Načítavam

Vassa 2021

Milí členovia slovenskej sanghi.

Na tohtoročné Vasa, čiže každoročné meditačné ústranie, máme u nás opäť dvoch mníchov – ct. Pasada a ct. Khemadhammika. Strávia u nás tri mesiace takzvaného obdobia dažďov. Sú u nás od Júla do Októbra. 

Počas tohto obdobia môžete prísť na Javorie na krátkodobý, prípadne aj dlhodobý pobyt. Je tu možnosť porozprávať sa s mnichmi, diskutovať o praxi, o dhamme, prípadne im dať dánu. Napríklad tým, že im navaríte jedlo. 

My vám poskytneme ubytovanie a kuchyňu kde môžete mníchom pripraviť raňajky či obed. Základné potraviny ako olej, soľ a podobne sú samozrejme k dispozícií. Voľný čas môžete využiť na meditáciu, ale aj na prechádzky po okolí. Takýto pobyt je u nás za veľmi výhodnú cenu 10€/noc, prípadne za vami určenú dánu.

Obaja mnísi sú českého pôvodu, čiže komunikačný jazyk môže byť Slovenčina. Obaja sú ochotní sprevádzať vás počas vášho meditovania. Ctihodný Pasada je ako vyštudovaný doktor, dokonca schopný venovať sa aj psychicky labilnejším ľudom.

 

 

 

Plánované kurzy

„Nejste zde pouze proto, abyste se starali o živobytí. Jste zde proto, abyte umožnili světu žít plněji, s odvážnější vizí, s ušlechtilejším duchem naděje a činu. Jste zde, abyste svět obohatili, a pokud na toto poselství zapomínáte, ochuzujete sami sebe.“

(Woodrow Wilson)

Ako vyzerá meditačný zásed na Javorí

Meditačný zásed na Javorí optikou nášho účastníka. Takto to cítil Martin Lajprík.