Načítavam

Beth Upton

Mních/laik:laik
Tradícia:Theraváda
Pôvod:Anglicko
Komunikačný jazyk:Angličtina
Beth Upton

Meditáciu učím od roku 2014 a čím viac ju učím, tým viac ju milujem. Ak som sa za tie roky učenia niečo naučila, tak to, že každý z nás je iný, má svoje silné a slabé stránky. Aby som mohla dobre učiť, musím každého študenta spoznať individuálne, každého viesť k tomu, aby využil svoju vlastnú vrodenú múdrosť a ponúknuť mu inštrukcie, ktoré zodpovedajú jedinečným okolnostiam každého študenta.


Desať rokov, ktoré som strávila ako budhistická mníška, mi poskytlo veľkú výsadu, že som mohla praktizovať meditáciu do veľkej hĺbky a detailov. Bola som požehnaná dobrými učiteľmi a všetkou podporou v akú som mohla dúfať. Päť rokov som strávila v Mjanmarsku, kde som sa pod vedením Pa Auk Sayadawa usilovne vzdelávala v théravádovej tradícii. Potom som sa ďalších päť rokov vzdelávala v niekoľkých ďalších centrách a strávila som mnoho mesiacov na dlhých samostatných ústranných pobytoch v rôznych jaskyniach a lesoch.

Možnosť praktizovať meditáciu tak komplexne bola najväčší dar môjho života. Mojou vášňou je teraz splatiť tento dlh vďačnosti tým, že poskytnem rovnakú príležitosť ostatným.

Odkedy som sa v roku 2018 rozhodola disrobovať, prešla som prudkou a úžasnou cestou učenia sa, pričom som do svojej praxe Dhammy znovu začlenila výzvy západného svetského života. Vďaka tomuto procesu sa prehĺbilo nielen moje uznanie Dhammy, ale aj moje pochopenie študentov, ktorých učím.

Okrem vyučovania meditácie sa s nadšením venujem aj budovaniu komunít. V posledných rokoch som viedla meditačnú komunitu Sanditthika v jaskyniach v Almerii na juhu Španielska. Zároveň hľadám spôsoby, ako sa môžeme navzájom podporovať, nech sme kdekoľvek na svete. Ak vás táto práca zaujíma, vítam vás, či už online, alebo osobne, prípadne oboje, aby ste sa pripojili k našej komunite.
Viac sa dočítate tu: 
 
 
Plánované kurzy

„Úspech odhalí najhoršie vlastnosti, zatiaľ čo pád tie najlepšie.“

(George Abbot)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.