Načítavam

Jan Honzík, PhD

Mních/laik:laik
Oslovenie:Honza
Tradícia:Theravada
Pôvod:Česká Republika
Komunikačný jazyk:čeština, angličtina
Typy kurzov:mindfulness
Režim:mierny
Dodržuje sa:5 predsavzatí a 8 predsavzatí
Jan Honzík, PhD

Terapeut a lektor. Založil a vede Psychoterapeutické centrum Lávka v Praze. Teorii a praxi Buddhova učení se věnuje od roku 2000. Absolvoval psychoterapeutický výcvik v satiterapii, humanistické psychoterapii využívající léčivých účinků uvědomění (angl. mindfulness), výcvik v individuální systemice (práce s vnitřními částmi psýché) a výcvik v somatickém koučování (biosyntéza). V letech 2005-2006 žil jako buddhistický mnich na Srí Lance. Vystudoval filosofii a antropologiI na Karlově univerzitě, kde o buddhismu též přednášel. V letech 2002-2008 působil jako místopředseda a předseda Mezinárodního buddhistického nadačního fondu. Je autorem projektu a knihy Jednota v rozmanitosti, jejichž smyslem je projení a sblížení různých buddhistických tradic a škol v ČR. Přeložil do češtiny Nyánatilókův výkladový Buddhistický slovník.
V současnosti se věnuje psychoterapii, vede mindfulness programy a výcviky a další sebezkušenostní kurzy (Focusing, Smrt - průvodce a spojenec, Hledání vize & Cesta hrdiny aj.)  Jeho přístup inspirují také focusing, moderní mindfulness přístupy (MBSR, MBCT), procesově orientovaná psychologie, bioenergetika, v a v neposlední řadě každodenní život se vším, co přináší. Jeho nejmilejšími duchovními učiteli jsou Mooji, Eckhart Tolle a osobně ct. Pemasiri Théra. Více info zde.

Plánované kurzy

„Nedovoľ maličkostiam, aby narušili pokoj tvojej duše... Život je príliš vzácny, aby sme ho premrhali na pominuteľné zbytočnosti...“

(G. Kleiser)

Vipashyana

13.08.2021 - 20.08.2021Vedie: Lama Tsonyrezervovať

Vipassana

03.09.2021 - 10.09.2021Vedie: Roman Mieslerrezervovať

Jóga s Lussette

16.09.2021 - 19.09.2021Vedie: Lucia Neštickárezervovať
ďalšie kurzy

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.