Načítavam

Víkendový meditačný samozásed

Hoci meditácia by sa mala časom stať integrálnou súčasťou života, z času na čas je dobré pripomenúť si intenzívnejšie jednotlivé meditačné postupy a techniky, posilniť schopnosť sústredenia a bdelej pozornosti, a tiež sa stretnúť s inými meditujúcimi a tak sa navzájom povzbudiť na spoločnej Ceste. K tomu výborne slúžia víkendové meditačné samozásedy, teda krátke intenzívne meditačné pobyty bez prítomnosti učiteľa. Obvykle prebiehajú od piatku večera do nedele večera, v prípade kombinácie so sviatkami môže ísť aj o viacdňové pobyty.

Dodržuje sa päť alebo osem etických predsavzatí, podľa vlastného rozhodnutia.

Tento typ kurzov je vhodný len pre pokročilejších meditujúcich, ktorí už poznajú základné meditačné inštrukcie a dokážu dodržiavať disciplínu a meditovať aj bez prítomnosti učiteľa. Skupina sa môže dohodnúť na spoločnom programe, alebo si ponechať voľnosť. Rovnako to platí o jedle – meditujúci si môžu priniesť každý vlastné jedlo, alebo si variť spoločne.

Termín: spravidla 1x mesačne, podľa rozpisu v kalendári akcií. Tento typ pobytov bude pravdepodobne prístupný od leta 2014. Sledujte kalendár akcií, prípadne sa prihláste na odoberanie noviniek a každá novo vypísaná akcia Vám príde ako oznam na Vami zadanú e-mailovú adresu.

Ak ste skupinka meditujúcich z nejakého mesta a máte záujem o vlastný víkendový pobyt, kontaktujte nás.

Cena / Príspevok: slúži len na pokrytie nákladov spojených s pobytom plus časť nákladov na celoročnú prevádzku Javoria a povinný poplatok obci za ubytovanie. Pozrite si Aktuálny cenník.

Na tento typ pobytu sa môžete prihlásiť len ako registrovaný a práve prihlásený užívateľ.
Plánované kurzy

„Nezdružovať sa s hlúpymi, s múdrymi sa združovať, uctievať tých, ktorí sú hodní úcty - to je najvyššie požehnanie.“

(Mahá mangala sutta)

14.09.2018 - 23.09.2018Vedie: Maya Novákovárezervovať
ďalšie kurzy