Načítavam

Jan Honzík, PhD

Mních/laik:laik
Oslovenie:Honza
Tradícia:Theravada
Pôvod:Česká Republika
Komunikačný jazyk:čeština, angličtina
Typy kurzov:mindfulness
Režim:mierny
Dodržuje sa:5 predsavzatí a 8 predsavzatí
Jan Honzík, PhD

Terapeut a lektor. Založil a vede Psychoterapeutické centrum Lávka v Praze. Teorii a praxi Buddhova učení se věnuje od roku 2000. Absolvoval psychoterapeutický výcvik v satiterapii, humanistické psychoterapii využívající léčivých účinků uvědomění (angl. mindfulness), výcvik v individuální systemice (práce s vnitřními částmi psýché) a výcvik v somatickém koučování (biosyntéza). V letech 2005-2006 žil jako buddhistický mnich na Srí Lance. Vystudoval filosofii a antropologiI na Karlově univerzitě, kde o buddhismu též přednášel. V letech 2002-2008 působil jako místopředseda a předseda Mezinárodního buddhistického nadačního fondu. Je autorem projektu a knihy Jednota v rozmanitosti, jejichž smyslem je projení a sblížení různých buddhistických tradic a škol v ČR. Přeložil do češtiny Nyánatilókův výkladový Buddhistický slovník.
V současnosti se věnuje psychoterapii, vede mindfulness programy a výcviky a další sebezkušenostní kurzy (Focusing, Smrt - průvodce a spojenec, Hledání vize & Cesta hrdiny aj.)  Jeho přístup inspirují také focusing, moderní mindfulness přístupy (MBSR, MBCT), procesově orientovaná psychologie, bioenergetika, v a v neposlední řadě každodenní život se vším, co přináší. Jeho nejmilejšími duchovními učiteli jsou Mooji, Eckhart Tolle a osobně ct. Pemasiri Théra. Více info zde.

Plánované kurzy

„...uchovať si ticho uprostred všetkého toho hluku. ... zostať otvorený a pokojný... bez ohľadu na to, koľko ľudí sa trmáca po cvičisku v rozvírenom prachu pod vyprahnutou oblohou.“

(D. Hammarskjold)

inšpiratívny kurz

29.10.2021 - 31.10.2021Vedie: AHA Tímrezervovať

Mindfulness

03.11.2021 - 07.11.2021Vedie: Ján Burianrezervovať

Mindfulness

10.11.2021 - 14.11.2021Vedie: Andrej Jeleníkrezervovať

Beth Upton (Vipassana)

19.11.2021 - 28.11.2021Vedie: Beth Uptonrezervovať
ďalšie kurzy

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.