Načítavam

Varenie na Vasa

Milí členovia slovenskej sanghi.

Na tohtoročné Vasa, čiže každoročné meditačné ústranie, máme u nás dvoch českých mníchov – Pavesu a Kavidadju. Strávia u nás tri mesiace takzvaného obdobia dažďov (hmm... uvidíme koľko bude pršať!)

Veľmi radi by sme im vytvorili vhodné podmienky na meditačnú prax a ľahké dodržiavanie mníšskych pravidiel. Väčšinu času sme tu a staráme sa o nich. Avšak počas niektorých víkendov v centre nikto okrem nich nebude. Tu sa ponúka príležitosť pre Vás laikov a podporovateľov Buddhovho učenia spraviť si príjemný víkend u nás na Javorí a prísť mníchom navariť.

My by sme vám poskytli chatku kde môžu prespať až 4 ľudia a kuchyňu kde by ste mohli mníchom pripraviť raňajky a obed. Základné potraviny ako olej, soľ a podobne sú samozrejme k dispozícií, ale suroviny na prípravu jedla by boli na vás. Vítaní ste aj s deťmi a celou rodinou. Voľný čas môžete využiť na meditáciu, ale aj na prechádzky po okolí. Takýto pobyt u nás by ste mali zadarmo, resp. ako je u budhistov zvykom –za dánu.

Víkendy kedy by to pripadalo do úvahy sú nasledovné:

4.-5.8.

18.-19.8.

25.-26.8.

29.-30.9.

6.-7. 10.

13.-14.10.

20.-21.10.

 

Ideálne je prísť už v piatok. Pripraviť by bolo treba raňajky a obed v sobotu a v nedeľu. Ak by ste mali chuť zostať dlhšie samozrejme môžete, ale tu už by sme vám účtovali 10€/deň ako samozásed.

Tak čo? Kto si chce trochu vylepšiť karmu a popracovať na štedrosti? Hláste sa prosím emailom na konkrétne víkendy.

 

S metta

Janči

 

Plánované kurzy

„A ticho prichádza ako liečivý obklad, aby zahojilo údery hluku.“

(O.W.Holmes)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.