Načítavam

Ctihodná Vimalanani

Mních/laik:mníška
Oslovenie:ctihodná
Tradícia:Theravada
Pôvod:Nepál
Komunikačný jazyk:anglicky
Typy kurzov:Mahasi-sayadó
Režim:prísny
Dodržuje sa:8 predsavzatí
Ctihodná Vimalanani

Ctihodná Vimalanani je budhistická mniška z Lumbini v Nepále. Praktikovala a učila sa pod vedením Ctihodného U Panditu od roku 1991. V Barme v roku 1999 obhájila budhistické skúšky (Sasanadhaja Dhammacariya), čím sa stala seniornou učiteľkou budhistickej teórie aj meditačnej praxe (kammatthanacariya). Meditáciu učila ako v Panditarame (Burma), tak aj v zahraničí. Pri mnohých cestách sprevádzala ctihodného U Panditu. Preložila Tipitaku z Pali do Nepalštiny. V skratke je to mniška, ktorej kvality môžu byť veľmi cenené mnohými meditujúcimi.

U nás na Javorí bude učiť meditáciu všímavosti podľa tradície Mahasi Sayadaw. V roku 2019 bude učiť aj v Pian dei Ciliegi (Taliansko), Dicken (Švajčiarsko), Seminarhaus Engl (Nemecko) a Sakyamuni Meditation Centre vo Francúzku.

Na mnohých iných miestach bude spolu učiť so Ctihodným Vivekanandom, ktorý je popredný učenec a hlavný mnich v Panditarama International Meditation Centre v Lumbini (Nepal, miesto narodenia Buddhu). Taktiež žiak ctihodného U Panditu a legenda sama o sebe.

Plánované kurzy

„Všetky problémy zmiznú tak rýchlo, ako rýchlo sa naučís zostať pokojným a sledovať, ako sa navôkol rozlieva božská harmónia.“

(J.S.Goldmith)

Bhante Sujato

21.11.2019 - 01.12.2019Vedie: Bhante Sujatorezervovať

Silvester s Mayou

27.12.2019 - 06.01.2020Vedie: Maya Novákovárezervovať
ďalšie kurzy

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.