Načítavam

Ctihodná Vimalanani

Mních/laik:mníška
Oslovenie:ctihodná
Tradícia:Theravada
Pôvod:Nepál
Komunikačný jazyk:anglicky
Typy kurzov:Mahasi-sayadó
Režim:prísny
Dodržuje sa:8 predsavzatí
Ctihodná Vimalanani

Ctihodná Vimalanani je budhistická mniška z Lumbini v Nepále. Praktikovala a učila sa pod vedením Ctihodného U Panditu od roku 1991. V Barme v roku 1999 obhájila budhistické skúšky (Sasanadhaja Dhammacariya), čím sa stala seniornou učiteľkou budhistickej teórie aj meditačnej praxe (kammatthanacariya). Meditáciu učila ako v Panditarame (Burma), tak aj v zahraničí. Pri mnohých cestách sprevádzala ctihodného U Panditu. Preložila Tipitaku z Pali do Nepalštiny. V skratke je to mniška, ktorej kvality môžu byť veľmi cenené mnohými meditujúcimi.

U nás na Javorí bude učiť meditáciu všímavosti podľa tradície Mahasi Sayadaw. V roku 2019 bude učiť aj v Pian dei Ciliegi (Taliansko), Dicken (Švajčiarsko), Seminarhaus Engl (Nemecko) a Sakyamuni Meditation Centre vo Francúzku.

Na mnohých iných miestach bude spolu učiť so Ctihodným Vivekanandom, ktorý je popredný učenec a hlavný mnich v Panditarama International Meditation Centre v Lumbini (Nepal, miesto narodenia Buddhu). Taktiež žiak ctihodného U Panditu a legenda sama o sebe.

Plánované kurzy

Žákovi, který si vždy stěžoval na ostatní, Mistr řekl: "Pokud to, co sleduješ je mír, začni transformovat sám sebe, ne ostatní. Je lehčí nosit papuče než dávat koberec do celého světa.

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.