dhammy začal o 20 let dříve ve švýcarských Alpách. Ty měsíce v horské chatě byly pro něj asi ten nejdramatičtější a nejobtížnější čas života, ale také období, ze kterého načerpal největší duchovní prospěch. Později praktikoval pod vedením mnoha Západních učitelů i asijských Mistrů Dhammy. V roce 1996 se vrátil jako buddhistický mnich do Evropy a s doporučením svých učitelů začal učit a sdílet Dhammu. Za svoji Dhamma-duta činnost mu byl v roce 2010 udělen religiózní titul „Mahā Saddhama Jotikadhaja“.
Ashin Ottama předkládá a vysvětluje centrální body Buddhovy Nauky velmi živým a soudobým způsobem, tak aby lidé současné doby byli plně osloveni a inspirováni netušenou hloubkou dávné moudrosti.
Kurzy meditace Ashina Ottamy nejsou vedeny „přísně“ nýbrž spíš „naplno“: počítá se s plným následováním denního programu a plným respektováním „ušlechtilého mlčení“; v principu si ale účastníci sami určují intenzitu vlastní praxe.

Plánované kurzy

„Ak chceš počuť spev svojej duše, obklop sa mlčaním.“

(Arturo Graf)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.