Načítavam

Varenie na Vasa

Milí členovia slovenskej sanghi.

Na tohtoročné Vasa, čiže každoročné meditačné ústranie, máme u nás dvoch českých mníchov – Pavesu a Kavidadju. Strávia u nás tri mesiace takzvaného obdobia dažďov (hmm... uvidíme koľko bude pršať!)

Veľmi radi by sme im vytvorili vhodné podmienky na meditačnú prax a ľahké dodržiavanie mníšskych pravidiel. Väčšinu času sme tu a staráme sa o nich. Avšak počas niektorých víkendov v centre nikto okrem nich nebude. Tu sa ponúka príležitosť pre Vás laikov a podporovateľov Buddhovho učenia spraviť si príjemný víkend u nás na Javorí a prísť mníchom navariť.

My by sme vám poskytli chatku kde môžu prespať až 4 ľudia a kuchyňu kde by ste mohli mníchom pripraviť raňajky a obed. Základné potraviny ako olej, soľ a podobne sú samozrejme k dispozícií, ale suroviny na prípravu jedla by boli na vás. Vítaní ste aj s deťmi a celou rodinou. Voľný čas môžete využiť na meditáciu, ale aj na prechádzky po okolí. Takýto pobyt u nás by ste mali zadarmo, resp. ako je u budhistov zvykom –za dánu.

Víkendy kedy by to pripadalo do úvahy sú nasledovné:

4.-5.8.

18.-19.8.

25.-26.8.

29.-30.9.

6.-7. 10.

13.-14.10.

20.-21.10.

 

Ideálne je prísť už v piatok. Pripraviť by bolo treba raňajky a obed v sobotu a v nedeľu. Ak by ste mali chuť zostať dlhšie samozrejme môžete, ale tu už by sme vám účtovali 10€/deň ako samozásed.

Tak čo? Kto si chce trochu vylepšiť karmu a popracovať na štedrosti? Hláste sa prosím emailom na konkrétne víkendy.

 

S metta

Janči

 

Plánované kurzy

„V momentě, kdy začneš myslet na pravidla, objeví se zmatek.“

(Lao´C)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.